USA vs Německo – MS v hokeji semifinále preview a tip na výsledek


Druhý semifinálový duel MS v hokeji svedl dohromady USA a Německo. Zatímco tým USA ve čtvrtfinále potvrdil roli favorita a poslal domů český tým, Německo šokovalo švýcarský mančaft a zařídilo si senzačním způsobem boj o medaile. Který tým nakonec postoupí až do duelu o zlato, sledujte v sobotu 27. května od 17:20 na ČT Sport.

USA vs Německo – MS v hokeji semifinále preview a tip na výsledek

  • Favoritem utkání je tým USA, který zatím v turnaji nezaváhal.
  • Oba mančafty se už na turnaji potkaly, těsný souboj vyhráli Američané poměrem 3:2.
  • Semifinálový boj začne od 17:20 v sobotu 27. května.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra USA 1.61 1.60

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: USA vs Německo
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 27. 5. 2023, 17:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat zápas USA vs Německo?

Stejně jako všechny ostatní duely MS v hokeji 2023 bude zápas USA vs Německo k vidění na programu ČT Sport. Alternativou pak může být live stream zdarma na TV Tipsport. Semifinálový boj začne v aréně v Tampere 27. května od 17:20, po odehrání prvního utkání mezi Kanadou a Lotyšskem. Sestřihy z utkání, která dovedla oba týmy až do bojů o medaile, si můžete prohlédnout na oficiálním kanálu IIHF.Zápas Datum a čas Kde sledovat
USA vs Německo 27. 5. 2023, 17:20 ČT Sport, TV Tipsport

Suverénní postup Američanů

Tým USA zatím v dosavadním průběhu Mistrovství světa nezaváhal. Jediný, kdo jej dokázal obrat o body, byl v základní skupině švédský mančaft. Zámořský celek jej však dokázal udolat v prodloužení poměrem 4:3. Američané si tak zajistili první místo v tabulce a papírově nejslabšího soupeře pro čtvrtfinálový duel – český tým, který skončil ve skupině B až na čtvrtém místě.

Suverénní postup Američanů

Zdroj: iihf

V semifinále opět v roli favorita

Do klání o postup do finále bude tým USA opět vstupovat v roli favorita. Stejně tomu bylo i ve čtvrtfinále proti Česku, kde tuto pozici Američané do puntíku potvrdili. Vynikali aktivní hrou, české hráče výrazně přestříleli a nepouštěli je do žádných větších šancí. Přestože má USA na turnaji druhý nejmladší tým, zápas si hráči zkušeně pohlídali od začátku do konce. A podle svých slov si chtějí dojít až pro zlato. Díky jejich dobré střelbě, kdy na letošním MS nastříleli nejvíce gólu ze všech týmů, se jim to může povést.

Mají Lotyši na postup do semifinále

Zdroj: iihf

Smolný vstup do turnaje

Kdo by to byl na začátku MS čekal. Němci smolně prohráli úvodní tři zápasy se silnými soupeři, vždy o jeden gól. Nenechali se však rozhodit, navázali čtyřmi výhrami a ze čtvrtého místa proklouzli do čtvrtfinále. V něm číhalo Švýcarsko, vítěz MS v hokeji skupiny B, ale Němci se papírovými předpoklady nenechali rozhodit. Už v 7. minutě se ujali vedení. Skóre ve druhé třetině sice srovnal Siegenthaler, ale vedení Němcům před druhým klaksonem vrátil Peterka a pár vteřin po něm skóroval dokonce v oslabení Sturm. A senzační vedení si zvládl náš soused udržet až do konce.

Smolný vstup do turnaje

Zdroj: iihf

Jak dopadne německá odplata

V semifinále na Němce čeká další těžký kalibr, s týmem USA navíc už na tomto turnaji jednou prohráli. A to poměrem 2:3. Svěřenci trenéra Kreise sice v utkání vedli 2:1, ve třetí třetině ale zámořský tým obrátil skóre ve svůj prospěch. Už první vzájemný duel ukázal, že tyto dva mančafty spolu mohou sehrát vyrovnaný duel. Do toho dalšího navíc budou Němci vstupovat s ještě větším sebevědomím.

USA vs Německo kurzy

O favoritovi semifinálového utkání mají jasno jak sázkové kanceláře, tak i tipéři. Tipsport vypsal na výhru zámořského týmu kurz 1.61, další německé překvapení má hodnotu 4.65. A hned 90 % sázkařů nepochybuje o tom, že to bude zámořský celek, kdo se nakonec podívá do boje o zlato. Vzhledem k výsledku prvního vzájemného zápasu na turnaji se nabízí i sázka na to, že uvidíme více než 4,5 gólu v kurzu 1.66.

Tip redakce: Výhra USA

Ačkoliv Německo ukázalo obrovskou sílu a určitě USA nedá nic zadarmo, očekáváme stejně jako většina sázkařů výhru Američanů. Zatím v turnaji nezaváhali a mají skvěle sestavený tým, kterému to zkrátka střílí. Pokud vyhlížíte napínavé klání, můžete zvolit “bezpečnější” sázku na výhru Američanů do rozhodnutí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra USA 1.61 1.60

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia