David Kozma vs Łukasz Siwiec – Oktagon 40 preview a tip na zápas


Už 4. března 2023 od 18:00 se můžete těšit na Oktagon, který nabídne velké množství velmi kvalitních zápasů. Tím nejsledovanějším bude pravděpodobně souboj Davida Kozmy a šampiona polské organizace Babilon, Łukasze Siwiece který začíná v 22:00. Vítězství Růžového pantera Kozmy vypadá velmi pravděpodobně, ale v tomto článku se zaměříme na analýzu obou protivníků a kurzů, které jsou na ně vypsány.

David Kozma vs Łukasz Siwiec - Oktagon 40 preview a tip na zápas

  • David Kozma má za sebou 42 zápasů nejen v Oktagonu proti mnoha kvalitním domácím i zahraničním soupeřům. Podařilo se mu nasbírat působivých 30 výher.
  • Łukasz Siwiec má záznam kratší, pouze 9 zápasů. 8 z nich bylo ovšem vítězných.
  • Oba soupeři se utkají v kategorii velterové váhy. Kozma je jasný favorit, ukazují to i kurzy na Tipsportu. Na jeho vítězství je nyní kurz 1.15. Na Siwiece pak 4.73.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvítězí Kozma 1.15 1.22

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: David Kozma vs Łukasz Siwiec
  • Soutěž: Oktagon 40
  • Čas zápasu: 4. 3. od 22:00
  • Kde sledovat: Tipsport TV, Oktagon PPV

Kde sledovat zápas David Kozma vs Łukasz Siwiec

Pokud chcete zápas Kozma vs Siwiec vidět živě, máte několik možností. Můžete vyrazit do Ostravy, kde se v Ostravar Aréně turnaj koná. Samozřejmě je zde ale i možnost sledovat Oktagon MMA 40 live stream. Ten bude dostupný na několika místech, nejlépe ho můžete sledovat přes Tipsport TV, případně přes placený web samotného Oktagonu 40.

Kde sledovat zápas Kozma vs Siwiec Datum a čas Začít sledovat
TV Tipsport 4.3.2023 po 18:00 Sledovat zde
Oktagon TV za 10.99€ 4.3.2023 po 18:00 Sledovat zde

Kozma pomýšlí na vítězství celého Tipsport Gamechangeru

Rodák z Karviné a donedávna vládnoucí šampion velterové váhy na Oktagonu se na turnaj obzvláště těší. Přijíždí na něj s velkými ambicemi. Oktagon 40 totiž slouží jako první kolo mnohem většího turnaje, který nese název Tipsport Gamechanger. V tomto celoevropském turnaji se zápasníci utkají o 1 milion eur pro vítěze. Na Oktagonu 40 se rozhodne o tom, kterých 8 z 16 účastníků postoupí do čtvrtfinále. Vybráni byli špičkoví fighteři z celého světa, kteří spadají do welterové váhy. Perfektní linie vítězství Davida Kozmy byla bohužel přerušena zápasem s Kaik Britem, kterému podlehl. Ten se ale Tipsport Gamechangeru neúčastní, a proto je Kozma favoritem celého turnaje. Zkušenosti a schopnosti na vítězství rozhodně má, zároveň si bude chtít zlepšit chuť právě po poslední porážce.

Kozma pomýšlí na vítězství celého Tipsport Gamechangeru

Zdroj: Facebook organizace Oktagon

V jaké kondici je polský vyzyvatel

Profesionální kariéra tohoto šampiona polské organizace Babilon začala opravdu slibně. Z devíti zápasů vyhrál hned v osmi případech. Konkrétně šest zápasu pak ukončil na submission. Dá se tedy říct, že je to jeho specialita. Což se vůbec nedá říct o Davidu Kozmovi, který na submission už sedmkrát prohrál. Nelze samozřejmě tvrdit, že pokud se zápas dostane na zem, automaticky vyhrál polský zápasník. Ani tak jednoduché to nebude. David Kozma je špičkový bojovník i na zemi, pouze je to jeho nejslabší pozice. Určitě to ale bude jedna z mála taktik, která za určitých okolností může Siwiecovi přinést vítězství

V jaké kondici je polský vyzyvatel

Zdroj: Facebook organizace Oktagon

Podle posledních informací je váha obou soupeřů stejná. Zároveň jsou si velmi blízcí věkem i výškou, což ze zápasu dělá z tohoto pohledu velmi vyrovnanou záležitost. Łukasz Siwiec se bude samozřejmě snažit o překvapení hned ze začátku turnaje. Bude totiž hájit nejenom sebe, ale i pověst polské organizace Babilon, která v České republice příliš známá není.

David Kozma vs Łukasz Siwiec kurzy

Oktagon kurzy pro tento zápas mluví naprosto jednoznačně. Na vítězství Kozmy stanovil Tipsport kurz 1.15, na výhru jeho polského soupeře pak 4.73. Původně byly kurzy příznivější pro Siwiece, ale postupně vystoupily až na nynější hodnotu. Sázkaři mají také jasno. Přes 98 % jich vsadilo na Kozmu. Jejich sázky dávají dohromady téměř 500.000 korun. Zajímavá sázka může být na způsob rozhodnutí zápasu. Jak už bylo uvedeno výše, Kozma se bude pravděpodobně držet ve stoje. Nebude chtít přistoupit na protivníkovu hru, protože ví, že Siwiec je zaměřený na submission. Rozhodnutí na body, případně technické rozhodnutí tak vypadá velmi pravděpodobně. Kurz na tento způsob výhry je mnohem výhodnější, konkrétně jde o 1.75 na Tipsportu.

Tip redakce: Zvítězí Kozma

David Kozma je jasným favoritem tohoto nejsledovanějšího zápasu na Oktagonu 40. Přestože jeho soupeř je neméně špičkovým bojovníkem, většina výhod je na straně Růžového pantera. Dobrá atmosféra domácího turnaje, motivace odčinit poslední porážku, a především mnohem více vyhraných zápasů a zkušeností proti špičkovým soupeřům z celé Evropy. Pokud nedojde k překvapivému knock-outu, případně Siwiec nedostane Kozmu na zem, je vítězství českého zápasníka skoro jisté.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvítězí Kozma 1.15 1.22

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna, oktagonmma