MS ve fotbale 2022 semifinále – Francie vs Maroko analýza


Mezi fotbalovou smetánku vtrhl nečekaný vetřelec. Do semifinále MS ve fotbale 2022 postoupil společně s fotbalovými stálicemi Argentinou, Francií a Chorvatskem také výběr Maroka. Severoafrický tým se stává katem západoevropských gigantů. Maročané si na své mapě dobytých území už vybarvili Belgii, Španělsko a Portugalsko. A nyní mohou své državy pomyslně spojit, protože dalším soupeřem je velký stát rozprostírající se přímo mezi rodnými krajinami de Bruyneho, Pedra a Ronalda. Zápas Maroka s Francií začne 14. 12. od 20:00.

MS ve fotbale 2022 semifinále – Francie vs Maroko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Francie 1.53 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Maroko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 14. 12. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT Sport, Nova Action

Kde sledovat Francie vs Maroko

Duel Francie a Maroka je druhým semifinálem tohoto šampionátu. První je Argentina vs Chorvatsko a koná se už v úterý 13. 12. To Francie vs Maroko začíná ve středu 14. 12., a to od 20:00. Místem konání je stadion Al Bayt. Přímý přenos zdarma diváci zhlédnou na stanicích ČT4 Sport a Nova Action. ČT4 Sport přináší rovněž live stream zdarma na webových stránkách.

Francouzi kralují všem myslitelným statistikám šampionátu

Francouzi kralují všem myslitelným statistikám šampionátu. Vstřelili 11 branek, takže jsou jedním z nejproduktivnějších týmů. Více gólů dali Portugalci a Angličani, ale ti už jsou ze hry, takže je Francouzi skoro jistě předeženou. Galský kohout má hned dvě želízka v soutěži o krále střelců. Giroud dal 4 branky, Mbappé dokonce 5. Útočník PSG má tedy sám tolik gólů co celý marocký výběr dohromady. Také další francouzský forvard září. Griezmann je na špici tabulky nejlepších přihravačů. Podle mnohých je nejlepším hráčem katarského turnaje právě on, protože na hřišti je neúnavným Ferdou mravencem. S průměrem jedné žluté na zápas patří Francouzi dále k těm nejslušnějším týmům. A co trenéra Deschampse asi těší hodně, to je fakt, že jeho výběr jako jediný ze semifinalistů nehrál prodloužení. Prochází turnajem jako nůž máslem. Není divu, že na Francouze jsou teď nejnižší kurzy coby na adepta na celkové vítězství MS.

Francouzi kralují všem myslitelným statistikám šampionátu

Cestou do finále Francouzi vyřadili Austrálii a Anglii

Cestou do finále Francouzi vyřadili Austrálii a Anglii. Zvláště porážka ambiciózního Southgatova výběru budí respekt. Ve skupině skončili Francouzi první, když porazili Dánsko i Austrálii. Jedinou porážku utrpěli s Tuniskem. To je varování pro semifinále – geograficky blízké Maroko si jistě bude chtít vzít z Tuniska příklad.

Maroko je prvním africkým týmem, který se kdy kvalifikoval do semifinále

Maroko je prvním africkým týmem, který se kdy kvalifikoval do semifinále MS ve fotbale. Maročané sami se ale kulturně více identifikují jako arabská země, což ostatní reprezentanty černého kontinentu trochu mrzí. Jako by Maročané chtěli více svou radost sdílet s Kuvajtem či Sýrií než s Nigérií nebo Zambií. Po vítězstvích marockého týmu hráči vystavují palestinskou vlajku, aby vyjádřili sounáležitost s tímto národem. Další příspěvek do diskuze, co je v rámci světového fotbalu nedovolené vyjádření politického názoru a co se ještě smí. Upřímně se zdá, že se v tom už nikdo nevyzná.

Maroko je prvním africkým týmem, který se kdy kvalifikoval do semifinále

Maroko nehraje žádný ustrašený fotbal hodný outsidera

Ale zpět k fotbalu. Maroko si postup do semifinále zasloužilo. Nehraje žádný ustrašený fotbal hodný outsidera, s Portugalskem a Španělskem sehrálo vyrovnané partie. Proti Španělsku zafungovalo trochu štěstí, protože vyšel penaltový rozstřel. Proti Portugalsku vyhrál aktivnější, fotbalovější tým. Maroko staví hlavně na dobré defenzívě – obdrželo za celý turnaj jen jednu branku, a to ještě vlastní. Kapitán Romain Saïss je první v tabulce úspěšných defenzivních zákroků. Bojovnost svěřencům trenéra Walida Regraguie rozhodně nechybí.

Francie vs Maroko kurzy

Mbappé, Giroud a Griezmann působí dojmem, že je nezastaví nic. Tak to aspoň vidí bookmakeři, kteří jako by nereflektovali fantastický postup Maroka. Navzdory tomu, že africký tým vyřadil Portugalsko i Španělsko, bookmakeři dávají Maroku kurz na výhru 7.71. To už více připouští remízu, která má kurz 3.86. Favoritem přesto zůstává Francie s kurzem 1.53. Na Tipsportu ale Atlasští lvi už nachází důvěru u řady sázejících, protože přes 10 % tipérů využilo vysokého kurzu a vsadilo na Maroko. Někteří sází na Francii i s handicapem. Francie -1.0, tedy handicap jednoho gólu, to vsadilo několik desítek sázejících. Kurz činí 1.95. S handicapem -1.5 se pojí kurz 2.66. Maroko sice ještě nedostalo s výjimkou jednoho vlastňáku žádnou branku, ale kurz na to, že Francie nevstřelí žádný gól, je roven 5.07. Že se neprosadí Maročané, tomu odpovídá kurz 1.75. To znamená, že podle bookmakerů je pravděpodobnější, že Saïss a spol. vyjdou s prázdnou, než že tomu bude obráceně. Na nejméně 1 gól pro Maroko je kurz 1.97. Ze střelců mají nejnižší kurzy Mbappé, Giroud a Griezmann, a to v tomto pořadí. Kylian Mbappé se pyšní kurzem 2.10 na to, že dá alespoň 1 branku.

Tip redakce: Vyhraje Francie

Už dvakrát jsme se se sázkou proti Maroku spálili. Jeho jízda šampionátem je šokující, ale i o tom je MS ve fotbale – vždy se objeví nějaké to překvapení. Tentokrát si ale myslíme, že africký tým narazí. Francie je v obrovské pohodě. Výkony svěřenců Didiera Deschampse jsou na rozdíl od španělských či portugalských konzistentní. Mbappé, Giroud a Griezmann, to jsou tři mušketýři, kteří táhnou francouzský tým směrem kupředu. Galského kohouta vidíme ve finále.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Francie 1.53 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓