Iga Świąteková – Karolína Muchová: Finále Roland Garros


Karolína Muchová pokosila dvě soupeřky z Ruska a Sabalenkovou z Běloruska a je ve finále Roland Garros! Od nenasazené hráčky velký výkon. A vzpruha pro český tenis, který většinu ostatních zástupců ve Francii ztratil už v prvním nebo ve druhém kole. Rodačka z Olomouce má před sebou velkou výzvu. Polka Iga Świąteková je dvojnásobnou vítězkou French Open a aktuální světovou jedničkou. Finále turnaje začíná v sobotu 10. 6. 2023 od 15:00.

Iga Świąteková - Karolína Muchová: Finále Roland Garros

  • Polka Iga Świąteková neztratila cestou do finále jediný set a uštědřila čtyři kanáry
  • Karolína Muchová se na Grand Slamu takto daleko nikdy nedostala
  • Jednoznačným favoritem je aktuální světová jednička. Na Świątekovou je kurz 1.15, na Češku 6.13.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Přesný výsledek – 2:0 1.42 1.42

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat zápas Iga Świąteková vs Karolína Muchová?

V sobotu 10. června 2023 aby český sportovní fanoušek nevylézal od televize. Už dávno má v kalendáři zakroužkováno toto datum díky fotbalové Lize mistrů. Večer se hraje pikantní duel Interu Milán s Manchesterem City. A teď mají Haaland, Martinez a spol. předskokanky. Finále Roland Garros mezi Świątekovou a Muchovou začíná v 15:00. Na TV Tipsport lze sledovat live stream zdarma.

Kde sledovat zápas Iga Świąteková vs Karolína Muchová

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Finále French Open 10. června 2023, 15:00 Roland Garros Stadium, Paříž 1.15 vs 6.13 TV Tipsport

Iga Świąteková je jasnou hvězdou mezi tenistkami

Iga Świąteková je jasnou hvězdou mezi tenistkami. Konečně ženský tenis zažívá období stability. Řadu let se světové jedničky střídaly jako figurky na orloji. Mírný klid nastal ve chvíli, kdy se do čela dostala fenomenální Ashley Barthyová. Jenže jen co si šikovná Australanka doplnila všechny trofeje do sbírky, ukončila kariéru. Teď tedy vládne Świąteková. Světovou jedničkou už je více než rok. Má tři grandslamové trofeje, jednu z US Open a dvě z French Open. Antuku má nejraději, protože, jak uvádí, na antukových dvorcích od dětství vyrůstala. Letos je zvláště nekompromisní. Ještě neztratila set a soupeřkám nadělila čtyři kanáry.

Iga Świąteková je jasnou hvězdou mezi tenistkami

Zdroj: tennisavisien

Karolína Muchová překvapuje

Karolína Muchová překvapuje. Všechny ostatní české reprezentantky se domů vrátily dříve než pohlednice, které z Paříže svým rodinám odeslaly. Muchová zůstala a co víc, vylepšila si kariérní maximum. Ve finále grandslamového turnaje je poprvé. Může navázat na Barboru Krejčíkovou, která v Paříži kralovala předloni. Silnou stránkou rodačky z Olomouce je hlava. Nejančí, hraje klidně, a to i ve chvílích, kdy se zdá všechno ztraceno. Sabalenková ji měla v semifinále na lopatě, stav byl 1:1 na sety a 5:2 na sady. Stačilo si to jen dopodávat. Ale Muška se proměnila ve lvici. Postup úžasně ubojovala.

Karolína Muchová překvapuje

Zdroj: bnr

Świąteková vs Muchová kurzy

Z hlediska kurzů to pro Muchovou nevypadá dobře. Kurz 6.13 na výhru připomíná slavný model Tatry, která se vyráběla nedaleko od rodiště šikovné tenistky. S „šestsettřináctkou“ se dalo dojet daleko, ovšem s kurzem 6.13 to vypadá na krátkou finálovou jízdu. Bookmakeři přisoudili soupeřce kurz 1.15. Vysoký je kurz i na to, že Muchová vybojuje aspoň jeden set – 2.59.

Tip redakce: Přesný výsledek – 2:0

Jsme skeptičtí, dáváme tip na výhru 2:0 pro Polku. Muchová sice porazila velké osobnosti, jako je Pavljučenková nebo Sabalenková. Ale Świąteková je ještě o level výše. Navíc je to hráčka, která antuku miluje. Rodačka z Varšavy je sice o 5 let mladší, ale z hlediska finálových zápasů je zkušenější. Na Grand Slamu se do boje o trofej dostala třikrát. A pokaždé vyhrála. Semifinálový boj s Maiovou jí vzal méně sil než Češce. Všechny argumenty tedy mluví právě pro Świątekovou. Na druhou stranu, když nám tip nevyjde a Muchová vyhraje, ztracených peněz litovat nebudeme.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Přesný výsledek – 2:0 1.42 1.42

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedie