MS ve fotbale 2022 – finále Argentina vs Francie


Těžko vybírat favorita. Argentina i přes úvodní klopýtnutí se Saúdskou Arábií kráčela vstříc finále MS ve fotbale sebevědomě. V semifinále například Chorvaty vyloženě rozdrtila. Stejně kvalitní výkony ale předvedla i Francie. Ani jednou nepotřebovali Deschampsovi svěřenci hrát prodloužení, na poražení soupeře jim stačilo vždy standardních 90 minut. Také Francie jednou prohrála, bylo to ale s Tuniskem v základní skupině v zápase, kdy o nic nešlo. Teď je ale v sázce hodně. V neděli 18. 12. 2022 se hraje finále MS ve fotbale.

MS ve fotbale 2022 – Chorvatsko vs Maroko preview a tip na sázení

  • Oba týmy hrají o svůj historicky třetí titul mistra světa
  • Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Messi má zřejmě poslední šanci vyhrát MS
  • MS ve fotbale kurzy na vítěze jsou vzácně vyrovnané, ani sázkaři nejsou v tipech na vítěze jednotní
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Obě mužstva dají aspoň 1 gól 1.92 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Argentina vs Francie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 18. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT Sport, Nova Action

Kde sledovat Argentina vs Francie

Finále se uskuteční na stadionu Lusail, který byl přesně pro tento okamžik postaven. Kapacita stadionu je takřka 90 000 lidí a jistě bude plno. Argentina Lusail dobře zná, MS ve fotbale program už sem jihoamerický tým přivedl čtyřikrát. Stadion byl svědkem ostudné prohry 1:2 se Saúdskou Arábií i s výhrou 3:0 v semifinále proti Chorvatsku. To Francie zde bude hrát poprvé a naposledy. Finále MS začíná v neděli 18. 12. 2022 od 16:00. Přímý přenos zdarma najde divák na ČT4 Sport i na Nova Action.

Argentina působí jako výkonný vůz, který se postupně rozjíždí a zrychluje

Na MS v Kataru Argentina působí jako výkonný vůz, který se postupně rozjíždí a zrychluje. Na úvod tedy omylem Argentinci zařadili zpátečku. Po prohře 1:2 se Saúdskou Arábií už mnozí fotbaloví znalci hlásili, že první favorit je ze hry venku. Ale modrobílý automobil cestu z garáže, tedy ze základní skupiny, našel. Výhry 2:0 nad Mexikem i nad Polskem dodaly týmu potřebné sebevědomí. Normu dvou gólů na zápas si Argentinci udrželi i proti Austrálii a Nizozemsku, proti Chorvatsku v semifinále pak přišly dokonce branky tři.

Argentina působí jako výkonný vůz, který se postupně rozjíždí a zrychluje

Zdroj: championat

Zásadní roli v argentinském výběru hraje Lionel Messi

Naprosto zásadní roli v argentinském výběru hraje Lionel Messi. Potvrzuje se historická zkušenost, že výběr osmé největší země planety nikdy nemůže mít až tak týmový charakter, jako je tomu u evropských celků. Vždy je zapotřebí nějaký ten velký vůdce, kormidelník, dirigent – nazvěte to, jak chcete. Úspěch v roce 1978 přinesl Mario Kempes, o osm let později Argentinci za Zlatou Niké vděčili geniálnímu Diegu Maradonovi. A teď možná přichází chvíle pro Lionela Messiho. Už jednou ve finále byl, šlo o MS 2014 v Brazílii. Šachovou partii proti Němcům ale rozhodl ve 113. minutě Mario Götze. Nyní má Messi další šanci, už zřejmě poslední. Je mu 35 let a šampionát ho zastihuje na vrcholu sil.

Francie může na MS přepisovat historii

Také Francie může na MS přepisovat historii. Už skoro 50 let žádný tým nedokázal titul mistra světa obhájit. Naposledy to dokázal brazilský výběr v čele s Pelém. Aby nějaký hráč vyhrál dva tituly mistra světa, to je vůbec vzácné. Zatím to v historii dokázalo jen 20 fotbalistů. Po neděli se může tento elitní seznam rozšířit o 11 nových jmen. Francouzská reprezentace je totiž do velké míry postavena na mužích, kteří už jednoho velkého úspěchu dosáhli.

Francie může na MS přepisovat historii

Zdroj: lalibre

Letos hraje Mbappé lépe než na MS 2018 v Rusku

Patří k nim třeba i Kylian Mbappé. 23letý rodák z Paříže byl před 4 lety v Rusku teenager, tehdy se teprve představoval fotbalovému světu. Letos hraje ještě lépe než tehdy, kdy za turnaj dal 4 góly a upoutal pozornost představenstva klubu Real Madrid. Bílý balet po něm moc toužil, ale ještě jej do svých řad přitáhnout nedokázal. PSG si Mbappého pojistilo možná nejšílenější smlouvou století. Leckomu by se z té dlouhé cifry na výplatní sumě zatočila hlava, ale Mbappé nadále předvádí fantastický fotbal. Ale není sám. Veteráni Giroud a Griezmann také hrají jako z partesu. První dal 4 góly, jen o jeden méně než Mbappé. A druhý vlastně kopíruje Giroudův výkon z MS 2018. Antoine Griezmann je na hřišti všude, bojuje, běhá, rozdává přihrávky – a dokazuje, že kvalitní útočník na hřišti není jen od střílení branek.

Argentina vs Francie kurzy

Jak již bylo řečeno, kurzy jsou vyrovnané. Na vítězství Argentiny bookmakeři vypsali kurz 2.87, na vítězství Francie je 2.83. Hodně velkou pravděpodobnost má zjevně i remíza. Kurz je 2.91. Sázkaři na Tipsportu tipují všechny tři možné výsledky. Nejmenší tábor je ten remízový – tvoří jej 19 % sázkařů. 34 % věří Francii a 47 % Argentině. Nejsou to ale jediné možné sázkové příležitosti. Lze vsadit například na počet gólů v zápase. Že jich bude méně než 3.5, na to je kurz 1.20. Že jich bude méně než 2.5, to bookmakeři oceňují kurzem 1.58. Kdo věří naopak v gólově bohatou bitvu, ten může zkusit třeba kurz, že padne více než 2.5 gólů. Pokud mu to vyjde, vynásobí vsazenou částku 2,46x. Na střelce gólů ještě kurzy vypsané nejsou, ale lze vsadit na to, kdo dostane žlutou kartu. Že se to stane Mbappému, tomu odpovídá kurz 6.00. Lionel Messi má kurz vyšší – 7.00.

Tip redakce: Obě mužstva dají nejméně 1 gól

Vítěze utkání si tipovat netroufáme. Nehádá se to lehce. Co si ale tipneme je to, že toto utkání bude trochu jiné než například finále MS 2014, kde se na gól čekalo jako na smilování. Francie i ve velkých zápasech hraje ráda pěkně od podlahy. V Rusku to pocítili Chorvaté, kteří ve finále dostali od Francouzů naloženo 4:2. Na tomtéž šampionátu se galský kohout utkal i s Argentinci, a bylo to rovněž spektakulární: 4:3 pro Francii. Kouč Didier Deschamps ví, že největší sílu má v útoku, a bude na tom stavět. Argentinskou čest zase bude hájit Lionel Messi.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Obě mužstva dají aspoň 1 gól 1.92 1.95

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: Wikipedia, Goal, Fortuna, Tipsport