Norsko vs Česko: MS v hokeji 2024 preview a tipy na sázení


Sobotní žně na světovém hokejovém šampionátu nabídnou hned šest utkání. Hrát se bude také zápas Norsko vs Česko. Norsko vyzve ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa Česko. Zápas se odehraje v sobotu 11. května od 20:20 a vysílat živě jej bude kanál ČT sport.

Norsko vs Česko: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Norsko na úvod turnaje podlehlo Švýcarsku 2:5
  • Česko vyhrálo první utkání proti Finům 1:0 po nájezdech
  • Na Norsko je vypsán u Tipsportu na MS v hokeji kurz 10.30, na remízu 8.38 a na vítězství Česka 1.18
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Nejvíce gólů padne ve druhé třetině 3.08 3.25

Kde sledovat zápas Norsko vs Česko?

Norsko i Česko sehrají v sobotu večer v pražské O2 aréně druhé zápasy na Mistrovství světa v hokeji 2024. Beznadějně vyprodané utkání se odehraje v sobotu 11. května, úvodní vhazování je stanoveno na 20:20. Přímý přenos odvysílá ČT sport a JOJ Sport. Utkání je možné sledovat také na sázkových platformách Tipsport a Chance.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
11.5.2024, 20:20
Místo zápasu:
O2 Aréna, Praha
Kurzy Tipsport:
10.30 vs 1.18
Kde sledovat:
ČT Sport, Tipsport, Chance

Těžký začátek pro Nory

Norští hokejisté nemají na úvod turnaje zrovna nejlehčí los. V úvodním utkání šampionátu narazili na silné Švýcarsko, se kterým podlehlo 2:5. Za celý zápas vyprodukovali Norové jen patnáct střeleckých pokusů. Gólově se ještě v úvodní dvacetiminutovce drželi, pak se ale ukázala síla soupeře.

Hned druhý den čeká norskou reprezentaci druhý těžký zápas, jelikož se střetnou s domácím výběrem Česka. O dva dna později zase narazí na Finsko. Nejdůležitější zápasy sehrají Norové až v závěru základní skupiny, kdy na ně čekají výběry Rakouska a Velké Británie.

Češi hrají o druhou výhru v turnaji

Svěřenci Radima Rulíka sehráli v úvodním zápase turnaje velmi vyrovnanou partii. Čekání na první (regulérní) gól se protáhnul až do samostatných nájezdů. Tam udeřili Ondřej Kaše s Romanem Červenkou a čeští hokejisté brali v domácím prostředí první výhru.

Dalším pozitivem je předvedená hra. Je jasné, že Češi budou muset zvednout hlavně produktivitu, avšak proti dobře organizovaným Finům předvedli velmi sebevědomý výkon. Především proti Norsku to bude národní tým, který bude muset udávat tempo hry.

Norsko vs Česko kurzy

Také podle vypsaných kurzů je víc než zřejmé, kdo je v utkání favoritem na zisk tří bodů do tabulky základní skupiny A. Na výhru Čechů vypsala sázková kancelář Tipsport kurz 1.18, na triumf seveřanů to je pak kurz 10.30. Ani s remízou bookmakeři příliš nepočítají, na tu vypsali kurz 8.83. Většina tipérů tak bude nejspíš hledat příležitosti v jiných sazkách, třeba v počtu branek. Jak sázet na MS v hokeji?

Tip na sázení – Nejvíce gólů padne ve druhé třetině

Na výhru českého týmu po šedesáti minutách není kurz příliš atraktivní. Pokud však tušíte, že národní tým vyhraje už úvodní třetinu utkání, je kurz 1.64 u Tipsportu už o něco lákavější. Dále se dá očekávat, že gólově nejplodnější bude druhá třetina. Začátky zápasů bývají spíš opatrné. Ve třetí části, pokud už bude mít český tým komfortnější náskok, tak se tolik dopředu nepohrne a bude hrát spíš úspornější hokej. V kurzu 3.08 to nemusí být krok vedle. O tom, kdo vyhraje MS v hokeji se ještě rozhodovat nebude, ale půjde o další důležitý krok v cestě za medailí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Česko vyhraje první třetinu 1.64 1.65 1.63
Česko dá více než 4.5 gólů 2.21 2.22 2.17
Nejvíce gólů padne ve druhé třetině 3.08 3.25