Vémola vs Marpo – Oktagon analýza sázky


Vémola vs Marpo, to je nejvíce diskutovaný souboj boxerského Oktagonu. Tato událost 21.5.2022 rozděluje fanoušky MMA na dva tábory. Tentokrát bude Karlos Vémola boxovat. V akci budou dále „Pirát“ Krištofič, „Meloun“ Petrášek, „Baba Jaga“ Mikulášek a další. Jenže největší pozornost bude koncentrovaná na dva borce. A proto speciálně k tomuto duelu vydáváme exkluzivně analýzu. Zápas proběhne v O2 areně. Střetnutí Marpo vs Vémola živě můžete sledovat na Oktagon TV nebo na streamu TV Tipsport, kde dostanete 500 Kč zdarma za registraci.

Oktagon Underground – Vémola vs Marpo

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Vémola 1.70 1.65

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Vémola vs Marpo
  • Soutěž: Oktagon Underground
  • Čas zápasu: 21. 05. 2022, cca 22:30
Oktagon Underground – Vémola vs Marpo tiket

Terminátor je symbolem české MMA

Karlos Vémola alias Terminátor je symbolem české MMA. Objektivně vzato není nejlepší – ve svých 36 letech má už vrchol za sebou, scénu bojových sportů nyní ovládají mladší dravci. Není ani historicky nejúspěšnější. Není to něco jako Jaromír Jágr, který za kariéru vytvořil mnoho rekordů, které asi nikdo z tuzemských hráčů už nikdy nepřekoná. Vémolovi nikdo neodpáře, že byl prvním Čechem v prestižní organizaci Ultimate Fighting Championship (UFC). Ale sotva se tam ohřál. Lépe si v této elitní lize počíná Jiří Procházka či David Dvořák. A ještě výše ční Machmud Muradov, uzbecko-český fighter, který je v kategorii střední váha naprostý fenomén.

Jenže Vémola, který se po 6 zápasech, z nichž 2 vyhrál, vrátil domů, je zdatný v mediálním prostoru. Má osobité charisma, díky němuž se stál hlavní tváří organizace Oktagon. A hodně tento sport zpopularizoval. Trochu se někdy zdá, že ho dvojice organizátorů Novotný – Neruda bere jako své rodinné stříbro. Proto je Vémola někdy kritizován, že nedostává coby soupeře opravdu nejlepší současné bojovníky MMA. Jako by si jel vlastní ligu – dostává méně zkušené borce či vyložené exhibicionisty, jako byl Václav Mikulášek, který od Terminátora dostal naloženo 5. 12. 2020 na Oktagonu 19.

Terminátor je symbolem české MMA

A do kategorie exhibicionistů můžeme zařadit i Marpa, o němž bude ještě řeč. Vémola sice není mistr světa amoleta, jak se snaží veřejnost přesvědčit jeho PR. Ale kvalitní bojovník to je. Má výbornou postavu, je dobrý v soubojích na zemi, perfektně zvládá disciplínu řecko-římský zápas. A opravdu má zkušeností na rozdávání.

Loni si vážně poranil ruku. Kvůli tomu byl už dávno ohlášený zápas s Marpem několikrát odložen. Do ostrého zápasu naskočí Terminátor po více než roce. Vémola ale určitě trénink nepodceňuje. Dostává se do kondice v respektovaném pražském centru Rohovník a Spejbl Gym. Sotva by tento borec dopustil, aby po letech kvalitních bojů a výher v osmiúhelníkové kleci dostal jeho skalp svérázný rapper.

Marpo není profesionální MMA bojovník

Marpo není profesionální MMA bojovník, jde o hudebníka. Je znám coby raper. Možná málo lidí ale ví, že nějaký čas bubnoval v kapele Chinaski.

„Milí mladí přátelé já necítím se zrovna skvěle políbím i nepřítele jen mě vraťte do postele.“

To je písnička oblíbené, ale mezi hudebními znalci ne zrovna respektované kapely. Skladbu na bicí odehrál Marpo. Sotva ale lze čekat, že v O2 areně bude chtít dát Vémolovi pusu a pak hledat nejkratší cestu do postýlky. Marpovi sedí, že v tomto případě nepůjde o zápas podle pravidel MMA, ale o box. V tomto odvětví si syn legendárního kytaristy Oty Petřiny věří. Trénuje pod vedením Lukáše Jirkovského, který značně vybrousil Marpovu techniku. Ostrý zápas si známý český raper vyzkoušel roku 2018, kdy se střetnul s kolegou z branže Rytmusem. Marpo vyhrál na body.

Marpo není profesionální MMA bojovník

Marpo ale s bojovými sporty začal dříve. Věnoval se dlouho thajskému boxu, v němž to dotáhl na vicemistra Česka. 21. 5. 2022 se ale utkává s borcem, který by měl mít lepší kardio. MMA totiž vyžaduje o něco větší fyzické vypětí a trénovaný borec, který je zvyklý se rvát už mnoho let, bude mít určitě větší průpravu než muž, jenž e živí zpěvem. Zápas Marpo vs Vémola bude pro rapera nevídaným zážitkem. Už mnohokrát boxoval, i proti boxerským rutinérům. Ale teď se mu postaví chlápek zvyklý bušit do soupeře po celou dobu boje a neustoupit, dokud sok nepadne vysílením. Stačí jedna větší chyba a bojovník se ocitne v defenzívě, z níž se již do konce duelu nedostane.

Tip redakce

Pokud bychom na něco měli tipovat s jistotou, bude to to, že Marpo vs Vémola nebude pohlednou boxerskou podívanou. Pro oba borce je box odvětvím, ke kterému cítí sympatie, ale kterému se profesionálně nevěnují. Box je více o postoji, jejž nikdy Vémola moc nepiloval. Upřednostňuje souboj na zemi. Ale může zde platit jeho drsnost a silné údery. Petřina sice není žádné tintítko, oproti Terminátorovi ale je o něco nižší a má méně vyvinutou muskulaturu. O něco více věříme proto Karlosovi.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Vémola 1.70 1.65

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓