Real Madrid vs Osasuna – Copa del Rey preview a tip na výsledek


Real Madrid cestou do finále španělského poháru eliminoval všechny možné nebezpečné protivníky – Villareal, Atlético a v semifinále i Barcelonu. A tak se zdá, že finále je taková sladká odměna. Čeká v něm Osasuna, aktuálně osmý tým La Ligy. Tento klub sídlí v Pamploně, které je více než fotbalem proslulé svátkem sv. Fermína, kdy jsou do ulic vpuštěni býci. Na rozdíl od semifinálových bojů se finále Real Madrid vs Osasuna hraje na jediný zápas. Utkání hostí Sevilla 6. května od 22:00.

Real Madrid vs Osasuna - Copa del Rey preview a tip na výsledek

  • Real Madrid už je ze hry o titul, ale Barceloně se pomstil alespoň v semifinále poháru
  • Osasuna měla cestou do finále více štěstí než rozumu, všechny duely rozhodla až v prodloužení
  • Kurzy na Tipsportu a Fortuně jasně ukazují, kdo je favorit, na Real je 1.37, respektive 1.39
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid 1.37 1.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Real Madrid vs Osasuna
  • Soutěž: Copa del Rey
  • Čas zápasu: 6. 5. 2023 22:00

Kde sledovat Real Madrid vs Osasuna

Finále španělského poháru je zajímavé i pro české diváky. Takže je k dispozici živý přenos zdarma. Lze jej sledovat na stanici Sport1. Ovšem live stream zdarma nabízí i TV Tipsport. Duel začíná v sobotu 6. května v pozdních hodinách. Úvodní výkop je naplánován na 22:00.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Real Madrid vs Osasuna 6. 5. 2023, 22:00 Sport1, TV Tipsport

Termín konání finále je pro Real nešikovný

Termín konání finále je pro Real nešikovný. Hraje se v sobotu 6. května pozdě večer a necelé 3 dny poté čeká na Bílý balet klíčový duel s Manchesterem City. Liga mistrů je rozhodně pro svěřence Carla Ancelottiho top priorita, takže bude důležité nenechat v Seville všechny síly. Pro fanoušky Realu je štěstí aspoň to, že proti Citizens začínají Benzema a spol. doma. Copa del Rey je ve Španělsku prestižní akce, takže nepřipadá v úvahu, aby trenér do zápasů nasazoval béčko. Už od osmifinále pohárové zápasy poctivě absolvovali Benzema, Vinícius Júnior, Valverde a další hvězdy Realu. Finále jistě budou hrát také.

Termín konání finále je pro Real nešikovný

Osasuna se do finále poháru doslova doplahočila

Osasuna se do finále poháru doslova doplahočila. Už v prvním kole proti třetiligovému klubu Gimnàstic de Tarragona měla kus štěstí, když o výhře rozhodla až v prodloužení. To byl pak příběh každého následujícího vystoupení Osasuny v poháru. Vždy pečetila postup až v prodloužení, proti Betisu dokonce až na penalty. Hrdinou týmu je Kike García, zkušený 33letý útočník. Je s 5 brankami nejlepším střelcem poháru. Právě jeho trefy posunuly provinční klub tak daleko. Osasuna se představí teprve v druhém finále své klubové historie, to první v roce 2005 prohrála.

Osasuna se do finále poháru doslova doplahočila

Kurzy Real Madrid vs Osasuna

V tomto případě není žádný z týmů domácí, protože se hraje na neutrální půdě v Seville. Sázkové kanceláře ale vedou jako domácí tým Real, takže kdo chce vsadit na Bílý balet, ten musí dát klasickou „jedničku“. Kurz je 1.37 na Tipsportu, 1.39 pak na Fortuně. Na remízu se kurz pohybuje kolem hodnoty 4.55. Osasuně se vůbec nevěří, Tipsport volí kurz 7.77, Fortuna přichází se smířlivějším 7.20. Že padne více než 1.5 gólů, na to je vypsán kurz 1.16.

Tip redakce: Vyhraje Real Madrid

Bylo by velké překvapení, kdyby toto utkání Real nezvládl. Má vynikající kádr. Navíc jsou v něm zkušení hráči, kteří atmosféru velkých pohárových bitev znají. Loni většina fotbalistů byla u toho, když Real vyhrál Ligu mistrů. Z finále Copa del Rey se jim tedy kolena nerozklepou. Totéž se nedá říct o Osasuně, která hraje první finále po 18 letech. Klub z Pamplony je až na 8. místě tabulky La Ligy – a i za tuto pozici jsou rádi. Finále je pro Osasunu maximem, ve finále se španělskému hegemonovi rovnat nemůže.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Real Madrid 1.37 1.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie