Wimbledon 2022 – program a kurzy na vítěze turnaje

Tenisový turnaj Wimbledon se opět blíží, 27. června 2022 bude rozehrán 135. ročník. Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj bude znát své vítěze v neděli 10. července. Wimbledon živý přenos nabídne Česká televize. Nebudou to ale všechny zápasy. Koho tenis opravdu zajímá nebo kdo chce využít Wimbledon kurzy a sázet live, ten může využít některý online stream. Wimbledon live stream zdarma přináší například TV Tipsport, Chance nebo Fortuna. Z placených televizí ještě zmiňme televizi Eurosport. Kompletní program Wimbledonu je v následujícím odstavci.

               

Live Streamy Živě

shield badgeTestované přenosy 29. března
tv tipsport zive prenosy
TV Tipsport + 150 Kč zdarma za registraci
fortuna tv logo
Fortuna TV + 900 Kč za registraci

Wimbledon program - rozpis zápasů

Fáze turnajeKategorie: singly mužiKategorie: singly ženy
1. kolopondělí 27. června a úterý 28. června, od 11:00pondělí 27. června a úterý 28. června, od 11:00
2. kolostředa 29. června a čtvrtek 30. června, od 11:00středa 29. června a čtvrtek 30. června, od 11:00
3. kolopátek 1. července a sobota 2. července, od 11:00pátek 1. července a sobota 2. července, od 11:00
4. koloneděle 3. července a pondělí 4. července, od 11:00neděle 3. července a pondělí 4. července, od 11:00
Čtvrtfináleúterý 5. července a středa 6. července, od 11:00úterý 5. července a středa 6. července, od 11:00
Semifinálepátek 8. července, od 13:00čtvrtek 7. července, od 13:00
Fináleneděle 10. července, od 14:00sobota 9. července, od 14:00
Wimbledon program

 • Událost: Wimbledon
 • Místo: Londýn, Velká Británie
 • Čas: Pondělí 27. června – 10. července 2022

Vyberte si sekci Wimbledon 2022

 • Wimbledon program - rozpis zápasů
 • Live stream Wimbledon 2022
 • Wimbledon kurzy
 • Zvítězí Novak Djoković
 • Zvítězí Alcaraz Garfia
 • Zvítězí Rafael Nadal
 • Zvítězí Iga Swiatková
 • Zvítězí Naomi Ósaková
 • Zvítězí Emma Raducanová
 • Zvítězí Naomi Ósaková
 • Kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří
 • Wimbledon 2022 prize money
 • Wimbledon 2021 výsledky
 • Wimbledon 2022 výsledky
 • Často kladené otázky
 • Live stream Wimbledon 2022

  Tradičně se Wimbledonu věnuje Česká televize, alespoň ve vrcholných fázích turnaje. Diváci se mohou těšit na kvalitní přímé přenosy tenisových utkání. Zvláštní pozornost je věnovaná zápasům českých tenistů. Komentátorem bývá Marek Svačina. Tenisové šlágry hráčů jako jsou Djoković, Nadal, Swiatková nebo Osaková ale můžete sledovat i na jiných adresách. Klienti sázkové kanceláře Tipsport mohou sledovat tenisové bitvy na TV Tipsport. Všechny zápasy Wimbledon živě zdarma lze jednoduše otevřít na obrazovce počítače, notebooku nebo mobilního telefonu. Stačí mít aktivní konto Tipsport. K tomu účelu lze využít náš bonusový kód, který hráči přinese zajímavý příspěvek na první sportovní sázky.

  Wimbledon kurzy

  Wimbledon kurzy jsou přichystány. Klienti sázkových kanceláří mohou vsadit na své favority. K tomu nechybí ani bonusy pro nové klienty. Například sázková kancelář Tipsport nabízí Tipsport bonus za registraci ve výši 150 Kč pro nově registrované zákazníky. Připomeňme také, že koho přilákají Wimbledon kurzy na stránky sázkové kanceláře a zaregistruje se, ten může zápasy rovněž sledovat. K dispozici totiž je Wimbledon live stream zdarma.

  Wimbledon, single muži. Favorité dle sázkových kanceláří

  HráčKurz TipsportKurz Fortuna
  Novak Djoković1.751.82
  Garfia Alcaraz7.507.50
  Rafael Nadal8.508.50
  S. Tsitsipas10.0011.00
  M. Berrettini13.0012.00

  ✓ Kurzy jsou orientační a mohou se mírně lišit.

  Wimbledon, single ženy. Favoritky podle sázkových kanceláří

  HráčkaKurz TipsportKurz Fortuna
  Iga Swiatková2.402.40
  Naomi Ósaková8.509.00
  Emma Raducanová14.0014.00
  Simona Halepová15.0014.00
  Coco Gauffová16.0012.50

  ✓ Kurzy jsou orientační a mohou se mírně lišit.

  Wimbledon kurzy v kategorii singlu mužů nejvíce favorizují Srba Novaka Djokoviće. Není divu, tento tenista vyhrává Wimbledon pravidelně od roku 2018. V kategorii ženského singlu je situace trochu nepřehlednější. Největší šanci má podle sázkových kanceláří Polka Iga Swiatková. Kdo vyhraje Wimbledon 2022, to je zatím nejasné. Jednotlivým favoritům se ale nyní budeme věnovat podrobněji.

  Zvítězí Novak Djoković

  Srbský fenomén moc dobře ví, jaký to je pocit vyhrát Grand Slam. Wimbledon vyhrál už 6x. Pořád mu to ale nezevšednělo, pořád má motivaci. A ta motivace je letos umocněná. Tak zaprvé, v prestižní soutěži o tenistu s nejvyšším počtem grandslamových vítězství, mu začal nějak unikat Rafael Nadal. Dříve odepisovaný Španěl si letos nečekaně připsal triumfy z Francie i Austrálie. Rázem má 22 trofejí. O rok mladší Djoković ví, že nebude mít zase tolik šancí Nadala dohnat.

  Druhou motivací je nespravedlnost, která se udála letos v Austrálii. Djokovićovi kvůli Covidovému protokolu zakázali start. Také to umožnilo Nadalovi vyhrát. Srb určitě cítí křivdu. A proto bude chtít na Wimbledonu zamakat dvakrát, zvláště vzhledem k tomu, že v Paříži ve vzájemném souboji s Nadalem Djoković nevyužil spoustu šancí a v napínavé bitvě podlehl. Nyní je na Jokerovi, aby ukázal, že na trávě je pánem on.

  Novak Djokovic - Wimbledon

  Novak Djoković
  1.75

  Zvítězí Alcaraz Garfia

  Tenisoví fanoušci si zvykají na nové jméno mezi elitou. Je mu pouhých 19 let, Rafael Nadal by skoro mohl být jeho tátou. Kvůli svému nízkému věku ještě neměl moc šancí startovat na Grand Slamech. Už ale udivil veřejnost ziskem titulu v Miami a v Barceloně. Probojoval se do světové desítky, kde drží 9. místo. Má rychlé nohy, cit pro míč a vynikající forhend. Nechybí ani vítězná nátura, skutečně se rve o každý balon. K tomu přidejte výborné podání a vysokou agresivitu. Slabin tedy moc nemá, tou hlavní je nedostatečná zkušenost z velkých zápasů.

  Alcaraz Garfia - Wimbledon

  Alcaraz Garfia
  7.50

  Zvítězí Rafael Nadal

  V názoru na to, jaké šance má 36letý rodák z Mallorcy, se sázkové kanceláře shodují. Tipsport dává starému lišákovi Nadalovi solidní kurz 8.50, Fortuna to také vidí se Španělem totožně. Kurz na vítězství vypsala stejný. Je jasné že si Nadal zasluhuje pozornost, vždyť tento tenista vyhrál letos oba Grand Slamy.

  Wimbledon Nadalovi není zaslíbený. Vyhrál zde pouze 2x, nejdříve ve finále roku 2010 proti Federerovi. A pak o 2 roky později rozesmutnil Tomáše Berdycha při jeho životní šanci získat alespoň jeden velký titul. Nadalovi tehdy bylo 26 a na trávě ještě dokázal kmitat. Postupem času se to ale změnilo. Tráva coby jeden z nejrychlejších tenisových povrchů přestala Nadalovi sedět, tento vyhlášený technik se zkrátka nejvíce cítí na antuce. Případný úspěch na Wimbledonu by povýšil jeho status tenisového poloboha.

  Rafael Nadal - Wimbledon

  Rafael Nadal
  8.50

  Zvítězí Iga Swiatková

  V kategorii žen se na pozici favoritky vyhřívá 21letá Polka Iga Swiatková. Po letech chaosu, kdy v ženském singlu hvězdy začaly zářit a hasly, je tu někdo, kdo má šanci stát se dominantní postavou. Alespoň tak to vidí někteří tenisoví odborníci a stejně tak i my. Iga Swiatková totiž má šňůru 35 vítězných zápasů v řadě. Tolik výher neposbírala žádná žena ve 21. století, dokonce ani opěvovaná Serena Williamsová nebo její starší sestra Venus. Na Grandslamech se zatím hledá, jediný pořádný úspěch zaznamenala na French Open loni, kde se dostala do finále.

  Ale to nejlepší ji teprve čeká. Swiatková je rychlá, je jí vždy plný kurt. Má unikátní forehand topspin, který dosahuje otáček až 3400 rpm. Takovou rotaci umí jedině Rafael Nadal. Kromě toho má nejrychlejší backhand i forehand na ženském okruhu. Z tohoto důvodu Polce sedí nejvíce rychlé povrchy. Osobně preferuje beton, ale na wimbledonské trávě by to také nemuselo být špatné.

  Swiatková - Wimbledon

  Iga Swiatková
  2.40

  Zvítězí Naomi Ósaková

  Už stabilní součástí světové ženské tenisové elity je Japonka Naomi Ósaková. České publikum ji zná jako tu, která v roce 2019 na Australian Open porazila ve finále Petru Kvitovou a znemožnila tak její triumfální návrat po dlouhém zranění. Ósaková si drží podivuhodnou bilanci - každý rok jeden Grandslam. Zatím ale vyhrála jen na dvou místech, v roce 2018 a 2020 na US Open a v roce 2019 a 2021 v Austrálii. Pokud chce postupovat tímto systémem, pak je na řadě zase letos New York City.

  Je ale zřejmé, že Ósaka má nejradši tvrdý povrch. Ve Wimbledonu nikdy nepostoupila ani mezi 16 nejlepších. Má sice skvělý pohyb po kurtu, hodně tvrdý servis a když má den, umístí každý míček perfektně na čáru. Její slabostí je ale její hlava. Neobstojí ve zvláště vypjatých momentech. Hovoří se o problémech s depresemi.

  Naomi Ósaková - Wimbledon

  Naomi Ósaková
  8.50

  Zvítězí Emma Raducanová

  Domácí publikum bude nejvíce zvědavé na výkony Emmy Raducanové. Narodila se sice čínské matce a rumunskému otci, ale reprezentuje Velkou Británii. Všechny šokovala loni, když coby kvalifikantka vyhrála US Open. Byla první hráčkou v historii, které se to povedlo. 18letá hvězda si ale s přívalem slávy a chvály moc dobře neporadila. Záhy začala podepisovat významné sponzorské smlouvy. Peníze se na její konto začaly jen hrnout, ale soustředění na tenis trochu polevilo.

  Za necelý rok od svého triumfu porazila Emma jen několik soupeřek. Na Australian Open a na French Open se dostala jen do druhého kola. Mladá Britka je pod palbou kritiky. Je na ni velký tlak, umocněný tím, že teď bude hrát na domácím prostředí. I když má velký tenisový potenciál, tohle nevypadá jako dobrá konstelace pro další velké vítězství.

  Emma Raducanová - Wimbledon

  Emma Raducanová
  14.00

  Kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří

  Stoprocentní odpověď na to, kdo vyhraje Wimbledon dle sázkových kanceláří, vám nedáme. Každý si může udělat své vlastní závěry. V mužské části turnaje by titul mohl získat Novak Djoković. Sedmý titul má pro něj obrovskou důležitost, vzhledem k tomu, co se mu stalo v Austrálii a také vzhledem k tomu, jak zklamaný byl po bitvě na Roland Garros se svým rivalem Rafaelem Nadalem. V ženské sekci vše vybízí k sázce na Igu Swiatek. Ale ženské turnaje jsou nevyzpytatelné.

  Často TOP hráčky selžou a vyhraje nějaké překvapení. Podle nás dává smysl odhlédnout od favoritek a vybrat některou z hráček se slušnými šancemi, ale s vysokým kurzem. Zvolili jsme Španělku Badosovou, která loni zaujala vítězstvím na Indian Wells Masters. Ve 24 letech už je stabilní členkou elitní desítky ženských tenistek. A nebude na ni tak velký tlak.

  Wimbledon - tiket

  Wimbledon 2022 prize money

  Fanoušky tenisu jistě bude zajímat Wimbledon prize money. Neboli jinými slovy, kolik si vítězové vydělají. Wimbledon 2022 prize money jsou motivací, protože oproti minulým ročníkům došlo k navýšení odměn. Na vítěze čeká solidní balík 2 miliony liber. Také finalisté se dostanou těsně přes milion – konkrétně na částku 1 050 000 liber. Ačkoli velkou část těchto peněz spolknou daně, pořád se tenista slušně zajistí…

  Tabulka odměn pro účastníky turnaje Wimbledon 2022
  Vítěz - 2 000 000 £
  Finále - 1 050 000 £
  Semifinále - 535 000 £
  Čtvrtfinále - 310 000 £
  4. kolo - 190 000 £
  3. kolo - 120 000 £
  2. kolo - 78 000 £
  1. kolo - 50 000 £
  Wimbledon 2022 prize money

  Wimbledon 2021 výsledky

  JménoSingle mužiSingle ženy
  Vítěz turnajeNovak Djoković (SRB)Ashleigh Bartyová (AUS)
  Poražený finalistaMatteo Berrettini (ITA)Karolína Plíšková (CZE)
  SemifinalistéDenis Shapovalov (KAN) a Hubert Hurkacz (POL)Angelique Kerberová (GER) a Aryna Sabalenková (BEL)
  ČtvrtfinalistéMárton Fucsovics (HUN), Karen Chačanov (RUS), Félix Auger-Aliassime (KAN) a Roger Federer (SUI)Alja Tomljanovićová (AUS), Karolína Muchová (CZE), Viktorija Golubicová (SWI) a Ons Jabeurová (TUN)

  Wimbledon 2022 výsledky

  JménoSingle mužiSingle ženy
  Vítěz turnaje--
  Poražený finalista--
  Semifinalisté--
  Čtvrtfinalisté--

  Historie Wimbledonu

  Turnaj odjakživa organizuje All England Club, také povrch, na kterém se hraje, je už přes 100 let stejný - tráva. S Wimbledonem je spojeno mnoho tradic. Šlo o poslední turnaj, kde všichni hráči povinně nastupovali v bílém. Od toho se už upustilo, přesto nadále řada tenistů ctí tuto barvu oblečení. Diváci se zase těší na tradiční pokrm spojený s turnajem - jahody se smetanou. Nejvíce titulů na turnaji nasbíral Švýcar Roger Federer. Ještě o titul více získala Martina Navrátilová.

  Historie Wimbledonu

  Wimbledon - mužiPočet trofejí
  Roger Federer (SUI)8
  William Renshaw (GBR)7
  Pete Sampras (USA)7
  Wimbledon - ženyPočet trofejí
  Martina Navrátilová (CZE - USA)9
  Helen Wills Moody (USA)8
  Steffi Graf (GER)7

  Často kladené otázky

  Kde sledovat Wimbledon live stream zdarma?

  Wimbledon live stream zdarma můžete sledovat buď prostřednictvím vysílání České televize, nebo můžete vyzkoušet live stream na TV Tipsport.

  Kdo je favorit na vítězství Wimbledonu muži dle sázkových kanceláří?

  Sázkové kanceláře nejvíce favorizují Novaka Djokoviće.

  Kdo je favorit na vítězství Wimbledonu ženy dle sázkových kanceláří?

  V kategorii žen Tipsport, Chance, Fortuna, Synottip a další dávají vysoké šance Polce Ivě Swiatkové.

  Kde sledovat zápasy Wimbledon 2022?

  Pokud chcete sledovat opravdu jakýkoli zápas Wimbledonu včetně předkol nebo zápasů jiných hráčů než Čechů a Slováků, pak vřele doporučujeme nabídku sázkové kanceláře Tipsport.

  Kde se hraje Wimbledon 2022?

  Hraje se od 27. Června 2022 v jihozápadní londýnské části Wimbledon v Anglii.

  Tenisový turnaj Wimbledon se opět blíží, 27. června 2022 bude rozehrán 135. ročník. Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj bude znát své vítěze v neděli 10. července. Wimbledon živý přenos nabídne Česká televize. Nebudou to ale všechny zápasy. Koho tenis opravdu zajímá nebo kdo chce využít Wimbledon kurzy a sázet live, ten může využít některý online stream. Wimbledon live stream zdarma přináší například TV Tipsport, Chance nebo Fortuna. Z placených televizí ještě zmiňme televizi Eurosport. Kompletní program Wimbledonu je v následujícím odstavci.

  Mohlo by Vás zajímat

  Sázení na tenis

  Sázení na tenis je celosvětově jednou z nejoblíbenějších sázkařských aktivit. Celosvětově se prosází miliardy eur a někteří experti tvrdí, že tenis je u tiperů druhý…

  Kdo vyhraje Wimbledon

  Nejslavnější tenisový turnaj se blíží ke konci a fanoušci bílého sportu vyhlíží, kdo vyhraje Wimbledon 2022? Program Wimbledon 2022 už nabízí jen posledních pár zápasů.…