Kdo vyhraje MS ve fotbale 2022


Sázkové kanceláře už vypisují kurzy na to, kdo vyhraje MS ve fotbale 2022. Jací jsou favoriti sázkových kanceláří, který tým přijede obhajovat do Kataru zlato a kdo má největší šance na umístění? Vypsané kurzy prvních 5 favoritů jsou tentokrát velmi vyrovnané. Získá šestý titul obávaná Brazílie, obhájí vítězství Francouzi nebo překvapí úplně někdo jiný?

Kdo vyhraje MS ve fotbale 2022

Tým Kurz Tipsport
Francie 2.10
Argentina 2.70
Chorvatsko 8.00
Maroko 10.00


Brazílie s hvězdným Neymarem

Hlavním favoritem není nikdo jiný než Brazílie s hvězdným Neymarem v čele. Brazilský tým je pětinásobným držitelem titulu mistra světa, 2x získali stříbro a 2x bronz. 9x titul Copa Amerika a čtyřikrát se stali vítězi konfederačního poháru FIFA. V obsazení týmu nebude chybět špička nejen brazilského fotbalu, ale jak se o něm říká i nejtalentovanější hráč světového fotbalu Neymar. Neymar je proslulí svou unikátní technikou, a především držením míče. Jen těžko ho od něj někdo dokáže odstavit.

Brazílie s hvězdným Neymarem

Říká se o něm, že je kouzelníkem na míči. Jednoznačně patří k největším hvězdám šampionátu. Už v kvalifikaci zazářil s osmi góly. Ovšem podle jeho slov je to jeho poslední účast na MS světa a následně už hrát, prý kvůli věku, nebude a stejně jako Messi nebo Ronaldo se připravuje na své velké finále. Zlato bude pro něj priorita. Nicméně Brazílie čeká na svůj další titul mistra světa už 20 let. Poslední titul si Brazilci odvezli v roce 2002. Brazílie v základní skupině bude hrát se Srbskem, Švýcarskem a Kamerunem. Kurz na vítězství brazilské reprezentace je 6.00.

Brazílie
6.00

Hladová Anglie

Druhým favoritem u sázkových kanceláří je hladová Anglie. MS ve fotbale se celkově tento tým zúčastnil 16x z toho si zlatou medaili odvezl pouze 1x, a to v roce 1966. Stříbro ani bronz nezískali vůbec. O trochu lépe se jim dařilo na mistrovství Evropy, kde skončili na 2.místě. Celkově si odvezli 1x stříbrnou medaili a 2x bronz. Anglický tým se sice řadí mezi 8 týmů, které si přivezly zlatou z MS ve fotbale a i když hrají kvalitní týmovou hru, smůla se jim lepí na paty. Jakmile narazí na „silnější tým“, vypadnou.

Hladová Anglie

I v tomto týmu najdeme zvučná jména. Tahoun a top střelec Harry Kane byl na MS ve fotbale 2018 díky 6 střeleným brankám zvolen nejlepším střelcem a odnesl si zlatou kopačku. V sezóně 20/21 se umístil na 1. příčce v tabulce nejlepších střelců a v roce 21/22 pak na 4. příčce. Bude to ovšem stačit na vítězství? Anglie v základní skupině bude hrát s týmy Íránu, USA a Walesu. Výhra v základní skupině by pro hráče Anglie neměla být problém, ovšem vysoké teploty v arabském Kataru možná ano. Uvidíme, jak se jim letos bude dařit a zda překonají jejich poslední 4. místo z roku 2018. Kurz na vítězství anglické reprezentace je 7.00

Anglie
7.00

Francie s hvězdným útokem

Se stejným kurzem jako Anglie se mezi favority řadí i zlatá Francie s hvězdným útokem. Samozřejmě mluvíme o útočnících zvučných jmen jako je Mbappé, Benzema či Griezmann. Francouzi si z MS odvezli zlatou už 2x, a to v letech 1998 a 2018. Dále 1x stříbrnou medaili a 2x bronz. Přijedou obhájit titul a moc dobře vědí, že jsou jedni z nejlepších. Svědčí o tom i jejich další trofeje z Mistrovství Evropy, kde 2x získali zlato, 1x stříbro a 1x bronz. A v roce 2001 a 2003 se stali vítězi konferenční ligy.

Francie s hvězdným útokem

Mbappé byl vyhlášen nejlepším střelcem Ligue 1 již po třetí za sebou. Je pověstný schopností proměňovat brankové příležitosti. Svědčí o tom i jeho 8vteřinový a nejrychlejší gól v historii Ligue 1, který inkasoval protihráčům z Germain a Lille. Benzema byl už 4x zvolen nejlepším francouzským fotbalistou v sezóně 21/22 byl vyhlášen za nejlepšího střelce ve španělské lize i v lize mistrů UEFA. Francouzi jedou obhajovat titul, ovšem někdy díky vysokému egu ztrácí a nehrají týmově, ale na sebe, což jim může uškodit. Kurz na vítězství francouzské reprezentace je 7.00.

Francie
7.00

Argentina – poslední šance pro Messiho

Další hvězdou tohoto šampionátu je Argentina, která je stejně jako Francie dvojnásobným držitelem titulu mistra světa i konferenčního poháru. Obrovský podíl na úspěchu argentinského týmu má sedminásobný držitel zlatého míče Messi. Bude rok 2022 jeho poslední šance získat titul na mistrovství světa? Aktuálně je argentinský tým ve výborném složení a Messimu by mohli být velmi nápomocní kvalitní střední obránci a záložníci týmu. Messi rozhodně bude vnímat toto mistrovství jako jeho poslední a bude chtít ukázat to nejlepší, co umí.

Argentina – poslední šance pro Messiho

Poslední stříbrnou medaili si Argentina z MS přivezla v roce 2014, vzhledem k tomu, že se jedná o jižanský stát, počasí v Kataru by jejich hru nemělo ovlivnit a oproti Evropanům tak budou ve výhodě. Jejich šance na umístění jsou o to vyšší. Argentina bude v základní skupině hrát proti Saúdské Arábii, Mexiku a Polsku. Kurz na vítězství argentinské reprezentace je 9.

.
Argentina
9.00

Španělsko má mladý kádr

Španělsko má mladý kádr, skvělou obranu, výborné brankáře a jejich hra je postavena především na technických hráčích a hře po zemi, ale bude to stačit? Z MS si zatím přivezli 1x zlatou medaili v roce 2010, ale jinak se jim lepí smůla na paty. Z 16 účastí kromě zlaté nezískali nikdy bronz ani stříbro. V roce 2018 se nedostali přes Rusko a v roce 2006 přes Francii. Ovšem na ME se jim daří o poznání víc. Zlato získali 3x (1964, 2008, 2012), stříbro 1x a bronz 1x. V roce 2008 se dostali na první příčku žebříčku FIFA.

Španělé si umí s míčem hrát, jejich hra je technická a nabízí skvělou podívanou. Tým je ve skvělé formě a složený z mladých i zkušených hráčů jako je např. Pedri, který je známý svou výjimečnou technickou hrou nebo Piqué, který se stal v evropské soutěži s 16 góly nejvíce skórujícím obráncem. Ve skupině se Španělé utkají s Kostarikou, Německem a Japonskem. Záleží na tom, jak si poradí s ambiciózním a čtyřnásobným držitelem titulu Německem, které si plánuje dojít až do finále. Španělé to rozhodně nebudou mít letos jednoduché. Kurz na vítězství Španělské reprezentace je 9.50.

Španělsko
9.50

Kdo má největší šance podle naší redakce

Kdo má největší šance podle naší redakce a které týmy mají největší šance umístit se na prvních 3 příčkách? Tipujeme Francie, Brazílie a Argentina. Francouzi jedou obhajovat zlato, postup ze skupiny by pro ně neměl být problém a pokud dokáží udržet týmovou hru, mají podle nás velké šance. Brazílie s Neymarem v čele bude bojovat o šestý titul v pořadí a je velká šance, že se utká i s Francií. Argentina má vynikající formu, neprohrála už 20 zápasů v řadě, ve finále Copa Amerika porazila Brazílii 1:0 a ve skupině je jasným favoritem.

Kdo má největší šance podle naší redakce

Kdo může překvapit

Do zahájení MS ve fotbale je ještě daleko a překvapit můžou i týmy z druhého koše. Např. Dánsko, které je známé tím, že hraje tzv. Evropský fotbal. Statní hoši, kteří jsou silní ve střelách z dálky, rohových či přímých kopech. V roce 2018 se dostali do osmifinále, kde ovšem nepostoupili přes Chorvatsko, kterým navážeme. Chorvati si sice zatím zlatou z MS nepřivezli, ovšem o to větší budou mít motivaci. Zatím mají na svém účtu stříbro i bronz a v týmu Rakitiće, stříbrného medailistu z roku 2018.

A nesmíme zapomenout na Portugalsko, vítěze ME s nejlepším portugalským střelcem v čele. Mluvíme samozřejmě o Cristiano Ronaldovi, který stejně jako Messi bude na MS hrát pravděpodobně naposledy. Tým F. Santose ovšem má i další esa v rukávu, jako jsou Bernardo Silva, Bruno Frenandes, Diego Jota či Joao Cancelo. Silná obrana a útok bude jejich hlavní zbraní. Na rozdíl od Messiho si Ronaldo zlatou z MS ještě neodvezl, zda to bude souboj dvou velikánů a exkluzivní rozlučka v jednom se necháme překvapit.

Historie vítězů MS ve fotbale

Pojďme se ještě podívat, jak vypadá historie vítězů MS ve fotbale, a to od roku 1930, kdy se konalo první mistrovství světa. Loňským mistrem světa byla Francie, která letos přijede obhájit zlato. Nejvíce se historicky dařilo Brazílii, která nasbírala 5x zlato, 2x stříbro a 2x bronz. A jak si vedli Češi? Češi se dostali do finále MS ve fotbale jen 2x za celou dobu. Poprvé v roce 1934 kdy získali stříbro a po druhé v roce 1962 kde taktéž odjeli domu se stříbrnou medailí.

Rok 1.místo 2. místo 3. místo
1930 Uruguay Argentina USA/Jugoslávie – nehrálo se
1934 Itálie Československo Něměcko
1938 Itálie Maďarsko Brazilie
1950 Uruquay Brazilie Švédsko
1954 Něměcko Maďarsko Rakousko
1958 Brazilie Švédsko Francie
1962 Brazilie Československo Chile
1966 Anglie NSR Portugalsko
1970 Brazilie Itálie NSR
1974 NSR Nizozemsko Polsko
1978 Argentina Nizozemsko Brazílie
1982 Itálie NSR Polsko
1986 Argentina NSR Francie
1990 NSR Argentina Itálie
1994 Brazílie Itálie Švédsko
1998 Francie Brazílie Chorvatsko
2002 Brazílie Turecko Německo
2006 Itálie Francie Německo
2010 Španělsko Nizozemsko Německo
2014 Něměcko Argentina Nizozemsko
2018 Francie Chorvatsko Belgie

Nejlepší hráči MS ve fotbale

V roce 1982 FIFA začala vyhlašovat také nejlepší hráče MS ve fotbale. Nejlepší hráči získávají 1. místo – Zlatý míč, 2. místo – Stříbrný míč a 3. místo – Bronzový míč. V tabulce pod textem jsou vypsaní všichni nejlepší hráči MS ve fotbale od roku 1930. Vzhledem k tomu, že soutěž o nejlepšího hráče byla vyhlášena až roku 1982, aby hráči z dob předešlých nebyli ošizeni, FIFA se rozhodla udělit ocenění zpětně od roku 1930. Češi získali 1x Bronzový míč, a to Oldřich Nejedlý v roce 1934 a 1x Stříbrný míč získal Josef Masopust v roce 1962.

Rok Zlatý míč Stříbrný míč Bronzový míč
1930 José Nasazzi Guillermo Stábile José Andrade
1934 Giuseppe Meazza Matthias Sindelar Oldřich Nejedlý
1938 Leônidas da Silva Silvio Piola György Sárosi
1950 Zizinho Juan Alberto Schiaffino Ademir
1954 Ferenc Puskás Sándor Kocsis Fritz Walter
1958 Didi Pelé Just Fontaine
1962 Garrincha Josef Masopust Leonel Sánchez
1966 Bobby Charlton Bobby Moore Eusébio
1970 Pelé Gérson Gerd Müller
1974 Johan Cruijff Franz Beckenbauer Kazimierz Deyna
1978 Mario Kempes Paolo Rossi Dirceu
1982 Paolo Rossi Falcão Karl-Heinz Rummenigge
1986 Diego Maradona Harald Schumacher Preben Elkjær Larsen
1990 Salvatore Schillaci Lothar Matthäus Diego Maradona
1994 Romário Roberto Baggio Christo Stoičkov
1998 Ronaldo Davor Šuker Lilian Thuram
2002 Oliver Kahn Ronaldo Hong Mjong-po
2006 Zinédine Zidane Fabio Cannavaro Andrea Pirlo
2010 Diego Forlán Wesley Sneijder David Villa
2014 Lionel Messi Thomas Müller Arjen Robben
2018 Luka Modrić Eden Hazard Antoine Griezmann

Často kladené otázky

Kdo vyhraje MS ve fotbale podle sázkových kanceláří?

Kurzová nabídka je velmi vyrovnaná. Hlavní 3 favoriti jsou Brazílie s kurzem 6.50, Francie s kurzem 7.00 a Anglie s kurzem 7.00.

Kdo vyhraje MS ve fotbale podle naší redakce?

Máme 3 tipy, Francie, Brazílie a Argentina. V tomto článku najdete informace, proč preferujeme zrovna tyto 3 týmy.

Který tým bude na MS obhajovat zlato?

Francie bude obhajovat zlato z roku 2018.

Která TV stanice má vysílací práva na MS ve fotbale 2022?

MS ve fotbale se bude vysílat na ČT sport.

Budou hrát Češi na MS ve fotbale 2022?

Ne, Češi bohužel nepostoupili přes baráž.

Které fotbalové týmy získali v minulosti zlatou na MS ve fotbale.

Pětinásobným držitelem titulu je Brazílie, čtyřnásobný Německo a Itálie a 2x si zlatou přivezli Argentina, Francie, Uruguay a 1x Anglie a Španělsko.