Ukrajina vs ČR – Kvalifikace tenisového Poháru Billie Jean Kingové


Tenisový souboj Ukrajina vs ČR určí, který z týmů se podívá do finálové turnaje Poháru Billie Jean Kingové (dříve Fed Cupu). Celkem čtyři dvouhry a závěrečná čtyřhra se odehrají na neutrální půdě v Turecku, a to v pátek a v sobotu 14. a 15. dubna. Celé dění budete moci sledovat živě na programu ČT sport.

Ukrajina vs ČR – Kvalifikace tenisového Poháru Billie Jean Kingové

  • Za ČR se představí Barbora Krejčíková, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Linda Nosková a Sára Bejlek
  • Ukrajině bude chybět jednička Anhelina Kalininová, nominována je Marta Kosťuková, Dajana Jastremská, Ljudmila Kičenoková a Katarina Zavacká
  • Boje o postup do finále turnaje proběhnou 14. a 15. dubna v turecké Antalyi
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí Česko 1.13 1.13

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Ukrajina vs ČR
  • Soutěž: Kvalifikace tenisového Poháru Billie Jean Kingové
  • Čas zápasu: 14. 4. – 15.4. 2023

Kde sledovat kvalifikaci Poháru BJK Ukrajina vs ČR?

Pokud vás zajímá, kde sledovat kvalifikaci Poháru BJK Ukrajina vs ČR, máme dobrou zprávu. Vysílací práva na tento týmový turnaj vlastní Česká televize a stačí tak zapnout kanál ČT sport. První dvě dvouhry uvidíme v pátek 14. dubna, další dvě jsou v plánu v sobotu 15. dubna. Ve stejný den se v případě vyrovnaného skóre odehraje také rozhodující čtyřhra. Zápasy startují vždy od 10:00 našeho času.

Česko bude silné i bez tradičních opor

Ačkoliv se z turnaje omluvila česká jednička Petra Kvitová i trojka Karolína Plíšková, řešil kapitán Petr Pála při nominaci spíše příjemné starosti. K dispozici bude mít světovou dvanáctku Barboru Krejčíkovou i zkušenou Markétu Vondroušovou s Karolínou Muchovou. Ta se po četných zraněních konečně naplno vrátila do tenisového kolotoče a v Indian Wells, který patří mezi vysoce prestižní tenisové turnaje WTA 2023 ženy, se probojovala až do čtvrtfinále. Už zkušené opory českého týmu doplní osmnáctiletá Linda Nosková a zažije tak týmovou premiéru. Kvůli zranění nakonec z nominace vypadla deblová jednička Kateřina Siniaková. Zastoupí ji další debutantka Sára Bejlek.

Česko bude silné i bez tradičních opor

Zdroj foto: womensports

Povrch, který Češkám svědčí

Kvalifikační souboj se měl původně odehrát na Ukrajině. Vzhledem k přetrvávajícímu konfliktu s Ruskem ale nakonec byla vybrána neutrální půda v turecké Antalyi. Hrát se bude venku na antuce. Právě zvolený povrch si chválil i reprezentační kapitán Petr Pála. Češky na antuce vyrůstaly a předvádí na ní skvělé výkony. Obzvlášť pak tento povrch sedí Barboře Krejčíkové, vítězce Roland Garros z roku 2021, a Markétě Vondroušové. Ve stejném roce v juniorské kategorii triumfovala na pařížské antuce také Linda Nosková.

Ukrajina bez největší hvězdy

Nominace ukrajinského kapitána Michaila Filima byla do jisté míry překvapivá. Chybí v ní totiž aktuální ukrajinská jednička Anhelina Kalininová, které patří v žebříčku WTA 28. místo. Do nominace se nedostala ani zkušená Lesia Tsurenko. Ta na sebe upoutala pozornost na nedávném turnaji v Indian Wells, z něhož před utkáním s Běloruskou Sabalenkovou odstoupila kvůli panické atace. Ukrajina se tak bude muset obejít nejen bez výhody domácího prostředí, ale i největší hvězdy týmu.

Ukrajina bez největší hvězdy

Zdroj foto: uatv

Ukrajina vs ČR kurzy

Turnaj Billie Jean Kingové je skvělou příležitostí na sázení na tenis. Co se týče kurzů, vzhledem ke kvalitám týmu se předpokládá výhra Češek. Kurz na ně je 1.13 a na Tipsportu jim věří 100 % tipérů. Pokud chcete zkusit překvapení, na postup Ukrajiny je vypsán kurz 4.99.

Tip redakce: Postoupí Česko

I přes absence těch nejzkušenějších je český tým našlapaný. Spoléhat se může nejen na výbornou antukářku Barboru Krejčíkovou, která zažívá velmi povedenou sezónu, ale v dobré formě jsou i Vondroušová a Muchová. Zranění Siniakové je nepříjemné, pokud by došlo k rozhodující čtyřhře, ale věříme spíše v to, že Češky stvrdí svůj postup dříve. Ukrajinky v nominaci žádnou velkou hvězdu nemají a svými kvalitami aktuálně zaostávají. V kurzu 1.13 je tak Česko jasná volba.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí Česko 1.13 1.13

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia