Polsko vs Francie: MS v hokeji 2024 preview a tipy na sázení


Na své třetí vystoupení na letošním světovém hokejovém šampionátu čekají Polsko a Francie. Na první pohled ne příliš atraktivní utkání Polsko vs Francie však v sobě skrývá velkou důležitost. Souboj se odehraje v úterý 14. května v Ostravě. Přímý přenos mohou diváci sledovat na kanále ČT sport plus a u vybraných sázkových kanceláří.

Polsko vs Francie: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Polsko i Francie zatím získali na MS v hokeji 2024 do tabulky jeden bod
  • Tento zápas může být pro jeden či druhý tým možným klíčem k záchraně
  • Na Polsko je vypsaný na MS v hokeji kurz 4.83, na remízu 4.74 a na vítězství Francie 1.55
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Neprohra Polska 2.37 2.22 2.25

Kde sledovat zápas Polsko vs Francie?

Úterní souboj dvou hokejových trpaslíků nabídne nejspíš zajímavější podívanou, než by se na první pohled zdálo. Možná klíčový souboj o udržení v elitní skupině MS se odehraje v Ostrava aréně v úterý 14. května od 20:20. Přímý přenos odvysílá stanice ČT sport plus. Sledovat zápas bude ale možné také na slovenském kanále JOJ Sport nebo na sázkových platformách Chance a Tipsport.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
14.5.2024, 20:20
Místo zápasu:
Ostravar Aréna
Kurzy Tipsport:
4.83 vs 1.55
Kde sledovat:
ČT Sport Plus, Tipsport, Chance

Polsko zatím předvádí obětavý hokej

Od polské reprezentace se toho letos na šampionátu příliš nečekalo, stejné vyhlídky zůstávají i nadále. Přesto už teď Poláci zanechali během prvních dvou zápasů na MS pozitivní stopu. V prvním utkání proti Lotyšsku bojovali o výhru až do posledních vteřin, nakonec ale padli 4:5 v prodloužení.

Ve druhém zápase vyzvali silné Švédy. Kvalita obou týmů byla značně odlišná, přesto ještě ve třetí třetině ztráceli Poláci na favorita jen dva góly. Švédové ale v následné přesilovce uklidnili své příznivce a nakonec zvítězili s přehledem 5:1. 

Francie nutně potřebuje body

Bodově jsou na tom Francouzi totožně jako jejich soupeř, ale začínají se dostávat více pod tlak. Na začátku turnaje je totiž zastihl přívětivý los, jelikož se utkali Kazachstánem a Lotyšskem. Možná překvapivě právě proti Lotyšsku, ostatně stejně jako Poláci, dokázali získat doposud svůj jediný bod.

Utkání s Polskem ale bude pro Francii nejspíš zcela zásadní. Pak už ji totiž čekají papírově výrazně silnější soupeři, zatímco Polsko má v záloze ještě utkání s Kazachstánem. V případě porážky by už Francie doháněla ztrátu těžce.

Polsko vs Francie kurzy

Podle bookmakerů je jasným favoritem Francie, u Tipsportu si na ní můžete vsadit v kurzu 1.55. Vzhledem k dosavadnímu výboji turnaje ale nejspíš některé sázkaře osloví i další kurzy. Na výhru Polska se vyjímá velmi lákavý kurz 4.83. Podobně je to také s remízou, na kterou je vypsán kurz 4.74.

Tip na sázení – Neprohra Polska

Faktem je, že očekáváme o něco vyrovnanější bitvu, než jsou vypsané kurzy. Podle nich se jeví, že Francouzi by měli tohle utkání v pohodě zvládnout, ale Poláci během turnaje už teď ukázali, že tak lehce svou kůži soupeřům nedá. Pro oba celky půjde nejspíš o klíčový duel turnaje. Pokud polští hokejisté udrží formu z prvních dvou zápasů na turnaji, nemusí být jejich neprohra v kurzu 2.37 nic nereálného. My vás ještě naučíme, jak sázet na MS v hokeji.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Počet gólů 4-7 1.54 1.53
Neprohra Polska 2.37 2.22 2.25
Polsko počet gólů ve 3. třetině – více než 1.0 3.75 3.75