MS ve fotbale 2022 – Tunisko vs Francie analýza


Mnozí Francii před začátkem MS ve fotbale 2022 v Kataru varovali před syndromem obhájců titulu. Nad týmem, který vyhrál poslední šampionát, visí vždy kletba, že zůstane na následujícím MS ve fotbale v základní skupině. Francouzi ale pověrčiví nejsou. Oba úvodní zápasy s přehledem vyhráli. Zatímco Anglie, Belgie či Argentina musí být před třetím kolem nervózní, Francouzi jsou před zápasem s Tuniskem myšlenkami v osmifinále. Ještě ale jde o to, aby potvrdili první místo ve skupině a zajistili si přijatelnějšího soupeře. Zápas Tunisko vs Francie začíná 30. 11. od 16:00.

MS ve fotbale 2022 – Tunisko vs Francie analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Gól dá Kylian Mbappé a výsledek bude: Francie 2.34 2.25

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Tunisko vs Francie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 30. 11. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Tunisko vs Francie

Utkání Tunisko Francie se odehraje na stadionu Education City Stadium ve městě Al Rayyan. MS ve fotbale program zde zavítal už 4x. Zrodily se zde 2 bezbrankové remízy mezi Dánskem a Tuniskem a Uruguayí a Jižní Koreou. Stejný stadion byl ale také svědkem přestřelky 3:2 mezi Ghanou a Jižní Koreou. Závěrečný zápas skupiny D je zde v plánu ve středu 30. 11. od 16:00. Přímý přenos zdarma ubidí diváci stanice Nova Action. Kdo chce, ten může souběžně sledovat live stream zdarma utkání Francie a Austrálie na webových stránkách České televize.

Tunisko se na MS probojovalo 6x, zatím pokaždé skončilo v základní skupině

Tunisko se na MS probojovalo 6x, zatím pokaždé skončilo v základní skupině. A letos to vypadá na stejný výsledek. Na africké poměry jde o solidní tým, ale ve srovnání se světovou konkurencí mužstvo z poměrně malé země kvalitu postrádá. Na rozdíl od Maroka nebo Egypta zde kádr postrádá hráče v elitních evropských klubech. Brankáři jsou všichni z tuniské ligy, v obraně jsou dva zástupci francouzské Ligue 1. Ale adresy jako Lorient nebo Caen asi nikoho nevytrhnou.

Tunisko se na MS probojovalo 6x, zatím pokaždé skončilo v základní skupině

Mladý talent Hannibal Mejbri hraje zatím druhou anglickou ligu, útočník Jebali, který díky svému jménu získal v Česku popularitu, nastupuje za dánské OB. A tak asi nejlepší angažmá má Skhiri, jenž vydělává na chléb v německém Kolíně. Dokonce pravidelně, nechyběl v základní jedenáctce, která na podzim porazila Slovácko. Proti Dánům a Australanům se ukázalo, že jediný způsob, jakým Tunisko dokáže čelit favoritovi, je urputná obrana. Proto také zatím tým inkasoval jediný gól. Ale ani žádný nevstřelil, v čemž je výběr trenéra Jalela Kadriho jediný na šampionátu společně s Mexikem a Uruguayí.

Francie byla prvním týmem tohoto šampionátu, který si zajistil osmifinále

Francie byla prvním týmem tohoto šampionátu, který si zajistil osmifinále. Nikdo nemůže přitom Deschampsovi tvrdit, že měl štěstí na nejlehčí skupinu. Austrálie a Dánsko jako soupeři, to vzbuzuje respekt. Ale Francie ukázala vítězného ducha, když proti Austrálii zápas otočila, proti Dánsku zase se nenechala rozhodit tím, že soupeř po Mbappého úvodním gólu rychle vyrovnal.

Francie byla prvním týmem tohoto šampionátu, který si zajistil osmifinále

Kylian Mbappé je rozdílový hráč

Vůbec, Kylian Mbappé je rozdílový hráč. Se třemi brankami společně s Ekvádorcem Valenciou vládne střelecké tabulce. A protože jihoamerický tým už na mistrovství světa skončil, Mbappé je rázem největším favoritem na korunu krále střelců. Už nyní se může pyšnit tím, že se 7 góly překonal Thierryho Henryho v počtu gólů na MS ve fotbale. Henry, velká legenda francouzského fotbalu, na šampionátech dal pouze 6 branek. A to se MS účastnil 4x. Mbappému je teprve 23, takže může klidně pomýšlet na zlomení fousatého rekordu Justa Fontaina, na nějž mu chybí ještě 6 gólů.

Kylian Mbappé je rozdílový hráč

Tunisko vs Francie kurzyy

Favoritem je samozřejmě evropský tým. S kurzem 1.40 na jeho výhru vyrukoval Tipsport, 1.42 má v nabídce Fortuna. Kolik gólů padne celkem? Tunisko má svou hru postavenou na bránění. Navíc ještě pořád má teoretickou šanci na postup, takže nelze čekat, že v tomto zápase poleví. I tak bookmakeři vypsali na větší počet branek než 1.5 kurz 1.29 a více než 2.5 1.87. Takže čekají, že poslední zápas Tuniska bude záživnější než oba předchozí. Lze vsadit také na handicap. Že Francie vyhraje výraznějším rozdílem, tedy nejméně dvoubrankovým, na to je kurz 2.22. Kdo věří Mbappému, Griezmannovi a spol. více, ten může zkusit handicap -2.5. Kurz je 4.14. Také lze sázet na střelce. Benzema stále ještě nehraje, ale dobrých útočníků má Francie i tak dost. Kurzy jsou 2.00 na Mbappého, 2.50 na Girouda, 2.50 na Thurama či 3.20 na Griezmanna.

Tip redakce: Gól dá Kylian Mbappé a výsledek bude Francie

Zajímavá sázková příležitost, která je oceněna kurzem 2.34. Skládá se ze dvou příležitostí, které musí být obě splněny. Jenže zatím to tak vyšlo Francii pokaždé – porazila Austrálii i Dánsko a vždy k tomu nejméně jedním gólem přispěl Mbappé. Čekáme, že se tak poštěstí i proti Tunisku. Při vší úctě k elitnímu africkému týmu, myslíme si, že jde o nejslabšího účastníka skupiny D.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Gól dá Kylian Mbappé a výsledek bude: Francie 2.34 2.25

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓