MS ve fotbale 2022 semifinále – Argentina vs Chorvatsko analýza


První ze semifinálových zápasů letošního MS v Kataru rozehrají Argentina a Chorvatsko. Jihoamerický tým v čele s kanonýrem Messim do utkání vstoupí v roli favorita a bude jistě chtít prokráčet až do bojů o zlato. V cestě jim však budou stát finalisté minulého šampionátu. A brazilští “Kanárci”, které parta z Balkánu poslala domů, mohou potvrdit, že se vůbec nejedná o snadného soupeře. Kdo nakonec nakoukne do finále? To můžete sledovat 13. 12. 2022 od 20:00 na ČT sport i Nova Action.

MS ve fotbale 2022 semifinále – Argentina vs Chorvatsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólu 1.56 1.56

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Argentina vs Chorvatsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 13. 12. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT Sport, Nova Action

Kde sledovat zápas Argentina vs Chorvatsko

První ze dvou duelů, z nichž vzejdou finalisté letošního fotbalového šampionátu, se odehraje na Lusail Iconic Stadium. S kapacitou 88 966 diváků se jedná o vůbec největší stadion v Kataru a hostit bude také finále celého fotbalového svátku. Zatímco Chorvaté si na stánku střihnou svoji premiéru, Argentina zde úspěšně zvládla čtvrtfinálový zápas proti Nizozemsku. Ve skupinové fázi tu porazila také Mexiko a prohrála souboj se Saúdskou Arábií. Jak si jihoameričané povedou tentokrát a zda se jim podaří dobýt chorvatskou defenzivu, můžete sledovat v úterý 13. 12. 2022 na programech ČT sport a Nova Action.

Penaltové drama a nesportovní chování

Když ve čtvrtfinálovém zápasu proti Nizozemsku zvyšoval v 73. minutě Lionel Messi vedení Argentiny na 2:0, s šancemi Oranjes to vypadalo prachbídně. Jenže dvěma trefami, z nichž jedna rozvlnila síť dokonce až v 11. minutě nastaveného času, je do hry vrátil Weghorst. Zápas tak došel až do penaltového rozstřelu, ve kterém uspěli jihoameričané. Jejich výhra však nese pachuť chování, které na hřiště nepatří. S oběma týmy už disciplinární komise FIFA zahájila řízení, a to kvůli provokacím a slovním útokům, které vyvrcholily během finální části zápasu. Ostatně o vypjatosti utkání hovoří i 18 rozdaných žlutých karet, nový rekord MS.

Penaltové drama a nesportovní chování

Místo jihoamerického semifinále balkánská defenziva

Mnozí fotbaloví fanoušci v semifinále vyhlíželi pikantní souboj jihoamerických týmů Argentiny a Brazílie. Chorvatsko se ale vzepřelo roli outsidera a Messiho partu tak čeká tvrdý oříšek v podobě pevné balkánské defenzivy. Argentina však může stavět na úctyhodné bilanci, kdy ve všech ze šesti předchozích semifinálových účastí na MS dokázala vždy zvítězit. Navíc do zápasu vstoupí jako favorit, k horkým kandidátům na titul patří už od začátku šampionátu. Do karet Argentině hraje i to, že se trenér Lionel Scaloni bude moci spolehnout na kompletní sestavu. I Ángel Di María se po zranění stehenního svalu objevil na hřišti v závěru utkání s Nizozemskem. Výjimkou jsou Acuña a Montiel, kteří nebudou moci nastoupit vinou žlutých karet.

Chorvaté jako mistři prodloužených zápasů

Chorvaté v čtvrtfinálovém utkání proti Brazílii šokovali zeleno-žluté “Kanárky” a po penaltovém rozstřelu se mohli radovat z postupu do semifinále. Jejich cesta přes vyřazovací zápasy tak připomíná tažení za stříbrnými medailemi z minulého šampionátu v Rusku, kdy v play off ani jednou nevyhráli zápas v 90 minutách. Letos tomu není jinak. Před jihoameričany až v penaltovém rozstřelu rozhodli i osmifinálový zápas proti Japoncům. Pokud by se jim podařilo dojít znovu až do finále, dostali by se v tomto ohledu mezi světovou elitu. Pouze Nizozemsku, Itálii a Německu se totiž povedlo dojít do souboje o zlato dvakrát za sebou.

Chorvaté jako mistři prodloužených zápasů

Sázka na pevnou defenzivu

Proti Argentině budou Chorvaté opět vstupovat do zápasu v roli outsidera, ačkoliv ne tak výrazného jako proti Brazílii. Zdá se však, že jim tato role sedí. Znovu se dá očekávat taktická bitva, v níž budou Chorvaté číhat na svou šanci zpoza pevné obrany jištěné úchvatně chytajícím brankářem Livakovićem. Spoléhat se mohou i na skvěle hrající záložníky Modriće, Brozoviće a Kovačiće. Za jednu z mála slabin se tak dá považovat jejich útočná síla, kdy s výjimkou čtyř gólů do sítě Kanady skórovali ze hry pouze dvakrát.

Argentina vs Chorvatsko kurzy

Jak už bylo řečeno, Argentina je jakožto jeden z hlavních adeptů na titul favoritem utkání, čemuž odpovídají i kurzy sázkových kanceláří. Na postup jihoameričanů do finále si můžete vsadit u Tipsportu v kurzu 1.82, zatímco na výhru balkánského týmu je vypsán kurz 5.39. V zápase však očekáváme spíše opatrnou hru, kdy bude pro oba týmy důležité neudělat chybu. Odvážnější si mohou zkusit sázku na remízu v kurzu 3.26, případně na neprohru Chorvatska za 2.06. Líbí se nám i tip na to, že 1. poločas nebo celá základní hrací doba skončí remízou v kurzu 1.62.

Tip redakce: Padne méně než 2.5 gólu

Útočnou sílu sice Argentině nejde upřít, ale vzhledem k tomu, že na druhé straně bude jeden z nejlépe bránících týmů šampionátu, v utkání mnoho gólů nevyhlížíme. Líbí se nám proto sázka na to, že uvidíme méně než 2.5 branek v kurzu 1.56.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólu 1.56 1.56

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓