MS ve fotbale 2022 – Maroko vs Španělsko preview a tip na sázení


Sto let po konci „la guerra del Rif“ se Maroko a Španělsko utkávají znovu, tentokrát bohudík na fotbalovém trávníku. Stejně jako tehdy ale bude znovu na nohou celý španělský a marocký národ. Půjde o čtvrtfinále mistrovství světa. Maroko se tak daleko nikdy nedostalo a Španělsko vlastně naposledy v roce 2010, kdy šampionát v Jižní Africe vyhrálo. Výběry koučů Walida Regraguie a Luise Enrique se proti sobě postaví 6. 12. od 16:00.

MS ve fotbale 2022 – Maroko vs Španělsko preview a tip na sázení

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet žlutých karet – méně než 4.5 1.75 1.78

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Maroko vs Španělsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 6. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: Nova Action

Kde sledovat Maroko vs Španělsko

Duel Maroko vs Španělsko se odehraje na Education City Stadium ve městě Al Ravyan. Utkání bude přihlížet přes 40 000 diváků. Samozřejmě jen pokud je řeč o fanoušcích přímo na stadionu, u televizních obrazovek bude nalepeno dalších několik desítek milionů. Zápas si nenechají ujít ani čeští příznivci kopané. 6. 12. 2022 od 16:00 vysílá přímý přenos živě stanice Nova Action. Vítěz tohoto osmifinále narazí v další fázi turnaje na lepšího ze dvojice Portugalsko vs Švýcarsko.

Afrika už má poslední želízko v ohni

Tak dlouho se mluví o tom, že je africký fotbal na vzestupu. Před každým MS ve fotbale slyšíme frázi, že „tento turnaj bude patřit africkým mužstvům“. Nakonec to dopadá ale vždy podobně. Celky z Afriky jeden po druhém vypadnou z turnaje ještě než začnou čtvrtfinálové boje. Letos to vypadá na další debakl černého kontinentu. Afrika už má poslední želízko v ohni – i když jde zrovna o tým ze země, která geograficky vzato nenaplňuje představu typické africké země. V zimě v některých částech země klesá teplota k bodu mrazu, ze severního pobřeží se dá dohlédnout za dobrého počasí do Evropy. Maroko je tedy poslední záchranou kontinentu, o kterém zpívá kapela Toto svou slavnou písničku.

Afrika už má poslední želízko v ohni

V základní skupině nasbíralo Maroko 7 bodů

A není úplně bez šancí. V základní skupině nasbíralo Maroko 7 bodů, což je obdivuhodný počin. Letos totiž body ztráceli všichni účastníci šampionátu. 7 bodů je letošní bodové maximum, jehož dosáhlo jen Nizozemsko, Anglie a právě svěřenci Walida Regraguie. Přitom měli těžkou skupinu, kde figurovaly celky Belgie a Chorvatska. Maroko uspělo díky disciplinované obraně a týmovém výkonu. Každý ze čtyř gólů atlaských lvů dal jiný hráč.

Byla to smůla, nebo to byl naschvál?

Byla to smůla, nebo to byl naschvál? O tom se hovořilo po posledním utkání Španělska v základní skupině. Proti Japoncům drželi Busquets a spol. míč na kopačkách 80 % času, ale do útočení se jim moc nechtělo. Divákům servírovali jen nekonečné kombinace ze strany na stranu. Jeden gól se z toho zrodil, dal ho Álvaro Morata. Ale Japonci profesorský výkon potrestali. Doan a Tanaka zápas otočili. Španělům ale po prvním prosincovém večeru, kdy prohráli s Japonskem, spadlo do klína spoustu výhod. Asiaté je ve skupině předběhli, takže svěřenci Luise Enriqueho jdou do play-off na přijatelné Maročany místo Chorvatů, s nimiž na posledním Euru válčili v osmifinále. Z turnaje dále vyřadili nebezpečné konkurenty z Německa. Taková porážka určitě moc nebolí.

Byla to smůla, nebo to byl naschvál?

S Marokem mělo Španělsko na posledním MS 2018 mrzení

Jenže na druhou stranu, kdyby Kostarika bývala porazila Němce, tak by Španělé z turnaje letěli úplně stejně jako německý die mannschaft. Takovou kalkulaci by pak španělští fanoušci národnímu týmu otloukli o hlavu. Zcela jistě proto Španělé zápas s Japonskem nepustili. Jenže aby si zachránili čest, musí nyní porazit svého osmifinálového soupeře. Se kterým mimochodem měli na posledním MS 2018 velké mrzení, když jen remizovali 2:2.

Maroko vs Španělsko kurzy

Favorité zatím osmifinálovými zápasy prochází hladce a bookmakeři věří, že to stejné čeká i na Španěly. Na jejich výhru je vypsán kurz 1.63. Na remízu je celkem nízký kurz 3.80, zato na výhru afrického celku je 6.58. Maročané jsou tedy outsidery. Lze vsadit na to, že padne více než 1.5 gólů, čemuž odpovídá kurz 1.45. Mnozí sázkaři, alespoň na Tipsportu, přichází s prognózou, že více než 1.5 gólů vstřelí samotné Španělsko. Kurz je logicky o něco vyšší, 1.95. Tipsport dále přichází se zajímavou sázkovou příležitostí, že Španělsko vyhraje nebo povede v určitý okamžik zápasu o 2 góly. Kurz je 1.60. Totéž v opačném gardu, tedy pro Maroko, lze vsadit pod kurzem 6.08. Odvážní sázkaři mohou zkusit tip na přesný výsledek. Nejnižší kurz má výhra Španělska 0:1, má kurz 5.22. Výsledek 1:2 je oceněn kurzem 7.90. Netradiční výsledky už mají kurzy hodně vysoké – například 1:5 přináší možnost 62x násobku vsazené částky. Ze střelců mají dle bookmakerů největší šance Ansu Fati, Álvaro Morata a Ferran Torres.

Tip redakce: Počet žlutých karet – méně než 4.5

Dnes vyzkoušíme alternativní sázku. Maroko proti Španělsku, to je totiž mimo jiné i souboj slušných týmů. Maročané byli žlutou kartou napomínáni za celý turnaj jen 2x. Španělé dostali dokonce jen jeden žlutý kartonek. Naše sázka počítá s celkovým počtem žlutých karet 4 a méně. Nemyslíme si, že by kterýkoli z celků měl důvod změnit svůj disciplinovaný přístup. V play-off jsou zápasy sice vypjatější, zároveň jsou ale žluté karty ještě méně žádoucí než v základní skupině. Zde se na krev nepůjde, bude se více hrát fotbal.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet žlutých karet – méně než 4.5 1.75 1.78

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓