MS ve fotbale 2022 – Nizozemsko vs Katar analýza


Teprve podruhé v historii mistrovství světa ve fotbale končí domácí tým už v základní sestavě. Organizátor vždy své domácí prostředí zužitkoval, povedlo se to dokonce i Američanům v době, kdy fotbal v zemi zajímal jen hrstku nadšenců. Před branami vyřazovacích bojů zůstala jen Jižní Afrika v roce 2010 – a nyní Katar. Ten dokonce o šanci na play-off přišel jako první ze 32 účastníků MS ve fotbale 2022. Svou derniéru si odbude tým ze země ropných vrtů 29. 11. od 16:00. Zápas Katar vs Nizozemsko bude tématem naší analýzy.

MS ve fotbale 2022 – Nizozemsko vs Katar analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Nizozemsko vyhraje s handicapem -1.5 1.68 1.64

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Nizozemsko vs Katar
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 29. 11. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Katar vs Nizozemsko

Stejně jako zahajovací utkání šampionátu se i duel s Nizozemskem uskuteční na stadionu Al Bayt Stadium v pobřežním městě Al Khor. Zápas začíná v úterý 29. 11. 2022 od 16:00 středoevropského času. Přímý přenos zdarma vysílá stanice Nova Action. Zápas Katar vs Nizozemsko se hraje souběžně s utkáním Ekvádor vs Senegal. Tento druhý duel skupiny vysílá živě Česká televize. Fanoušek tedy může mezi oběma zápasy přepínat, případně využít live stream zdarma na počítači či na mobilním telefonu.

Premiéra Kataru mezi světovou smetánkou dopadla neslavně

Premiéra Kataru mezi světovou smetánkou dopadla neslavně. Katar určitě neplánoval stát se týmem, kdo vyhraje MS ve fotbale 2022, ale jistě chtěl urvat alespoň nějaké vítězství. Skupina A navíc vypadala natolik přijatelně, že možná trenér Félix Sánchez snil i o postupu. Nakonec přišly dvě porážky s Ekvádorem a Senegalem a brány osmifinále se zavřely.

Premiéra Kataru mezi světovou smetánkou dopadla neslavně

Katar nedostal žádný klepec

Katar nedostal žádný klepec 2:6 jako Írán nebo 0:7 jako Kostarika. Paradoxem ale je, že tyto podceňované týmy následně vyhrály a stále ještě mohou do vyřazovacích bojů projít. Ukázaly jistou houževnatost a také jistou fotbalovou vyspělost. Kostaričané i Íránci jezdí na MS ve fotbale pravidelně a vědí, že jeden nevydařený den se dá vždy napravit. Katařané možná platí nováčkovskou daň – rychlý gól od Ekvádorců na začátku turnaje jim vzal veškerou energii a po zbytek turnaje působili jako opaření. Těžko říci, jestli v sobě najdou trochu šťávy proti papírově nejsilnějšímu soupeři skupiny. Nota bene když už domácí celek může bojovat jen o čest.

Nizozemci zůstávají na turnaji tak trochu za očekáváním

Také Nizozemci zůstávají na turnaji tak trochu za očekáváním. Proti Senegalu i Ekvádoru to byly nervy. A proti Jihoameričanům navíc Oranjes roli favorita nepotvrdili. Na rychlý gól Gakpa našel odpověď dosavadní nejlepší střelec šampionátu Enner Valencia. Hráči v modrých dresech poté sahali po 3 bodech, byli aktivnější, kreativnější a utkání měli pod kontrolou. Tulipány tak ještě nemohou klonit hlavy směrem k vyřazovacím bojům – ještě nemají 100% jistotu. Proti Kataru to asi nebude problém, ale jestliže se před turnajem šuškalo, že by Nizozemci mohli být černým koněm turnaje, teď už si to myslí jen málokterý expert. Ve srovnání s Francouzi, Brazilci nebo se Španěly působí svěřenci Louise van Gaala mdle.

Nizozemci zůstávají na turnaji tak trochu za očekáváním

Nizozemcům chybí nějaká ta osobnost v ofenzivních řadách

Možná Nizozemcům chybí nějaká ta osobnost v ofenzivních řadách. Kdysi jich měli spousty, že se jim pomalu nevešli ani na lavici náhradníků. Dnes v sestavě žádného Cocuho, Overmarse, Sneijderse nebo Seedorfa nenajdeme. Většina zálohy a útoku hraje v nizozemské lize, která přece jen pokulhává za evropskou špičkou. Hvězdy jsou jen dvě – barcelonští Frenkie de Jong a Memphis Depay. Druhý jmenovaný se zjevně pořád ještě nevzpamatoval ze zranění. Proti Senegalu nehrál, proti Ekvádoru jen střídal v půli.

Katar vs Nizozemsko kurzy

Vzdor nemastným neslaným výkonům Oranjes o výhře favorita bookmakeři nepochybují. Kurz 1.22 na výhru je nízký. Podle nás ale jde pořád o peníze zdarma. Sázkaři si drbou hlavu, jak sázet na MS ve fotbale 2022, rodí se spousta překvapivých výsledků. Ale zde o bodech pro Katar nemůže být řeč. Pokud by domácí uhráli alespoň remízu, byla by to senzace převyšující výhru Saúdské Arábie proti Argentině. Také zde lze sázet na střelce. Nad Memphisem Depayem v základní sestavě visí velký otazník, trenér van Gaal do médií prohlásil, že na něj nebude naléhat. Ale pořád je na něj nejmenší kurz. Že se trefí útočník Barcelony, tomu Tipsport přisuzuje kurz 1.75. Že se potřetí na turnaji prosadí Cody Gakpo, na to je vypsáno 1.90. Nízké kurzy má také Steven Bergwijn a Luuk de Jong. Ti všichni mají podle bookmakerů větší šanci dát gól než celý tým Kataru jako takový. Že dají branku domácí, tomu odpovídá kurz 2.07. Pro zajímavost, největší šance se připisuje útočníkovi Ali Almoezovi s kurzem 6.30.

Katar vs Nizozemsko kurzy

Tip redakce: Nizozemsko vyhraje s handicapem -1.5

Pro Nizozemce poslední šance zahrát si fotbal tak, jak jej mají rádi – s rychlými brejky, s přesnou kombinací, s velkým tlakem na soupeře. Týmy ve vyřazovacích bojích to Oranjes nebudou usnadňovat. Katar už nemá šanci na postup, v zemi již opadlo fotbalové nadšení a není vyloučeno, že entuziasmus se vytratí i ze samotných fotbalistů. Před Nizozemskem stojí soupeř fotbalovou kvalitou nepřevyšující Černou horu nebo Norsko, které Oranjes v kvalifikaci porazili výrazným rozdílem. Proto sázíme na výhru výběru van Gaala s handicapem.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Nizozemsko vyhraje s handicapem -1.5 1.68 1.64

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓