Německo vs Lotyšsko: MS 2024 v hokeji preview a tipy na sázení


Šestý den světového hokejového šampionátu nabídne duel Německo vs Lotyšsko. Bude se jednat o souboj týmů, které v posledních letech čím dál víc nakukují mezi světovou špičku. Začátek utkání je naplánovaný na středu 15. května od 16:20 v Ostrava Aréně. Přímý přenos odvysílá stanice ČT sport plus.

Německo vs Lotyšsko: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Německo na Mistrovství světa v hokeji 2024 ze tří utkání vyhrálo pouze jednou
  • Lotyšsko má na kontě tři zápasy a tři výhry. Jen jednou ale v základní hrací době
  • Na Německo je vypsán na MS v hokeji kurz 1.74, na vítězství Lotyšska 3.91
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Remíza 4.31 4.30 4.20

Kde sledovat zápas Německo vs Lotyšsko?

Utkání mezi Německem a Lotyšskem nabídne důležitý souboj směrem ke čtvrtfinále. Oba celky jsou přesvědčeny, že by neměly mezi nejlepší osmičkou týmů na šampionátu chybět. Zápas se odehraje ve středu 15. května od 16:20. Přímý přenos odvysílá kanál ČT sport plus nebo sázkové platformy Tipsport a Chance.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
15.5.2024, 16:20
Místo zápasu:
Ostravar Aréna
Kurzy Tipsport:
1.47 vs 3.91
Kde sledovat:
ČT sport Plus, JOJ Sport, Tipsport, Chance

Rozpačité výkony Německa

Hokejisté Německa vstoupili do turnaje velmi nadějně, hned v úvodním zápase porazili Slovensko 6:4. Jenomže to bylo z jejich pozitivního směru zatím na tomto šampionátu vše. Následovaly dva zápasy proti papírově silnějším týmům a tam už Němci výrazně strádali.

Proti Spojeným státům i Švédsku si odnesli výprask 1:6. Útěchou a jistou nadějí pro Německo je, že mají před sebou zápasy s papírově slabšími soupeři. Především souboje proti Kazachstánu, Polsku nebo Francii by měli zvládnout.

Lotyši zatím jen proti outsiderům

Začátek turnaje se dá pro Lotyšsko považovat jako za úspěšný. S Polskem se sice Lotyši nadřeli až nečekaně hodně, ale nakonec utkání zvládli vítěznou brankou v prodloužení. Stejný osud je potkal také s Francií. Také do třetice dokázali obhájci bronzových medailí zvítězit, když porazili Kazachstán 2:0.

Teď jim bude stát v cestě Německo a to je prakticky poslední tým, proti kterému se nějaký bodový zisk očekává. Možná ještě v dalším průběhu turnaje proti Slovensku, ale zápasy proti USA a Švédsku budou už pro Lotyše o něco větší oříšek.

Německo vs Lotyšsko kurzy

Zápasy mezi Německem a Lotyšskem bývají v posledních letech vyrovnané. Sázkové kanceláře přesto tentokrát favorizují spíš naše západní sousedy. Na výhru německého výběru je u Tipsportu vypsán kurz 1.74. Na výhru Lotyšska pak 3.91 a na remízu 4.31.

Zajímavé kurzy se dají najít také v počtu gólů. Rozmezí 4-7 branek bývá v hokeji velmi časté, to lze u tohoto utkání vsadit v kurzu 1.55. V případě, že oba týmy skórují v základní hrací době dvakrát, vypsal Tipsport kurz 1.90.

Tip na sázení – Remíza

Podle bookmakerů jsou poměrně jasnými favority hokejisté Německa. Ti však zatím nepředvádějí na šampionátu zrovna nejlepší výkony. Lotyši sice třikrát vyhráli, ale pouze jednou po šedesáti minutách. Oba týmy jsou co se týče kvality na přibližně stejné úrovni. Proto se dá očekávat vyrovnaný zápas. Sázka na remízu v kurzu 4.31 se tady jeví jako minimálně zajímavý nápad, jak sázet na MS v hokeji.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Počet gólů 4-7 1.55 1.54
Každý tým dá v zápase 2 a více gólů 1.90 1.87 1.87
Remíza 4.31 4.30 4.20