MS ve fotbale 2022 – Argentina vs Mexiko analýza


Nechtěně se postarali o největší šok dosavadního průběhu MS ve fotbale. Argentinci první zápas podlehli Saúdské Arábii 1:2. Skvělý materiál pro vtipná memes na internetu, ale také důvod pro velkou nervozitu v řadách argentinských fanoušků. První zápas měly být body zdarma, proti Mexičanům a Polákům se očekávají dramata. Jak si Lionel Messi a spol. poradí s obyvateli země rozpínající se pod Popocatépetlem, to se uvidí 26.11. od 20:00.

MS ve fotbale 2022 – Brazílie vs Srbsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Argentina 1.56 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Argentina vs Mexiko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 26. 11. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Argentina vs Mexiko

Čtvrtý zápas skupiny C Argentina vs Mexiko se rozehraje na stadionu Lusail Iconic Stadium v Lusailu, druhém největším městě Kataru. Je to stejný stánek, kde bílomodří odehráli první duel proti Saúdské Arábii. Přímý přenos začíná v sobotu 26.11. od 20:00 a vysílají jej živě stanice ČT4 Sport i Nova Action. Slovenští diváci si mohou zapnout živý přenos na stanici RTVS Šport. Ve všech případech je utkání k dispozici ve variantě live stream zdarma i na webových stránkách zmíněných televizí.

Pro Argentinu začíná play-off už teď

Pro Argentinu začíná play-off už teď. Soupeři, se kterými se ve skupině C ještě setká, mají rozhodně parametry týmů, jež mohou hrát vyřazovací boje MS. A Argentina už si nemůže dovolit prohrát. To by totiž znamenalo pro tento turnaj konec. A bylo by tím pádem jasné, že Lionel Messi, jeden z největších fotbalistů všech dob, na vytouženou zlatou Niké nedosáhne. Jak je možné, že bílomodří zápas proti Saúdské Arábii prohráli? Na vnější okolnosti si nemohou stěžovat. Stadiony MS ve fotbale jsou bezvadně připravené, míč je rychlý, což skvěle odpovídá kombinačním schopnostem Argentinců. O prvku podcenění asi také nemůže být řeč. Výběr kouče Lionela Scaloniho šel do plných, držel míč v poměru 69:31, vyslal 6 střel na bránu. Ale chytila se jen jediná, ta z penalty v 10. minutě.

Pro Argentinu začíná play-off už teď

Soupeř z arabského poloostrova byl bezvadně připravený

Soupeř z arabského poloostrova byl bezvadně připravený. Jeho trenér překvapil riskantní variantou vysoko vytažené obrany. To mohlo klidně také způsobit prohru 0:5, ale stejně tak mohli Saúdové i vyhrát – a to se stalo. Saúdové byli pohybliví, hráli bez respektu. Ale také měli štěstí. Vždyť Argentincům rozhodčí neuznal 3 góly. Pro Argentince byl tento zápas velký malér, ale ne až tak velký důvod vše od základu měnit. Neudělali tak moc chyb a proti Mexiku zápas může proběhnout úplně jinak.

Mexiko první zápas získalo proti Polsku bod

Mexiko první zápas získalo proti Polsku bod. Byla to vlastně docela spravedlivá remíza. Mexičané měli na kopačkách více šancí, ale zase mohou vděčit fotbalovým bohům, že zasáhli kletbou hvězdného útočníka Lewandowského. Hráč Barcelony neproměnil penaltu a tak diváci na stadionu 974 v Dauhá gól neviděli. Mexické šance na postup ze skupiny se tím nesnížily, ale ani nezvýšily. Výhra Saúdů nad Argentinou situaci nečekaně komplikuje. Hráči v zeleném budou nyní čelit soupeři sice po prvním zápase zlomenému, ale možná více odhodlanému. A Mexičani utkání s ním nemají zrovna v lásce. Na MS ve fotbale 2006 a MS 2010 skončili v osmifinále, když je vždy z turnaje vypoklonkovala Argentina. V posledních 4 letech odehráli El Tri s Argentinou tři přáteláky a výsledky nejsou ničím, čím by se mohli chlubit: 0:2, 0:2 s 0:4. Ojedinělého úspěchu dosáhli Mexičané pouze na Panamerických hrách před 11 lety, kde Messiho a spol. porazili 1:0.

Mexiko první zápas získalo proti Polsku bod

Argentina vs Mexiko kurzy

Argentina zůstává i přes tristní výkon v prvním zápase MS favoritem. Ale MS ve fotbale kurzy už jsou opatrnější co se týče sázek na argentinské vítězství. Tipsport přichází s kurzem 1.56, Fortuna 1.57. V kurzech na vítězství Mexičanů se obě sázkové kanceláře rozcházejí. 5.70 dává Fortuna, Tipsport 6.53. Kdo tedy věří spoluhráčům Raúla Jiméneze, ten by měl sázet na Tipsportu – je to výhodnější. Když je řeč o Jiménezovi, lze si vsadit na to, jestli dá gól. Tipsport to oceňuje kurzem 5.00. Hned 7 fotbalistů Argentiny má nižší kurz. Na prvním místě stojí samozřejmě Lionel Messi, jenž má kurz 2.10. Božská desítka dala tomuto soupeři v kariéře 3 branky, nikdy ale ne na MS ve fotbale. Pro zajímavost si zmíníme také kurzy na vítězství v handicapu. Zůstaneme na straně Argentiny, neboť ta je favoritem. Na vítězství v handicapu -1.5 je kurz 2.75. Odvážlivci, co to chtějí vyzkoušet na 3brankové a vyšší vítězství, mohou využít kurz 5.76.

Tip redakce: Vyhraje Argentina

Argentině stále věříme. V týmu má dostatek kvality na to, aby se hráči nesesypali, když úvod turnaje nevyšel. Navíc, svou roli sehrála i konfrontace s neznámým asijským týmem. Saúdové hráli úplně jinak, než Argentinci čekali, rozhodně nepočítali s aktivním napadáním a důrazem. Mexičany znají Argentinci přece jen lépe. Setkávají se s nimi často a skoro vždy znají na jejich hru recept. Aktuální Mexiko je přece jen o něco málo slabší než předcházející generace. V týmu chybí osobnost typu Hernandeze, Parda, Blanca či Marquéze.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Argentina 1.56 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓