USA vs Česko čtvrtfinále MS v hokeji – porazí Češi po roce Američany


První zápas čtvrtfinále MS v hokeji v Tampere proti sobě nakonec postaví USA a Česko, souboj se odehraje 25.5 od 15:20. O tomto rozdělení nakonec rozhodlo překvapivé vítězství Lotyšska nad Švýcarskem. Američané zatím na turnaji jako jediní neprohráli, mají na kontě sedm vítězných zápasů. Jejich mladý tým funguje skvěle střelecky i v obraně. Pro Čechy tak budou velmi těžkým soupeřem, který pro ně může znamenat konec na turnaji. Český tým nakonec postupuje ze čtvrté pozice, kvůli dřívější prohře s rozjetými Lotyši. Ve skupině předvedl rozporuplný výkon, ale na tom ve čtvrtfinále zase tolik nezáleží. Češi vstupují do zápasu jako outsideři, nepomůže jim ani nutnost přesunu do Tampere. Na druhou stranu, právě zde porazili Američany při loňském zápasu o bronz.

USA vs Česko čtvrtfinále MS v hokeji – porazí Češi po roce Američany

  • Američané nastupují do zápasu jako sebejistí vítězové skupiny A, na turnaji jsou zatím nejlepším týmem.
  • Češi budou mít v zápase co dělat, může pro ně znamenat konec na šampionátu.
  • Na vítězství Američanů je vypsán kurz 1.83, na českou reprezentaci pak 3.73. V zápasu je ale i spoustu dalších zajímavých příležitostí k sázce.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Dominik Kubalík dá gól 2.80 2.82

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Čtvrtfinále USA vs Česko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 25. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat USA vs Česko?

První čtvrtfinálový zápas v tamperské Nokia Areně v podání USA a Česka začíná už 25.5. v 15:20. Po tomto utkání se na finském ledě odehraje také čtvrtfinálový zápas Kanada vs Finsko, který začne v 19:20 stejný den. Podobně jako předchozí skupinová utkání, USA vs Česko můžete shlédnout živě na České televizi ve čtvrtek 25. 5. od 15:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. To nejlepší z minulých zápasů obou týmů si můžete pustit také na YouTube. Například sestřih posledního utkání Česka s Američany, ve kterém Češi získali bronzovou medaili.Zápas Datum a čas Kde sledovat
USA vs Česko 25. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Američané zválcovali skupinu A

Kdybyste se většiny fanoušků před turnajem zeptali, kdo vyhraje MS v hokeji, tým USA by asi první volbou nebyl. A přesto zatím Američané předvádějí na turnaji parádní výkon. Jako jediní zatím zůstávají neporaženi, což se nepovedlo ani Švýcarsku, které nakonec podlehlo Lotyšům v prodloužení. Američané přivezli na turnaj jako obvykle tým plný mladých hokejistů, tentokrát je ale perfektně sehraný. V rámci zápasů MS v hokeji skupiny A se hokejistům USA podařilo nastřílet nejvíce gólů ze všech týmů na šampionátu, jejich obrana je druhá nejlepší hned po Švédsku. Hlavním střelcem USA je překvapivě mladý hráč bostonského univerzitního týmu, Cutter Gauthier. Na počet vstřelených gólů je na turnaji druhý, předehnal ho pouze Dominik Kubalík. Jedinou slabinou Američanů může být přehnané sebevědomí po relativně jednoduchých zápasech v základní skupině.

Američané zválcovali skupinu A

Zdroj: iihf

Češi stojí před velkým soustem

Češi předvedli v základní skupině velmi rozporuplný výkon, fanoušci určitě čekali od reprezentace více. Nyní čeká národní tým velmi těžký zápas proti USA. Naposledy se oba týmy setkaly v loňském souboji o bronz, kde Česko zvítězilo 8:4. Tentokrát je ale situace odlišná. Američané jsou perfektně sehraní, hrají hodně agresivně a zasypávají soupeře střelami. Naproti tomu české formace byly v mnoha zápasech až příliš pasivní a soupeř je vytrestal. Do karet hraje českému týmu především brankář Karel Vejmelka, který je zvyklý na střeleckou nálož z NHL. Zkušenosti českých hráčů jsou také často vyšší než jejich amerických oponentů. Přesto jsou Češi v zápasu outsidery, bude třeba aby změnili styl hry, pokud mají postoupit do semifinále. Dominik Kubalík a kapitán Červenka za celý tým zápas neodehrají.

Češi stojí před velkým soustem

Zdroj: iihf

Kurzy USA vs Česko

Bookmakeři vypsali na tento zápas jasné kurzy. Na USA je u Tipsportu kurz 1.83, u Betana pak 1.90. Podobně pak u Fortuny, 1.88. Na vítězství Česka je pak u Tipsportu kurz 3.73, u Betana zase 3.60. Zápas ale nabízí i mnoho dalších příležitostí.

Tip redakce: DOMINIK KUBALÍK DÁ GÓL

Zápasy čtvrtfinále mohou být velmi nevyzpytatelné a tento turnaje je překvapivým vítězstvím nakloněn. Přestože fandíme českému týmu, sázka přímo na jeho vítězství je velmi nejistá. Daleko zajímavější je sázka na to, že Dominik Kubalík dá v tomto zápase gól. Na tuto příležitost je kurz 2.80.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Dominik Kubalík dá gól 2.80 2.82

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia