USA vs Lotyšsko – Kdo si odveze bronz z MS v hokeji


Semifinále, to byly bitvy zámořských velmocí proti evropským outsiderům. Nakonec ale hokejoví trpaslíci své soupeře pořádně potrápili. A Německo to dokonce dotáhlo do vítězného finiše. V neděli večer si to s Kanadou rozdá o zlato. Na USA zbývá jen souboj o bronz s Lotyšskem. Pro Lotyše by taková medaile měla velkou cenu, Američané už ve své sbírce mají 8 bronzových medailí z MS v hokeji. V neděli 28. 5. 2023 od 14:20 se ukáže, jestli přidají bronz devátý.

USA vs Lotyšsko – Kdo si odveze bronz z MS v hokeji

  • USA stál semifinálový boj dost sil, na zápas o bronz navíc mají kratší přípravu.
  • Lotyšsko vedlo proti Kanadě 1:0 a 2:1, jejich zlatý sen se rozplynul až ve třetí třetině.
  • Bookmakeři sázejí na USA, kurz je 1.56. Kdo chce vsadit na Lotyše, ten může využít kurz 4.67.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 5.5 gólů 1.92 2.05

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: USA vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 28. 5. 2023, 14:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat zápas o bronz

Neděle 28. května je posledním hracím dnem MS v hokeji 2023. Největší pozornost hokejových fanoušků bude věnována večernímu zápasu o zlato mezi Kanadou a Německem. Kdo ale chce bohatší hokejové menu, ten si může už od 14:20 na TV Tipsport či ČT Sport pustit live stream zápasu o 3. místo. Utkají se USA a Lotyšsko. Na utkání se můžete naladit zhlédnutím highlightů ze včerejších semifinálových bitev na youtube kanálu IIHF.Zápas Datum a čas Kde sledovat
USA vs Lotyšsko 28. 5. 2023, 14:20 ČT Sport, TV Tipsport

Američany čeká třetí zápas o bronz za sebou

Američany čeká třetí zápas o bronz za sebou. Zase jim to v semifinále nevyšlo, ta statistika už je strašidelná. Od roku 1983, kdy hvězdy a pruhy naposledy vyhrály MS, se do semifinále probojovaly 14x. A pokaždé prohrály! Vždy putovaly do souboje o 3. místo. To, že reprezentační výběr přivezl domů 8x bronz, asi v USA nikoho neohromí.

Američany čeká boj o bronz z MS v hokeji

Zdroj: iihf

Přitom to proti Němcům bylo rozehráno tak dobře. Po 4 minutách vedly USA 2:0. Na naše západní sousedy by hokejoví experti nevsadili ani šilink. Ale Tiffels zavelel k obratu. Trefil první gól a pak i rozhodující v prodloužení. 4:3 pro Německo.

Také Lotyši sahali po finále

Také Lotyši sahali po finále. Po první třetině vedli 1:0, po druhé 2:1. Předváděli skvělý hokej, zase potěšili srdce fanoušků krásnou brankou po individuální akci, zrovna jako proti Švédům. Na Indrašise ze čtvrtfinále navázal Rūdolfs Balcers. Ale Kanada se ve 3. třetině vzpamatovala. Nutno říci, že ani bookmakeři jí nepřestali věřit – po 2. třetině byl kurz na neprohru javorových listů na Tipsportu 1.52. Obránce Karlis Čukste řekl po zápase inspirující větu. Uvedl, že není zklamaný, protože jeho tým zahrál nejlépe jak mohl. To vypovídá o dobré mentalitě, která by se mohla projevit i v zápase o bronz.

Lotyši se utkají o bronz na MS v hokeji

Zdroj: iihf

Kurzy USA vs Lotyšsko

Před duelem Kanady s Lotyšskem v semifinále byl kurz na pobaltskou zemi nastaven vysoko nad hodnotou 7.00. Teď šli bookmakeři trochu dolů. Na Lotyše je u Tipsportu aktuálně 4.67, u Fortuny 4.80. To znamená, že experti sázkových kanceláří trochu více připouští možnost, že hráči v karmínově červených dresech zámořského soupeře zaskočí. Nadále ale jsou favoritem Američané. Kurz na Fortuně je 1.55, na Tipsportu 1.56. Že USA vyhrají s handicapem -1.5 je oceněno kurzem 1.94.

Tip redakce: Padne více než 5.5 gólů

Pokud bychom měli sázet na vítěze utkání, vybrali bychom si Lotyšsko. U tohoto týmu cítíme velkou vůli po vítězství. USA tradičně zápas o bronz moc nezajímá, hraje jej v exhibičním stylu. Ne, že by to Američané dopředu vzdávali. Třeba v roce 2015 uštědřili v souboji zklamaných porážku i českému týmu, a to se hrálo v Praze. Ochota porvat se o výsledek je ale trochu nižší. Každopádně, naše sázka bude trochu jiná. Boje o třetí místo většinou přinášejí hodně gólů. Před 2 lety USA uspěly 6:1 nad Němci, o rok později podlehly Česku 8:4. Zkusíme více než 5.5 gólů.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 5.5 gólů 1.92 2.05

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia