Karlos Vémola vs Aleksandar Ilić – Oktagon 34


Na Oktagonu 34 se pozornost většiny fanoušků upírá k titulové bitvě mezi Karlosem Vémolou a Aleksandarem Ilićem. 33letý Srb není v komunitě MMA příliš známý, také kurzy sázkových kanceláří mu moc šancí nedávají. Mach Muradov se před utkáním vyslovil, že Karlos svého soupeře ukončí v prvním nebo druhém kole. Jiného názoru je ale další hvězda MMA, Rony Paradeiser. Ten tvrdí, že Ilić je spolu s Véghem nejtěžším soupeřem, jaký v Oktagonu Vémolu prověřil. Oktagon 34 živý přenos začíná 23. července a tento zápas přijde na řadu po půlnoci.

Karlos Vémola vs Aleksandar Ilić

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Karlos Vémola 1.08 1.10
  • Zápas: Vémola vs Ilić
  • Soutěž: Oktagon 34
  • Čas zápasu: 23.07.2022 00:30

Terminátorova bilance je impozantní

Terminátorova bilance je impozantní – 32 výher a jen 6 proher. Od jeho začátku v Oktagonu uplynuly už tři roky a stále je neporazitelným esem. S jednou výjimkou, a tou byl Attila Végh. Titulová bitva na Oktagonu 15 byla jedinou porážkou Karlose Vémoly v Oktagonu. Od tohoto památného dne, tedy 9. listopadu 2019, Vémola nepoznal přemožitele. Vyzvalo jej přitom 7 borců, pokud mezi ně počítáme i Otakara Petřinu Marpa, jenž se s Vémolou utkal v boxerském ringu.

Terminátorova bilance je impozantní

Osmé vítězství v řadě bude chtít Vémola vybojovat proti Aleksandaru Ilićovi. Stejně jako v posledním duelu proti Poláku Michalu Pasternakovi půjde o duel v polotěžké váze. Připomeňme, že tato kategorie není Vémolova výsostná, Terminátor vždy upřednostňoval střední váhu, v níž 30. prosince 2020 vybojoval proti Alexi Lohorému z Francie pás. Střední váha byla také tou kategorií, kde soutěžil v rámci UFC. Od jeho působení v nejslavnější MMA soutěži letos uplynulo 10 let.

Vémola je ortodoxní wrestler, postoj nikdy nebyla jeho oblíbená disciplína. V tomto ohledu se pokusil umlčet kritiky už zmíněným duelem proti Marpovi, avšak pravda je, že tento boxerský zápas s dobrým koncem pro Vémolu fanoušky moc nenadchl. Větší váhu totiž mají zápasy proti profesionálům. Proti nim Vémola uplatňuje jednoduchou strategii – hodit soupeře co nejdříve na zem a tam jej nesmlouvavě držet, jak to jen jde. Rád přelézá do half guardu, full mountu a poté už je jen otázka, jestli soupeře utluče, nebo uškrtí.

Aleksandar Ilić ve své kariéře vždy preferoval střední váhu

Také Aleksandar Ilić ve své kariéře vždy preferoval střední váhu. Má ve svých statistikách 13 výher a 4 porážky. Slušná bilance, která mu vynesla respekt především v jeho rodné zemi. 11 ze svých soupeřů ukončil před limitem. V kleci se prezentuje coby bestie utržená z řetězu, která soupeře mlátí hlava nehlava. Samozřejmě jen tehdy, kdy mu to oponent dovolí. Z mužů, kteří se před Aleksandarem Ilićem sklonili, můžeme zmínit Alexandra Suchova, Dimitrije Boucheta nebo Jusufa Hajroviće. Nejde o příliš známá jména. Ilić se podíval také do poměrně známé polské organizace KSW. Zde se mu ale moc nevedlo. Po porážkách s Materlou a Kesikem se ze soutěže poroučel. První zápas od chvíle, kdy Ilić opustil Konfrontacju Sztuk Walki, se bude konat na Štvanici 23. července. Soupeřem Iliće bude Karlos Vémola.

Aleksandar Ilić ve své kariéře vždy preferoval střední váhu

Tip na zápas Vémola vs Ilič

Ilić přezdívaný Joker sice je zhruba podobného věku jako Terminátor a má i stejnou preferenci váhových kategorií, styl boje je ale zcela jiný. Ilić miluje postoj. Rád využívá ruce, nohy a má tvrdé údery. Proti Vémolovi to může být výhoda i nevýhoda. Zdá se, že jediný způsob, jak Karlose z pozice outsidera porazit, je lucky punch. Protože Ilić má skutečně v rukách kladiva, je schopen takovou ránu Karlosovi zasadit. To by se mu ale musel český soupeř příhodně odkrýt. Naopak ve chvíli, kdy se střet přenese na zem, je ve výhodě Karlos Vémola. Na zemi to Srbovi moc nejde, zatímco Čech zde naopak zápasy kontroluje.

Aleksandar Ilić vs Karlos Vémola tiket

Náš tip: vyhraje Karlos Vémola

U tohoto zápasu nepanuje shoda, co se týče očekávaného výsledku. Protřelý MMA fighter Rony Paradeiser tipuje Vémolovu porážku. Je ale v menšině. Vémola má mnohem zajímavější bojovnickou historii. Jestliže pro Iliće byla vrcholem KSW, Karlos se účastnil Cage Fighters, Warrior Fight Series a samozřejmě také UFC. Je stále aktivním bojovníkem, v Oktagonu si jej dvojice Ondřej Novotný a Pavol Neruda pěkně piplá. Je zjevně snaha mediálně vděčnému Karlosovi nepředhazovat do jeho zápasů příliš těžká sousta. Ilić je outsiderem, a my sázíme na jeho prohru. Duel se odehraje v rámci Oktagonu 34. Tento Oktagon živý přenos se koná 23. července a bitva Ilić vs Vémola je na programu jako poslední. Přijde tedy na řadu až kolem 00:30.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Karlos Vémola 1.08 1.10