MS ve fotbale 2022 – Chorvatsko vs Maroko zápas o 3. místo


Souboj dvou zklamaných týmů, zápas, který by se vlastně ani neměl na MS hrát. I taková slova padají na konto boje o třetí místo na fotbalovém šampionátu. Pro fanoušky je to však jedna z posledních příležitostí sledovat představení hráčů, kteří letos patří v Kataru k tomu nejlepšímu. A přestože první střetnutí Chorvatska s Marokem na turnaji nepřineslo ani jeden gól, tentokrát může být vše jinak. Kdo nakonec odkráčí s bronzovými medailemi na krku, můžete sledovat v sobotu 17. 12. od 16:00 na ČT sport i Nova Action.

MS ve fotbale 2022 – Chorvatsko vs Maroko preview a tip na sázení

  • Utkání přinese souboj jedněch z nejlépe bránících týmů na turnaji
  • Pro Luku Modriće to bude možná poslední zápas v národním dresu
  • Maroko se může stát prvním africkým týmem, který si z MS ve fotbale odveze medaili
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólu 1.37 1.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Chorvatsko vs Maroko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 17. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT Sport, Nova Action

Kde sledovat Francie vs Maroko

Boj o třetí místo na MS v Kataru mezi Chorvatskem a Marokem bude hostit Khalifa International Stadium, pojmenovaný po katarském emírovi Khalifovi bin Hamad Al Thanim. Sledovat jej bude moci více než 45 000 diváků. Pro hráče Maroka to bude první vystoupení na tomto stadionu. Chorvaté na něj však mají příjemné vzpomínky, když zde ve skupinové fázi přehráli Kanadu poměrem 4:1. Zda se jim podaří navázat další výhrou, nebo se bude poprvé radovat z medailí africký tým, můžete sledovat 17. 12. 2022 od 16:00 na ČT sport i Nova Action.

Chorvatsko proti Argentině bez gólu

Vstup hráčů v šachovnicových dresech do semifinálového utkání proti Argentině nebyl špatný. Ale nařízená penalta po faulu gólmana Livakoviće obrátila hru ve prospěch jihoamerického celku. O pět minut později navíc přidal další gól do sítě Chorvatů Álvarez a svěřencům trenéra Daliće se už nepodařilo tažení Argentinců do finále zastavit. Navíc se tým okolo Luky Modriće potýkal s problémem, který jej provází takřka po celý šampionát. A tím je vstřelení branky. S výjimkou zápasu proti Kanadě, kde Chorvaté skórovali hned čtyřikrát, vsítili ze hry jen dva góly.

Chorvatsko proti Argentině bez gólu

Zdroj: hns-cff

Cinkne další medaile pro Modriće?

Před začátkem turnaje nepatřilo Chorvatsko k horkým favoritům na medaili. Především pevnou defenzivou, skvělými výkony gólmana Livakoviće a vynikající hrou záložníků však balkánský tým ukázal, že po stříbru z minulého MS v Rusku může na cenný kov dosáhnout i tentokrát. O motivaci v jejich případě rozhodně nelze pochybovat. Mají šanci opustit Katar výhrou, která navíc může být pro sedmatřicetiletého kanonýra Luku Modriće tou poslední v národním dresu.

Maroko jako senzace šampionátu

Pokud jsme zmínili, že Chorvatsko před zahájením turnaje nikdo neřadil k těm největším adeptům na medaile, o Maroku to platí ještě více. Lvi z Atlasu se stali vůbec prvním africkým týmem, který se probojoval do semifinále. Celou pohádku mohou nyní ještě vylepšit bronzem. Do souboje o třetí místo si nesou cenné skalpy Španělska a Portugalska a nutno říct, že ani v semifinále proti Francii nebylo Maroko bez šance. Po gólu Hernándeze z 5. minuty utkání nic nevzdali a několikrát byl africký tým blízko vyrovnání. Naděje však utnul druhým gólem Francouzů Kolo Muani v 79. minutě.

Maroko jako senzace šampionátu

Zdroj: lavoce

Marodka jako největší problém

Největší otazník před zápasem o bronz tak u Maroka visí nad zraněnými hráči. Už před semifinálovým bojem s Francií se spekulovalo o tom, zda nastoupí Saiss, Aguerd a Mazraoui. Nakonec se všichni v sestavě objevili, ale nedopadlo to dobře. Aguerd byl stažen ještě před výkopem a Saiss i Mazraoui střídali hned v první půli zápasu. Zda nastoupí v sobotu, je tak zatím nejasné.

Chorvatsko vs Maroko kurzy

Favoritem utkání je podle sázkových kanceláří Chorvatsko. Na jeho výhru si můžete u Tipsportu vsadit v kurzu 2.39, vítězství Maroka se věří v kurzu 3.01. Hned 22 % tipérů vyhlíží remízu s kurzem 3.41. Bezpečněji se však v tomto ohledu jeví sázka na to, že nerozhodně skončí 1. poločas nebo celý zápas za 1.7. Motivace nebude chybět ani jednomu z týmů a mohou tak zvolit přístup “všechno, nebo nic”. To by nahrávalo sázce na to, že se oběma celkům povede skórovat. Vyzkoušet si tuto příležitost můžete v kurzu 1.65.

Tip redakce: Padne méně než 3.5 gólu

Výsledek z prvního vzájemného utkání na turnaji, který skončil remízou 0:0, by mohl napovídat, že gólovou nadílku nelze očekávat. V boji o bronz sice může být vše jinak, vzhledem ke kvalitní obraně obou týmů však volíme sázku na to, že padne méně než 3.5 gólu v kurzu 1.37.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólu 1.37 1.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: Codesports, Footballwhispers, hns-cff, lavoce