Pirát vs Lohoré – Oktagon 40 preview a tip na zápas


V sobotu 4.3. 2023 od 18:00 nás čeká Oktagon 40, který je ale zároveň prvním kolem v turnaji Tipsport Gamechanger. Jedním z velmi zajímavých zápasů bude i ten mezi slovenským zápasníkem Samuelem Krištofičem a jeho francouzským soupeřem, Alexem Lohoré. Půjde pravděpodobně o nejvyrovnanější zápas turnaje. V tomto článku se podrobněji podíváme nejenom na oba zápasníky, ale i na vypsané kurzy a zajímavé příležitosti na sázky.

Pirát vs Lohoré - Oktagon 40 preview a tip na zápas

  • Pirát může být spolu s Radovanem Úškrtem jedním ze dvou Slováků, kteří se mají šanci probojovat do čtvrtfinále Gamechangeru.
  • Lohoré bývá považován za favorita zápasu, ale s Pirátem to rozhodně nebude mít jednoduché.
  • Kurz na vítězství Lohorého je 1.55, na Piráta pak 2.29. Daleko zajímavější ale může být sázka na způsob ukončení zápasu. V tomto případě to bude pravděpodobně na body nebo technickým rozhodnutím.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Ukončení zápasu na body nebo technickým rozhodnutím 1.60 1.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Pirát vs Lohoré
  • Soutěž: Oktagon 40
  • Čas zápasu: 4. 3. od 18:00
  • Kde sledovat: Tipsport TV, Oktagon PPV

Kde sledovat zápas Pirát vs Lohoré

Zápas Pirát vs Lohoré lze sledovat hned několika způsoby. Můžete se rozhodně vydat přímo do Ostravy, kde se Oktagon 40 tentokrát koná. Celý večer proběhne v aréně Ostravar. Pokud chcete sledovat turnaj z pohodlí domova, samozřejmě je k dispozici Oktagon MMA 40 live stream. Dívat se můžete na více místech. Dobrou volbou je Tipsport TV, dále také přímo web Oktagonu 40, kde se lze připojit k PPV streamu.

Kde sledovat zápas Pirát vs Lohoré Datum a čas zápasu Začít sledovat
TV Tipsport 4.3.2023 po 18:00 Sledovat zde
Oktagon TV za 10.99€ 4.3.2023 po 18:00 Sledovat zde

Pirát má potíže s váhou, ale jde do turnaje naplno

Hlavní Pirátův problém je správná váha. Ve welteru soutěžil naposledy v roce 2019, od té doby byl vždycky zařazen do střední váhy. A jak se zdá, přechod zpět je náročnější, než by se mi líbilo. Za poslední dva měsíce tak Pirát shodil 14 kilogramů. Ještě několik kilo mu ale zbývá, a proto se před zápasem soustředí především na tento úkol. Nyní ho čeká velmi náročná saunová terapie, z jeho jídelníčku také zmizela sůl a sacharidy. Jak ale sám uvedl, účast v Tipsport Gamechangeru a šance vyhrát 1 milion euro mu za to stojí. Do zápasu nejde s konkrétním plánem, bude se soustředit na to, aby se vážněji nezranil. To by mu rozhodně zabránilo v jakékoliv další účasti v Gamechangeru i případných dalších turnajích.

Pirát má potíže s váhou, ale jde do turnaje naplno

Zdroj: Facebook organizace Oktagon

Lohoré změnil styl přípravy

Lohoré je známý především pro svůj neortodoxní způsob přípravy. Zatímco jiní zápasníci do tréninků zařazují častý sparing, Lohoré trénoval dost dlouho sám. V tuto chvíli ale svůj postoj přehodnotil a pustil se do častého tréninku s dalšími bojovníky. Pro přípravu na Gamechanger využil například kemp Great Britain Top Team, kde trénoval pod vedením Ashleigho Grimshawa. Nevyhýbá se ale ani zápasům s amatéry. Podle jeho slov se úroveň amatérských bojovníků výrazně zvedla, a může si tak při soubojích s nimi vylepšit styl na úvodní kola gamechangeru. Momentálně se zaměřuje především na trénink postoje, vzhledem k tomu, že ho považuje za svou slabinu. Během tréninku zároveň vychytal velké množství menších chyb, které ho v minulosti mohly stát zápas.

Lohoré změnil styl přípravy

Zdroj: Facebook organizace Oktagon

Podle posledních informací je váha obou soupeřů stejná. Zároveň jsou si velmi blízcí věkem i výškou, což ze zápasu dělá z tohoto pohledu velmi vyrovnanou záležitost. Łukasz Siwiec se bude samozřejmě snažit o překvapení hned ze začátku turnaje. Bude totiž hájit nejenom sebe, ale i pověst polské organizace Babilon, která v České republice příliš známá není.

Pirát vs Lohoré kurzy

Kurzy na oba zápasníky nejsou tak jednoznačné, jako u jiných zápasů tohoto turnaje. Na Tipsport je na Lohorého kurz 1.55, na Piráta pak 2.29. Oba soupeři jsou velmi vyrovnaní, výsledek zápasu se tak může vychýlit na obě strany. Sázkaři na Tipsport přesto věří více Lohorému, vsadilo si jich na něj přes 75 %. Dohromady bylo na oba borce vsazeno téměř 500.000 Kč. Tipsport samozřejmě vypsal na Oktagon kurzy i na jiné aspekty zápasů. V tomto případě může být velmi dobrou volbou vsadit na způsob ukončení zápasu. Oba zápasníci mají vysokou výdrž a dobrou techniku, je tedy hodně pravděpodobné, že zápas bude ukončen na body nebo technickým rozhodnutím. Kurz na tuto možnost je momentálně 1.60.

Tip redakce: Ukončení zápasu na body nebo technickým rozhodnutím

Jak Pirát, tak Lohoré mají za sebou už větší množství zápasů s profesionály i amatéry. Konec konců, oba rozhodně ví, co dělají. A přestože Pirát má trochu potíže s váhou, zápas bude nad míru vyrovnaný. V každém případě je tip na vítěze relativně nejistý, mnohem více se může vyplatit tip na způsob ukončení zápasu. Jak Pirát, tak Lohoré půjdou v tomto zápasu na vytrvalost. Žádná TKO se zřejmě konat nebudou, oba zápasnicí jich během kariéry příliš neschytali ani nerozdali. Konec na body nebo technické rozhodnutí je tak téměř jisté.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Ukončení zápasu na body nebo technickým rozhodnutím 1.60 1.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna, oktagonmma