MS ve fotbale 2022 – Belgie vs Maroko analýza

5 afrických týmů se na MS ve fotbale střetnulo v 1. kole vždy s evropskými celky. Vítězství nevybojoval žádný z nich. Čest uhájily alespoň 2 mužstva ze severu kontinentu, které získaly remízu. Jedním z nich je Maroko, které po plichtě 0:0 s Chorvatskem jdou na Belgii. Ta proti Kanadě rozhodně neohromila a výhru 1:0 spíše utrpěla. Belgie vs Maroko je také soubojem stáří vs mládí. Evropané mají pátý nejstarší tým, Maročané zase pátý nejmladší. Hraje se 27. 11. od 14:00.

Kde sledovat Belgie vs Maroko

Zápas s pořadovým číslem 26 na tomto šampionátu se hraje na stadionu Al Thumama v Dauhá. Úvodní výkop je 27. listopadu od 14:00, tedy v neděli. Přímý přenos zdarma bude na programu České televize, tedy pochopitelně stanice ČT4 Sport. Slovenští diváci mohou zapnout stanici RTVS Šport. Jak slovenská, tak i česká televizní společnost poskytuje live stream zdarma na svých webových stránkách.

Výhra Belgie proti Kanadě byla šťastná

Výhra Belgie proti Kanadě byla šťastná. Fanoušci ze země vaflí a čokolády ve tvaru mořských plodů za 3 body mohou poděkovat mnoha různým lidem, určitě ale ne hvězdám Hazardovi, De Bruynemu nebo Witselovi. Jedním důležitým faktorem byl Thibaut Courtois, který zase jednou potvrdil, proč je považován mnohými za nejlepšího brankáře světa. Vychytal velké šance Buchanana, Johnstona i Larina, a hlavně penaltu Daviese. Přitom hvězda Bayernu Mnichov ani nekopla penaltu tak špatně, ale Courtois zkrátka skočil přesně tam, kam měl.

Dalším strůjcem vítězství byl Michy Batshuayi

Dalším strůjcem vítězství byl Michy Batshuayi, méně známý hráč Rudých ďáblů. Je útočníkem tureckého Fenerbahçe. A posledními, možná nejdůležitějšími muži v akci byli rozhodčí. Jednu penaltu proti Belgii si odpísknout troufli – na naléhání videoasistenta. Další dvě jasné ale ne. Poprvé viděli u Kanaďanů mylně ofsajd, podruhé jednoduše přehlédli penaltový zákrok Axela Witsela. Vítězství 1:0 Belgie uhájila, ale výkon to byl mírně řečeno chabý. Tolik štěstí v dalších zápasech mít nemusí.

Maroko do turnaje vstoupilo remízou 0:0 s Chorvatskem

Maroko do turnaje vstoupilo remízou 0:0 s Chorvatskem. Šlo o zápas toho typu, kde stačilo vidět pár minut, a bylo jasné, že je bezbranková plichta nevyhnutelná. Mimochodem, na MS v Kataru bohužel dochází k epidemii remíz 0:0. Zatímco před 4 lety v Rusku takto skončil jediný zápas, v Kataru už tak skončily 4 zápasy. A to ještě nejsme v polovině.

Maročané byli viditelně pohyblivější

Maročané byli viditelně pohyblivější. Však jsou také v průměru o 1,2 roku mladší než zástupci země u Jadranského moře. Ale mladý celek se bál udělat chybu. To profesorsky hrající Chorvaté hodně spoléhali na kapitána Luku Modriće, že něco vymyslí. Ten byl dobře hlídaný, přesto alespoň několik nápaditých přihrávek a centrů vygeneroval. Většinou ale nenacházely adresáta. Chorvatsko hrálo zdlouhavě, rozvážně, Maroko jeho hru dobře četlo. Samo se ale bálo chopit se iniciativy. Ve hře severoafrického týmu chyběla ta odvaha, kterou projevil tým Saúdské Arábie proti Argentině, či například v pátek Íránci proti Walesu. V neděli hrají svěřenci trenéra Walida Regraguie proti Belgii, což je typologicky vlastně podobný soupeř jako Chorvatsko.

Maroko vs Belgie kurzy

Belgie je řazeno do úzké skupiny favoritů, pro mnohé fanoušky to mají být právě oni, kdo vyhraje MS ve fotbale 2022. V prvním zápase ale hráli Rudí ďáblové tak slabě, že kurzy na jejich vítězství proti Maroku spadly. Kurz 2.03 na výhru u Tipsportu je poměrně vysoký. Ale Fortuna je úplně stejně skeptická, kurz je identický 2.03. Na remízu je kurz 3.46 a na výhru Afričanů 4.07. Lze sázet také na střelce. Nejnižší kurz je na Lukakua, jenž proti Kanadě absentoval kvůli zranění stehna. Že dá gól, na to je kurz 2.60. Že se prosadí jeho slavný krajan Kevin de Bruyne, tomu Tipsport věří pod kurzem 3.10. Dnes si můžeme představit i zcela netradiční MS ve fotbale kurzy. Tak například, ve kterém poločasu padne nejvíce gólů. Že to bude v 1. poločasu, na to je kurz 3.21. Ve druhém poločasu kurz prudce klesá na 2.16. Ale lze vsadit i na to, že padne v obou stejně – 3.40. Tato příležitost zahrnuje i případ bezbrankové remízy 0:0. Lze vsadit na přesný gólový náskok vítěze. Belgie o 1 přesně, to má kurz 3.60. Maroko o 1 přesně, tomu přísluší 5.63. Ostatní možnosti mají mnohem vyšší kurzy.

Tip redakce: Lukaku dá 2 a více branek

Nabízíme dvě možnosti sázky – jednu konzervativní a jednu odvážnou. Konzervativní je, že Belgičané zvítězí. Je to tým, který je zdravě sebevědomý a nastavený tak, aby zvládal i obtížná fotbalová utkání. Okřídlené fotbalové moudro praví, že je mnohem těžší pravidelně vyhrávat 1:0, než 5:0. A Belgičané to umí. Kurz 2.03 je přitom dost solidní na vyzkoušení. A pak tu máme bláznivý tip, který zkoušíme. Lukaku v prvním zápase chyběl, teď může svému týmu pomoci. Možná bude na zápas pořádně nažhavený. 2 góly za 90 minut, to borec jeho kalibru zvládá. Maroko je sice těžký soupeř, ale s kurzem 8.83 to prostě chceme vyzkoušet. Když útočník Interu Milan nenastoupí do základní sestavy, vsazené peníze se vrací.