Německo vs Kanada – Boj o zlato z MS v hokeji a tip na výsledek


Zápas, na který dva týdny čekali všichni hokejoví fandové světa, je tu. O zlaté medaile se utká Kanada s Německem, které si finálovou účast na MS užije úplně poprvé v novodobé historii. O favoritovi sice mají (nejen) sázkové kanceláře jasno, ale náš soused už na turnaji ukázal, že se hodně nevyplatí jej podceňovat. Který z týmů se nakonec bude radovat ze zlata, a kdo si na krk pověsí medaile stříbrné? Sledujte v neděli 28. května od 19:20 na ČT sport.

Německo vs Kanada – MS v hokeji preview a tip na výsledek

  • Německo otočilo semifinálový duel s USA a v prodloužení si zajistilo historickou finálovou účast.
  • Kanada poslala do boje o bronz lotyšský tým.
  • Souboj o zlaté medaile můžete sledovat v neděli 28. května od 19:20.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Výhra Kanady 1.56 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Německo vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 28. 5, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat finálový zápas

Pokud jste sledovali celý průběh turnaje, jistě vás zajímá, kde bude k vidění velkolepé vyvrcholení v podobě zápasu Německo vs Kanada. Stejně jako ostatní zápasy budete moci i finále sledovat na programu ČT Sport. Případně jej můžete spustit v podobě live streamu zdarma na TV Tipsport. Boj o zlato se odehraje 28. května od 19:20 v Deck aréně v Tampere. Chcete si připomenout cestu týmů až do finálového klání? Podívejte se na sestřihy na oficiálním kanálu IIHF.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Německo vs Kanada 28. 5, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Silná třetí třetina posunula Kanadu do finále

V semifinále se Kanada utkala s překvapením turnaje – lotyšským týmem, který navzdory předpokladům poslal domů nadupaný švédský mančaft. A mnoho nechybělo, aby na seznamu skalpů Lotyšů přibyla také Kanada. Po dvou třetinách totiž pobaltský stát držel vedení 2:1. Jenže třetí třetina už patřila zámořským hokejistům. Dvěma góly otočili průběh utkání na svou stranu a přesnou střelou do prázdné branky pečetil pár minut před koncem postup do finále Laughton.

Kanada ve finále MS v hokeji

Zdroj: iihf

Fantilli se konečně trefil

Vítěznou branku vstřelil Kanadě hráč, na kterého byla na MS v hokeji 2023 upírána velká pozornost. Je jím teprve osmnáctiletý Adam Fantilli, o němž se mluví jako o očekávané dvojce draftu. Doposud se na turnaji střelecky hledal, ale jeho první trefa stála za čekání. Vždyť jeho tým posunula o krok blíž ke zlatým medailím, ze kterých se naposledy radovali před dvěma lety v Rize.

Fantilli se konečně trefil

Zdroj: iihf

První finále pro Německo

Pokud jsme mluvili o Lotyších jako o překvapení turnaje, Němci předvedli překvapení na druhou. Přestože první tři zápasy na MS prohráli, dokázali se z těsných ztrát proti silným týmům oklepat a od té doby nezaváhali. Poradili si s favorizovanými Švýcary i USA a mohou se tak těšit na historicky první finálovou účast v novodobé historii.

První finále na MS v hokeji pro Německo

Zdroj: iihf

Německo vs Kanada kurzy

Když se podíváme na vypsané kurzy, o favoritovi zápasu není pochyb. Je jím Kanada, na jejíž vítězství si můžete vsadit v kurzu 1.56. Na německého outsidera utkání je kurz 4.68. Jasno mají i sázkaři, hned 77 % z nich věští triumf zámořského týmu. Očekává se také gólová nadílka. Na to, že uvidíme alespoň 5 branek, si můžete vsadit v kurzu 1.63.

Tip redakce: Výhra Kanady

Němci dokázali na turnaji překvapit několikrát. Věříme ale, že Kanada si výhru utéct nenechá. Z finálových bojů mají bohaté zkušenosti a po loňském stříbře mají bezpochyby obrovskou motivaci tentokrát pověsit na krk medaile cennější.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Výhra Kanady 1.56 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia