Velká Británie vs Dánsko: MS v hokeji 2024 preview a tipy na sázení


Duel Velká Británie vs Dánsko s největší pravděpodobností napoví o sestupujícím do horší divize. Pro Brity je zápas s Dány možností, jak si bodový účet otevřít. Případná prohra Dánů by byla velkou ránou pro tradičního účastníka elitní skupiny. Zápas se odehraje v pátek 17. dubna v 16:20. Přímý přenos nabídne ČT Sport Plus a sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna.

Velká Británie vs Dánsko: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Velká Británie začala na MS v hokeji 2024 s těžkými soupeři a tento zápas je prvním, ve kterém může pomýšlet na zisk bodů
  • Dánsko nikdy s Velkou Británií neprohrálo, jednou se však zápas dostal až do prodloužení. Výhra by Dánům dodala jistotu záchrany
  • Tipsport vypisuje na Velkou Británii na MS v hokeji kurz 8.99, na remízu 6.74 a na Dánsko 1.25
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
V. Británie – over 1.5 1.95 1.85 1.93

Kde sledovat zápas Velká Británie vs Dánsko?

Duel o takzvaných 6 bodů se odehraje v pražské O2 Areně v pátek 17. května s úvodním buly v 16:20. Přímý přenos nabídne ČT Sport Plus a sázkové kanceláře Tipsport a Chance.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
17.5.2024, 16:20
Místo zápasu:
02 Aréna, Praha
Kurzy Tipsport:
8.99 vs 1.25
Kde sledovat:
ČT Sport Plus, JOJ Plus, Tipsport, Chance

Velká Británie musí sbírat body

V úvodním zápase Britové zřejmě zaskočili favorizovanou Kanadu aktivním přístupem a po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1. Poté však zámořské hvězdy zabraly a zápas dovedly do vítězného konce 2:4. Výkon Britů byl však rozhodně lepší než v zápase s Finskem, ve kterém tým Petera Russella inkasovali 8x.  V zápase se Švýcary se defenziva zpevnila a inkasovala pouze 3x, přičemž chvílemi byl tým britských ostrovů schopen hrát vyrovnanou partii.

Velká Británie ve své ofenzivní části hry spoléhá na Liama Kirka, který začal turnaj gólem a asistencí do sítě Kanady. V zápase vstřelil ještě jednu branku, tu mu však odepřel videorozhodčí. Pokud chtějí Britové pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk, doplnění hvězdného hráče v útočné části bude klíčovou disciplínou. Spoléhat se na jednoho hráče by byla totiž s největší pravděpodobností sebevražda.

Dánsko nesmí prohrát

Dánové začali šampionát výhrou nad Rakouskem, která se jevila z říše povinných. Poté však přišla krutá realita, zápas s Kanadou byl samozřejmě jednostranný, tam nemohla být žádná vidina bodů. Zápas s Norskem však ukázal, že dánská hra trpí bez jakéhokoliv hráče ze zámořské NHL. Dánsko v celém zápase nemělo jedinou příležitost ke skórování, Norsko mělo zápas plně pod kontrolou. Prohra však zkomplikovala záchranářské vyhlídky, jelikož Dáni mají pouhé 3 body, což je o 2 více než Rakousko a 3 více než Britové se kterými však ještě nehráli.

Týmovou tabulku produktivita vede duo Christian Wejse a Joachim Blichfeld. Oba zmínění mají 4 kanadské body s tím, že Blichfeld bodoval ve všech zápasech, zatímco Wejse zaznamenal 3 body proti Rakousku a potom bod přidal v zápase s Českem.

Velká Británie vs Dánsko kurzy

Sázková kancelář Tipsport vypisuje na výhru Velké Británie kurz 8.99, na remízu 6.74 a na výhru Dánska 1.25. Dole v tabulce jsou ještě další tipy, jak sázet na MS v hokeji.

Tip na sázení – VB: over 1.5

Ačkoliv Velká Británie nikdy Dánsko neporazila, tak na letošním turnaji se směrem dopředu prezentuje v dobrém světle a obrana soupeře se nezdá být jednou z nejpevnějších. Dánové v zápase nejspíše potvrdí, že patří do elitní skupiny a že jsou hokejově na vyšší úrovni než jejich soupeř, se kterým zatím nikdy neprohráli. Kirk je největší hrozbou z týmu Velké Británie a na něj jeho tým spoléhá ve střílení branek.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
V. Británie: over 1.5 1.95 1.85 1.93
Dánsko: Handicap -1.5 1.44 1.45 1.44
L. Kirk dá gól 3.10