Švýcarsko vs Norsko: MS v hokeji 2024 preview a tipy na sázení


Úvodní den světového hokejového šampionátu má na programu mimo jiné také duel Švýcarsko vs Norsko. Zápas s jasně daným favoritem se odehraje v pátek 10. května od 16:20. Diváci mohou sledovat přímý přenos prostřednictvím kanálu ČT sport Plus. Pojďme se podívat na zajímavé kurzy.

Švýcarsko vs Norsko: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Silní Švýcaři budou na úvod turnaje jasnými favority
  • Jediným hráčem z NHL v sestavě Norska je Mats Zuccarello
  • Na Švýcarsko je vypsán u Tipsportu kurz 1.18, na remízu 7.97 a na vítězství Norska 11.50
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Švýcarsko dá více než 4 góly 1.94 1.90

Kde sledovat zápas Švýcarsko vs Norsko?

Páteční úvodní den Mistrovství světa v hokeji 2024 svede proti sobě týmy Švýcarska a Norska, tedy dvou týmů se zcela odlišnými ambicemi. Utkání skupiny A se odehraje v pražské O2 aréně. Úvodní buly je naplánováno na 16:20 a zápas bude možno sledovat na kanále ČT sportu nebo na sázkových platformách Tipsport a Chance.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
10. května 2024, 16:20
Místo zápasu:
O2 aréna, Praha
Kurzy Tipsport:
1.18 vs 11.50
Kde sledovat:
ČT sport Plus, Tipsport, Chance

Švýcaři znovu v roli černého koně

Tuhle nálepku Švýcarům jen tak někdo nesundá. Co se týče konkurence, patří každý rok mezi potenciální favority na finálovou účast, často se jim ale nedaří předpoklady naplnit. Většinou hokejisté Švýcarska vyhoří po dobré základní skupině už ve čtvrtfinále.

Hráči z NHL dávají týmu ze země helvetského kříže vždy ten správný šmrnc. Ani letos nevypadají špatně. Dnes už legendární dvojici brankářů Reto Berra – Leonarda Genoni doplňuje Akira Schmid z New Jersey. V obraně mají Švýcaři například pilíř v podobě Romana Josiho, v útoku pak bude zářit dvojice Nino Niederreiter a Nico Hischier.

Norové nevypadají na první pohled příliš silně

Na první pohled nebudí soupiska norské reprezentace příliš velký respekt. Prakticky jediný hráčem z NHL je Mats Zuccarello z Minnesoty, jinak to žádná sláva není. V drtivé většině si budou muset Norové vystačit s hráčským materiálem z domácí soutěže. Z té figuruje v týmu hned dvanáct hokejistů.

Už v přípravě se Norsko trápilo i s papírově slabšími soupeři. Dá se očekávat, že klíčové zápasy na turnaji teprve přijdou. V zápase se Švýcarskem budou seveřané zastávat roli hokejového benjamínka.

Švýcarsko vs Norsko kurzy

Vypsané kurzy na MS v hokeji se nesou ruku v ruce s tím, co je napsáno na papíře. Kvalita obou celků je diametrálně odlišná. I proto sázková kancelář Tipsport jasně favorizuje Švýcarsko v kurzu 1.18. Na vítězství Norska je vypsán kurz 11.50 a na případnou remízu pak kurz 7.97.

Tip na sázení – Švýcarsko dá více než 4 góly

Jak jsme psali výše, utkání má předem jasně daného favorita. Cokoliv mimo výhru Švýcarska bude považováno za velké překvapení. Kurz na jeho výhru je ale poměrně nízký, takže se budeme držet počtu gólů. Švýcaři mají velkou ofenzivní sílu, kterou by mohli přetavit v minimálně čtyři góly do branky soupeře. Zajímavou sázkou také může být, že Švýcarsko vyhraje v zápase alespoň dvě třetiny v kurzu 1.45. To jsou naše tipy, jak sázet na MS v hokeji.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Švýcarsko vyhraje aspoň dvě třetiny 1.45
Švýcarsko dá více než 4 góly 1.94 1.90
Počet gólů 5-6 2.78