Dostihy Velká Chuchle 2023 Praha – kurzy, program a vstupenky


Dostihy s nejdelší nepřetržitou tradicí v Česku jsou Dostihy Velká Chuchle 2023 Praha. Jezdilo se zde i za světových válek či roku 1968. Na slavné Československé derby se sem přišel podívat i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. I dnes jsou Dostihy Velká Chuchle program velkou událostí. Sezóna závodů rychlých koní zde trvá od 7.4.2023 do 4.11.2023. Jak využít Dostihy Velká Chuchle kurzy, kolik stojí vstupenky a kde sledovat live stream, tyto otázky zodpovíme v tomto článku.

Dostihy Velká Chuchle 2023 Praha - kurzy, program a vstupenky

Zdroj: chuchle arena praha

Kde si vsadit zdarma na dostihy Velká Chuchle 2023

Tipsport
500Kč zdarma za registraci
Fortuna
300Kč za registraci
Betano logo
Betano
350Kč zdarma s promo kódem BIGBONUSCZ

Vyberte si sekci Dostihy Velká Chuchle

 • Dostihy Velká Chuchle kurzy
 • Dostihy Velká Chuchle program – kalendář závodů
 • Chuchle dostihy Praha – České derby informace, největší závod
 • Dostihy Velká Chuchle vstupenky
 • Kde sledovat závody Velká Chuchle
 • Velká Chuchle historie
 • Často kladené otázky
  • Dostihy Velká Chuchle zahrnují 13 soutěžních víkendů, závodí se od dubna do listopadu.
  • Největší událostí je České derby, koná se na konci června.
  • Na jednotlivé závody ve Velké Chuchli lze sázet u předních českých sázkových kanceláří

  Dostihy Velká Chuchle kurzy

  Dostihy Velká Chuchle kurzy jsou na Tipsportu, Fortuně, Betanu a dalších sázkových kancelářích často vyhledávané. Sázení na dostihy je jednou z nejstarších sázkařských disciplín a oblíbené jsou i dnes. Naučit se, jak sázet na koňské dostihy, může vést k zajímavým výhrám. U dostihů totiž málokdy rozhoduje faktor štěstí, zde vítězství bere ten s největšími zkušenostmi a nejlepší aktuální formou. Nabídka kurzů pro dostihy Velká Chuchle živý přenos a další závody nezahrnuje jen sázku na vítěze závodu. Lze sázet na celkové umístění do 3. nebo do 5. místa, případně počet koní, které dokončí závod. Jak sázet na koňské dostihy,

  Tipsport Fortuna
  Aktuálně kurzy nejsou vypsány, bude doplněno Aktuálně kurzy nejsou vypsány, bude doplněno
  Dostihy Velká Chuchle kurzy

  Zdroj: prague.eu

  Dostihy Velká Chuchle program – kalendář závodů

  Dostihy Velká Chuchle program je každý rok vytížený od dubna do listopadu. Celkem 13 víkendů zde probíhají významné dostihy, na které je možné se osobně dostavit, nebo lze využít Dostihy Velká Chuchle live stream. Ze závodů má nejvyšší kredit České derby (dříve Československé derby), také přezdívané „Modrá stuha“. Jde o rovinový závod, což jej odlišuje od jiného prestižního závodu, jímž je Velká pardubická. Modrá stuha je letos na programu 25. června. Na harmonogram všech dostihových závodů se můžete podívat v tabulce. Uvádíme jen nejvýznamnější dostih každé akce, ve skutečnosti se v daný den běží hned několik závodů.

  Datum Hlavní dostih
  7. 4. 2023 Gomba handicap + Velká dubnová cena
  23. 4. 2023 Memoriál prof. V. Michala
  14. 5. 2023 Velká jarní cena
  21. 5. 2023 Velká květnová cena
  3. 6. 2023 Velká červnová cena
  25. 6. 2023 České Derby
  9. 7. 2023 Cena latiny
  3. 9. 2023 Velká cena Prahy
  10. 9. 2023 Zlatý pohár EŽ Praha
  17. 9. 2023 Memoriál Harryho Petrlíka
  23. 9. 2023 Velká cena českého turfu
  22. 10. 2023 Cena prezidenta republiky
  4. 11. 2023 Pražský zimní favorit

  Chuchle dostihy Praha – České derby informace, největší závod

  Nejvýraznějším bodem sezónního programu závodiště v Chuchli je České derby. Dostih se koná nepřetržitě celých 102 let, chodili sem Masaryk, Burian i Adina Mandlová. Oblíbenou sportovní událost nepřerušila ani 2. světová válka nebo pohnutý rok 1968. Běží se na trati dlouhé 2800 metrů. Ač mělo Derby vždy početnou účast zahraničních jezdců a koní, nejúspěšnějším žokejem historie je Čech. Vlastimil Smolík vyhrál Československé derby 6x mezi lety 1980 a 1991. Možná by byl mohl přidat i více vítězství, ale jeho život ukončila autonehoda roku 1994. Zatím posledním vítězem z roku 2022 je žokej Petr Foret s tříletou ryzkou Queen of Beaufay.

  Délka trati Počet ročníků Nejrychlejší čas historie Nejúspěšnější žokej historie Nejvíce účastníků Československého derby Nejméně účastníků Československého derby Poslední vítěz Cena pro vítěze v posledním ročníku
  2800 metrů 102 (v roce 2023 se běží 103. ročník) 2:28:46, rok 2010 (hřebec Talgado a jezdkyně Marie Magdalena Rossak) Vlastimil Smolík (6 vítězství) 20 (1973) 6 (1923) Petr Foret (kůň Queen of Beaufay) 900 000 Kč
  Chuchle dostihy Praha - České derby informace, největší závod

  Zdroj: jezdci.cz

  Dostihy Velká Chuchle vstupenky

  Vstupenky na jednotlivé závody lze koupit na stránce ticketlive.cz. V prodeji jsou aktuálně vstupenky na Zahájení sezóny 2023, tedy na 96. Gomba Handicap a 65. Velkou dubnovou cenu. Na tento závod je cena vstupenek 170 Kč pro dospělé a 100 Kč pro mládež od 15 do 18 let a seniory. Cena vstupenek na všechny ostatní závody se pohybuje běžně kolem 200 Kč. Nejdražší jsou lístky na České derby nebo Evropský pohár žokejů. Toto jsou nejprestižnější závody. Platí ale, že pro dostihy mají osoby ZTP a ZTP/P a děti do 15 let vstup zdarma.

  Kde sledovat závody Velká Chuchle

  Dostihové fanoušky bude zajímat, kde sledovat závody Velká Chuchle živě. Z menších dostihů lze sledovat live stream zdarma na stránce https://www.dostihy.cz/dostihy-online. Větší dostihy pokrývá Dostihy Velká Chuchle live stream na TV Tipsport. Na této stránce lze sledovat dostihy nejen z Chuchle, ale také z dalších závodišť. Spolehlivou adresou je rovněž Česká televize. Na stanici ČT4 Sport pravidelně vysílají červnové České derby živě.

  Live stream Web dostihy.cz Tipsport.cz ČT Sport
  Případné omezení Jen menší dostihy, stream je systémově zpožděn Jen pro registrované klienty sázkové kanceláře Tipsport Pouze vybrané dostihy
  Kde sledovat závody Velká Chuchle

  Zdroj: tipsport

  Velká Chuchle historie

  Závodiště ve Velké Chuchli leží na jižním okraji Prahy. Poprvé bylo otevřeno 28. září 1906. Do historie se toto místo zapsalo v roce 1911, kdy zde přistál se svým letounem Blériot XI inženýr Jan Kašpar. Šlo o historicky první dálkový let. Nejslavnější závod Československé (respektive České) derby se zde běží od roku 1921. Přezdívka Modrá stuha vychází z tradičního ocenění – vavřínového věnce s modrou stuhou. V srpnu 2002 bylo závodiště poničené povodní, provoz byl obnoven až na jaře 2003.

  Velká Chuchle historie

  Zdroj: velka chuchle praha

  Často kladené otázky

  Jaká sázková kancelář má vypsané Dostihy Velká Chuchle kurzy?

  Dostihy Velká Chuchle kurzy pravidelně vypisuje Tipsport, Chance, Fortuna, Betano a další přední české sázkové kanceláře. Kurzy bývají vypisovány až těsně před závody. Bookmakeři je vypisují až ve chvíli, kdy je přesně stanovena startovní listina.

  Jaký je Velká Chuchle program a kalendář závodů?

  Program a kalendář závodů uvádíme podrobně v tabulce uvedené výše. Prvním dostihem roku je Gomba handicap a Velká dubnová cena. Posledním dostihem je Pražský zimní favorit naplánovaný na začátek listopadu. Nejvýznamnější dostih České derby bývá uspořádán v druhé polovině června.

  Kde mohu koupit vstupenky na závody Velká Chuchle?

  Vstupenky jsou v předprodeji na stránce ticketlive.cz. Cena se pohybuje kolem 200 Kč.

  Kde sledovat dostihy Velká Chuchle?

  Dostihy Velká Chuchle lze sledovat na České televizi a na live stream sázkové kanceláře Tipsport. V obou případech jde o živé přenosy zdarma, na Tipsport.TV ovšem je dostupný jen pro registrované klienty Tipsport.

  Zdroje: Tipsport, Wikipedie, chuchlearena, dostihyjc