Carlos Alcaraz Garfia vs Holger Rune: Wimbledon, preview a tip na výsledek


Čas třicátníků v mužském singlu definitivně pominul. Jedinou výjimku mezi matadory představuje Novak Djoković. Kromě něj ale do čtvrtfinále Wimbledonu postoupila sedmička tenistů, z nichž nejstaršímu je 27 let. Dvě nejmladší hvězdy se potkávají ve vzájemném souboji. Kromě věku 20 let je pojí i to, že mají dlouhá jména. O semifinále si to v Londýně rozdají Holger Vitus Nødskov Rune a Carlos Alcaraz Garfia. Hraje se 12. 7. od 14:00.

Carlos Alcaraz Garfia vs Holger Rune: Wimbledon, preview a tip na výsledek

  • Už nějaký čas je Carlos Alcaraz světovou jedničkou, grandslamový titul má ale zatím jen z USA
  • Rune vystřelil nahoru v posledním roce, třikrát postoupil do finále Masters
  • Carlos Alcaraz nastoupí na kurt v roli favorita, kurz je 1.26, na soupeře je 4.23
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet setů v zápase bude vyšší než 3.5 1.62 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Carlos Alcaraz Garfia vs Holger Rune
  • Soutěž: Wimbledon
  • Čas zápasu: 12. července 2023, 14:00
  • Kde sledovat: TV Tipsport

Kde sledovat Carlos Alcaraz Garfia vs Holger Rune

Až na jeden set, kdy Alcaraz smolně prohrál v tiebreaku, neměl jinak rodák z Murcie proti Chilanovi Jarrymu větší potíže. To ukazuje naše video z oficiálního kanálu Wimbledon. Ve středu proti Runemu se ale možná bude psát jiný příběh. Pokud chcete sledovat španělsko-dánský souboj o semifinále Wimbledonu, zapněte si live stream zdarma na TV Tipsport. Je to nejjednodušší cesta k tomu vidět přímý přenos atraktivního tenisového zápasu. Začíná to ve středu 12. 7. od 14:00.Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kde sledovat
Wimbledon 2023 12. července 2023, 14:00 All England Club (Londýn) TV Tipsport

Jako správný Španěl má Carlos Alcaraz nejraději antukový povrch

Jako správný Španěl má Carlos Alcaraz nejraději antukový povrch. Zde má nejvyšší procenta úspěšnosti. Těsně následuje beton. A tráva? Zde to 20letému tenistovi tolik nejde. Ale pořád zde odvádí kvalitní tenis – jinak by to u světové jedničky ani nešlo. A to, že postoupil do čtvrtfinále Wimbledonu, o něčem také vypovídá. Ambiciózní mladík by se jednou chtěl rovnat svaté trojici tenistů, takže musí vítězit i v Londýně. Cinkne to už letos? V pavouku pořád zůstává obávaný rival Novak Djoković. Než ale může dojít k tomuto souboji gigantů, je třeba odstranit ostatní překážky. A Alcarazovi se daří. Ztratil zatím jen dva sety.

Jako správný Španěl má Carlos Alcaraz nejraději antukový povrch

Zdroj: tennis365

Runemu se poslední dobou daří hodně

Někteří tenisoví fanoušci si pletou Runeho s Ruudem. Podobně znějící jména, navíc oba ze Skandinávie. A věkově od sebe tito dva také nejsou vzdálení. Nor Ruud to dotáhl až na 4. příčku světového žebříčku, ale ve Wimbledonu je letos mnohem úspěšnější jeho dánský kolega. Tomu se ostatně poslední dobou daří hodně. Skvělá série začala už v listopadu 2022, kde Rune kraloval na Paris Masters. Ve finále porazil Novaka Djokoviće. Letos hrál neúspěšně finále dalších dvou Masters, pro změnu na antuce. Pak ovládl Bavarian Cup. Že je ale tak daleko na travnatém Wimbledonu, tomu se možná diví i on sám.

Runemu se poslední dobou daří hodně

Zdroj: sport.24tv

Kurzy Alcaraz vs Rune

Kurz 1.26 na vítězství Alcaraze zvolilo 94 % sázejících. Jen mizivé procento tipérů tedy šlo do rizika a věří ve výhru dánského tenisty, která je oceněna kurzem 4.23. Kdo chce být hodně opatrný, ten ať zkusí sázku na to, že Alcaraz vyhraje alespoň jeden set. To se stane skoro určitě, ale kurz je opravdu nevýhodný – 1.04. Lákavě zato vypadá sázka na to, že počet setů v zápase bude vyšší 3.5 – na Tipsportu má kurz hodnotu 1.62.

Tip redakce: Počet setů v zápase bude vyšší než 3.5

Souhlasíme, že favoritem je Alcaraz Garfia. Tento mladík má úžasnou techniku i dynamiku a finále s Djokovićem je podle nás nevyhnutelné. Ale čtvrtfinále s Runem by se mohlo protáhnout. Pro žádného z tenistů není tráva vysněným povrchem. Alcaraz coby favorit navíc už v Londýně ukázal, že sem tam má nějaké výpadky. O set jej obrali Jarry i Berrettini a to jsou hráči mimo světovou dvacítku. Runemu by se to mohlo povést také – připomeňme, že Dán aktuálně drží na žebříčku ATP 6. pozici.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet setů v zápase bude vyšší než 3.5 1.62 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wtatennis, fortuna, wikipedie, tipsport, betano