MS ve fotbale 2022 – Španělsko vs Německo analýza


Tento zápas musí ve fotbalových fanoušcích vyvolat příjemné mrazení. Španělsko a Německo, to jsou velikáni evropského klubového fotbalu. A také toho reprezentačního. Los je přidělil do stejné MS ve fotbale 2022 skupiny, takže 27. 11. od 20:00 si spolu zahrají. Ve hře budou i fotbalové legendy – na jedné straně Sergio Busquets, na straně druhé Manuel Neuer či Tomas Müller. Větší nervozitou musí před utkáním trpět Němci. Ti první zápas překvapivě prohráli s Japonskem.

MS ve fotbale 2022 – Španělsko vs Německo analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko 2.34 2.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Španělsko vs Německo
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 27. 11. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Španělsko vs Německo

Nejočekávanější duel skupiny E začíná v neděli 27. listopadu 2022 od 20:00 středoevropského času. Dějištěm je starion Al Bayt v Al Khoru na severovýchodě Kataru. Přímý přenos zdarma českým divákům nabídnou stanice ČT4 Sport i Nova Action. Na webových stránkách těchto televizí lze najít také live stream zdarma. Zápas tedy lze sledovat živě i z mobilního telefonu.

Španělé si proti Kostarice otevřeli střelnici

Španělé si proti Kostarice otevřeli střelnici. Šlo svým způsobem o překvapení. Výhra se čekala, ne že ne, ale 7:0? Zrovna proti Kostarice, kterou mají fotbaloví fanoušci zafixovanou jako chronické betonáře? Španělé si ale nedělali problém, už ve třetině zápasu vedli 3:0 a Kostarika věděla, že je veškerý odpor marný. Španělé tak měli možnost představit fotbalovému světu svou novou, perspektivní generaci. Dani Olmo má 24 let, Asensio 26, Gavi 18 let, Soler 25 a jen Morata se trochu vymyká, ten má 30. Ti všichni dali na MS ve fotbale gól. Ve výčtu jsme zapomněli na jedno jméno, a sice to nejdůležitější.

Španělé si proti Kostarice otevřeli střelnici

Ferran Torres dává vzpomenout na svého slavného jmenovce, jehož jsme mohli vidět v dresu Liverpoolu či Chelsea. Má podobnou postavu a v útoku si počíná stejně jistě. Proti Kostarice dokonce dal 2 branky, z toho jednu z penalty. Ve španělské reprezentaci tak má v 32 zápasech už 15 gólů. A věkem je rovněž perspektivní – narozeniny slavil zatím 5x. Nejde o překlep. Rodák z Foiose je totiž jedním z vzácných úkazů lidí narozených 29. února. Ale i reálný věk 22 svědčí o tom, že o tomto borci ještě hodně uslyšíme.

Němci musí být pořádně nervózní

Jestliže ve španělském táboře vládne pohoda, Němci musí být pořádně nervózní. Prohru s Japonskem čekal málokdo. Kdo si ale přečetl naši analýzu a adekvátně vsadil, ten překvapen být nemůže. Jak jsme psali, německý tým si s asijským fotbalem moc neví rady. Dávali jsme výhru Japonska v handicapu +1.5 a ukázalo se, že jsme se ještě zbytečně drželi při zdi. Proti Španělsku mají Neuer a spol. další šanci na body, ale lehké to nebude.

Němci musí být pořádně nervózní

Němci mají proti většině evropských týmů kladnou bilanci, dobře umí zahrát například proti Francii nebo Anglii. Ale se Španělskem to taková sláva není. Asi nejslavnějším duelem bylo finále Eura 2008, kdy o výhře 1:0 rozhodl v článku již zmíněný Fernando Torres. Také o 2 roky později na MS 2010 to svěřencům Joachima Löwa nevyšlo. Následovalo několik přáteláků, kdy opět Španělé neprohráli. Konečně předloni sehrály oba týmy zápasy Ligy národů, kde se zrodila historická porážka 6:0. Zde už střílel góly dnešní Torres, tedy Ferrán. Ve věku 20 let dokonce zaznamenal proti silnému soupeři hattrick.

Španělsko vs Německo kurzy

Kurzy na výhru jsou poměrně vyrovnané. Mírnými favority jsou Španělé s kurzem 2.34. Na remízu je kurz 3.68 a na výhru našeho západního souseda 2.90. Co se týče počtu gólů, sázkové kanceláře jsou poměrně optimistické. Ač se na tomto šampionátu s několika výjimkami rodí spíše hubené výsledky, sázkovky tuší, že zde padne spíše více než 2 góly. Příležitosti „padne méně než 2.5 gólů“ odpovídá kurz 2.20, že jich bude více, pro to je vypsán kurz 1.71. Ale zase na více než 3.5 gólů je kurz 2.74. Ze střelců má největší důvěru zkušený Álvaro Morata s kurzem na gól 3.00. Mladí Ansu Fati, Pablo Sarabia a Ferran Torres mají shodně 3.20. U Němců by se mohl prosadit Niclas Füllkrug s kurzem 3.80. Gnabry má stejný kurz, Kai Havertz má 4.00.

Tip redakce: Vyhraje Španělsko

Nemůžeme si pomoci, soudíme, že tento MS ve fotbale program nepotkal Němce v dobré formě. Letos v Lize národů to byla bída a i zápas s Japonskem moc nepřesvědčil. Španělé to historicky na Německo umí, navíc první zápas zvládli s mnohem větší grácií. Výhra 7:0 byla demonstrací možností španělských mladíků. Němci tak dobrou generaci k dispozici nemají, jedinou výjimkou je snad Musiala. A zdá se, že v obtížném klimatu Kataru potřebujete i nějaké ty rychlonohé mladíky, aby to udýchali. Sázíme na výhru Španělska.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko 2.34 2.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓