MS ve fotbale 2022 – Wales vs Anglie analýza


Jsou to jedny z nejstarších fotbalových reprezentací světa. Angličané zrovna brzy, dne 30. 11. 2022, oslaví výročí 150 let prvního mezistátního zápasu. Waleský národní tým je jen o něco málo mladší. Pro srovnání, Brazilci se poprvé oblékli do svých ikonických kanárkově žlutých dresů až v roce 1914. Teď se Wales a Anglie potkávají na MS ve fotbale 2022 v Kataru. A sehrají spolu poslední utkání základní skupiny B. Do play-off postoupí zřejmě jen jeden z těchto týmů. Hraje se 29. 11. 2022 od 20:00.

MS ve fotbale 2022 – Wales vs Anglie analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Gól dá Harry Kane 2.00 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Wales vs Anglie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 29. 11. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Wales vs Anglie

Utkání Wales vs Anglie hostí stánek Ahmad bin Ali Stadium ve městě Al Rayyan. Tento stadion hostil mimo jiné úvodní pohledné představení USA proti Walesu. Gareth Bale a spol. zde ale hrál i druhý zápas proti Íránu. Zápas začíná v úterý 29. 11. 2022 od 20:00 středoevropského času. Stanice ČT vysílá přímý přenos zdarma. Zápas Wales vs Anglie se hraje souběžně s jiným duelem skupiny B, Írán vs USA. Ten vysílá živě Nova Action. K oběma zápasům je k dispozici na stránkách České televize, respektive Nova Action rovněž live stream zdarma.

Wales byl ve svých obou zápasech na MS ve fotbale horší

Wales byl ve svých obou zápasech na MS ve fotbale horší tým. Alespoň opticky. Mladí a draví Američané kolem hráčů v červeném běhali jako kolem kuželek, íránská výhra 2:0 přinesla velkou dávku útěchy a podpory pro lid, který se aktuálně snaží svrhnout represivní režim. Jediný zajímavější okamžik Walesu na šampionátu byl v závěru utkání právě s Walesem a postaral se o něj brankář Wayne Hennessey. Bohužel nešlo o pozitivní prezentaci velšského fotbalu. Hennessey surově zfauloval útočníka Taremiho a stal se prvním držitelem červené karty na šampionátu.

Wales byl ve svých obou zápasech na MS ve fotbale horší

Hennesseyho může nahradit Danny Ward

Pro trenéra to až taková ztráta není, Hennesseyho může nahradit Danny Ward nebo Adam Davies. Sice žádní zázrační gólmani, ale to není ani Hennessey, gólman Nottinghamu Forest. Wales by uvítal spíše více aktivity v záloze nebo útoku. Všechno se zde točí kolem třicátníků Ramseyho, Balea, Allena či Moorea. Hra reprezentace s červeným drakem na prsou působí strnule. A nevede ke kýženému efektu. S 1 bodem je Wales ve skupině poslední a ví, že aby postoupil, nemusí mu stačit ani výhra nad Anglií. Kterou mimochodem Wales naposledy porazil roku 1984.

Nadšení z úvodního zápasu vystřídaly nervy

Nadšení z úvodního zápasu vystřídaly nervy. Angličané deklasovali Írán v suchém triku 6:2, ale soupeř z USA jim dal zabrat. Ani na třetí pokus Hrdý Albion americký tým na MS ve fotbale neporazil. Anglie tak má po dvou zápasech 4 body a pro postup z MS ve fotbale 2022 skupiny B potřebuje udělat ještě menší krůček. Stačila by remíza proti Walesu, ale Southgatův výběr bude hrát asi spíše na výhru. V duelu Írán – USA se může stát cokoliv a Anglie by si měla pojistit 1. místo ve skupině, aby se ve čtvrtfinále vyhnula těžkému soupeři. Zatím to vypadá, že druhý tým skupiny B bude hrát s Nizozemskem – tomu je asi lepší se vyhnout.

Nadšení z úvodního zápasu vystřídaly nervy

Anglie by byla ráda, kdyby se konečně chytil Harry Kane

Anglie by byla ráda, kdyby se konečně chytil Harry Kane. Ten zatím na gól na šampionátu čeká, což znervózňuje jej i řady sázkařů. Hráč Tottenhamu Hotspur patřil mezi nejčastěji volené adepty na korunu krále střelců mezi sázkaři Tipsportu či Fortuny. Do kanonády Anglie proti Íránu se ale nezapojil. A ani Američané mu nedovolili rozvolnit síť. Kane toužil po tom překonat reprezentační rekord Wayna Rooneyho v počtu vstřelených gólů přímo v Kataru. Na jeho kontě ale stále zůstává cifra 51. Nadále tak na legendu Manchesteru United ztrácí 2 branky.

Wales vs Anglie kurzy

Wales je outsider, Tipsport odhaduje šanci na jeho výhru proti ostrovnímu rivalovi na 7,5:1. Jinými slovy, kurz na výhru Balea a spol. je 7.50. Anglii přísluší kurz 1.47. Remíze není připisována vysoká pravděpodobnost, kurz je 4.64. Že v utkání padne nejvýše jedna branka, na to je vypsán lákavý kurz 3.53. U utkání dvou ostrovních týmů se totiž nedají čekat gólové hody. Pokud je přesto očekáváte, můžete zvolit třeba více než 3.5 gólů (kurz 3.57) nebo 4.5 gólů (7.07). Dá se vsadit také na rohové kopy. Tato herní situace může utkání tohoto typu rozhodovat. Není divu, že Tipsport očekává větší počet rohů. Na více než 7.5 rohů je kurz 1.39, na více než 8.5 rohových kopů už je 1.69.

Tip redakce: Gól dá Harry Kane

Tentokrát vsadíme na střelce. Tušíme, že toto by mohl být Kaneův zápas. Harry Kane je typický zástupce ostrovního fotbalu. Sedí mu styl kick and rush, sedí mu, když je zápas kouskovaný, s bezpočtem standardních situací. Proti týmům jako je Wales ví přesně, co hrát. Je to styl, jaký zná z Premier league, kde kope už mnoho let. Bude záležet na útočníkovi, aby byl na správném místě ve chvíli, kdy do pokutového území poletí klíčový centr nebo se nějakým způsobem odrazí vystřelený balón. A Kane cit na výběr místa má. Proto na něj s kurzem 2.00 sázíme.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Gól dá Harry Kane 2.00 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓