MS ve fotbale 2022 – Nizozemsko vs USA preview a tip na sázení


Základní skupiny MS ve fotbale v Kataru jsou minulostí. Očím fotbalového fanouška se naskytlo mnoho zábavy a napětí, sem tam nějaká ta nuda a občas i překvapení. Osmifinále se nebude týkat týmů Dánska, Německa či Belgie. Zato se do play-off dostal soused Belgie, Nizozemsko. Proti USA hraje vůbec první utkání vyřazovací části. Oranjes jsou coby vítěz skupiny A favoritem, ne ale tak jednoznačným, jak by si možná přáli. Úvodní výkop bude 3. 12. v 16:00.

MS ve fotbale 2022 – Nizozemsko vs USA preview a tip na sázení

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Oba týmy vstřelí gól 2.00 2.01

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Nizozemsko vs USA
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 3. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Nizozemsko vs USA

Zápas Nizozemska proti USA se koná na stadionu Khalifa International. Zrodilo se zde mnoho překvapení: Japonsko zde porazilo jak Němce, tak i Španěly. Sami Nizozemci zde remizovali s Ekvádorem. Podobnou blamáž už tým trénovaný Luisem van Gaalem dopustit nechce. Nizozemsko vs USA začíná v sobotu 3. 12. od 16:00 středoevropského času. Přímý přenos je na ČT4 Sport, live stream zdarma na webu ČT.

Postup Nizozemska do osmifinále se nerodil bez problémů

Postup Nizozemska do osmifinále se nerodil bez problémů. Ač měli reprezentanti země dřeváků a větrných mlýnů papírově snadnou skupinu, nadřeli se. Ani jednoho z trojice Senegal – Ekvádor – Katar jednoznačně nepřehráli. Snad jen proti asijskému týmu měli více navrch, ale ruku na srdce, Katar byl zdaleka nejslabším účastníkem tohoto šampionátu.

Postup Nizozemska do osmifinále se nerodil bez problémů

Tento turnaj patří zatím mladým hráčům

Tento turnaj patří zatím mladým hráčům a i Nizozemci jsou toho důkazem. Není to ten tým prošpikovaný ofenzivními esy jako v minulosti. Ale když se ve hře dopředu něco podaří, nejsou u toho zkušení Berghuis, Blind ani Depay, jehož zranění se ukazuje být vážnější, než se zdálo. Kaštany z ohně za Nizozemce tahají 23letý Cody Gakpo s přispěním 25letého Frenkieho de Jonga a 29letého Davy Klaassena. Až na de Jonga, jenž září v Barceloně, jde o hráče nizozemské ligy. Kvalita je v Nizozemsku ale spíše vzadu. Obraně vůdcuje kapitán Virgil van Dijk. I díky němu oranžoví obdrželi ve třech zápasech jediný gól. Uvidíme, jestli bude stejně spolehlivý i v zápase s USA, tedy soupeřem, s nímž se Nizozemci na MS nikdy nesetkali.

USA stačily na postup do osmifinále jen 2 vstřelené branky

Týmu USA stačily na postup do osmifinále jen 2 vstřelené branky. Hezky se tak svezl do play-off za Anglií, která nastřílela 9. Na druhou stranu, Američané také obdrželi jen jeden gól, a to ještě z penalty. Účast ve vyřazovacích bojích si pojistili výhrou nad Íránem 1:0, kdy se prosadila největší hvězda týmu Pulisic. Otázka je, jestli proti Nizozemcům nastoupí, jelikož závěr utkání s Íránem sledoval z nemocnice. Hráč Chelsea se nechal slyšet, že udělá vše proto, aby byl na Oranjes fit.

SA stačily na postup do osmifinále jen 2 vstřelené branky

Gólové sucho v zápasech USA

I přes gólové sucho v zápasech USA se nedá říct, že by jejich fotbal vysloveně nudil. Nejméně proti Walesu svedli atraktivní bitvu, kde jen chybělo více klidu ve finální fázi. V dalších zápasech úroveň trochu poklesla. To ale možná vyplývá i z toho, s jakými soupeři se ve skupině B mladí hráči ze zámoří potkali. Možná že v duelu s Nizozemskem, které má vztah k útočení, předvedou zase bitvu, která bude pro diváka zážitkem.

Nizozemsko vs USA kurzy

Fotbalový laik by čekal, že vítězství Nizozemska je jasnou záležitostí. Ale sázkové kanceláře jsou v tomto ohledu zdrženlivé. Na evropský tým vypisují kurz 2.01. Na Američany je pořád kurz výrazně vyšší, 4.30. Ale jako dost pravděpodobná se ukazuje být varianta remízy. V běžných fotbalových utkáních je sázka na plichtu oceněna kurzem kolem 4.00, zde ale má kurz 3.35. I přes palebnou sílu Holandska se s moc góly nepočítá. Že jich padne méně než 2.5, na to je kurz 1.61. 2.85 je kurz na to, že padne méně než 1.5. Nizozemské vítězství s handicapem -1.5 má kurz 3.90. Totéž na straně Ameriky, to je příležitost ke vsazení pro odvážné. Kurz na vítězství USA -1.5 je 11.00. Z nizozemských střelců mají nejnižší kurzy na gól Depay následovaný Gakpem a Bergwijnem, u Američanů je to Pulisic, Sargent a Weah.

Tip redakce: Oba týmy dají gól

Budeme optimisté a tipneme si, že oba týmy dají gól. Čekáme zkrátka jiný průběh zápasu, než jaké byly u Američanů k vidění v základní skupině. Nejsou to takoví chroničtí obranáři, ale proti Walesu nebo Anglii museli sáhnout ke specifické taktice. Nizozemsko, to bude jiné kafe. Setkávají se dva vesměs mladé týmy – ten americký je dokonce druhý nejmladší na šampionátu. Věříme, že hráči budou po hřišti létat jako motorové myši a o osudu zápasu rozhodnou více přesné kombinace a vypracování šancí, než nudné čekání na penaltový rozstřel.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Oba týmy dají gól 2.00 2.01

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓