MS ve fotbale 2022 – Argentina vs Austrálie preview a tip na sázení


Co do rozlohy jde o velikány. Argentina je osmá největší země světa, Austrálie dokonce šestá. Ve fotbale je ale vše jinak. Argentina je fotbalová špička, dvojnásobný mistr světa. U Austrálie lze mluvit o překvapení, že se země dostala ze základní skupiny. V posledním zápase rozesmutnili Socceroos Dány a tak se mohou těšit na seznámení s Lionelem Messim. Osmifinále Argentina vs Austrálie začíná v sobotu 3. 12. od 20:00.

MS ve fotbale 2022 – Argentina vs Austrálie preview a tip na sázení

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentina vyhraje 1.25 1.26

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Argentina vs Austrálie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 3. 12. od 20:00
  • Kde sledovat: Nova Action

Kde sledovat Argentina vs Austrálie

Duel Argentina vs Austrálie se odehraje na stadionu Ahmad bin Ali Stadium. Půjde o sedmý zápas, který se zde uskuteční. A zároveň také poslední. Duel následuje hned po skončení zápasu Nizozemska s USA, ve čtvrtfinále se utkají vítězové obou zápasů. Přímý přenos snažení Argentiny a Austrálie vysílá stanice Nova Action. Na zápas si lze vsadit u sázkových kanceláří Tipsport, Betano, Chance, Fortuna a dalších.

Po prvním zápase to vypadalo, že Argentina z mistrovství vyletí

Po prvním zápase to vypadalo, že Argentina z mistrovství vyletí. Prohrála se Saúdskou Arábií 2:1 a internet plnily fóry na úkor Messiho a spol. Další průběh základní skupiny už ale probíhal podle očekávaného scénáře. Saúdská Arábie nakonec skončila ve skupině C poslední a Argentina zásluhou dvou výher první. Elegantně se vyhnula Francii, s níž na posledním MS ve fotbale prohrála v osmifinále 4:3. Namísto toho narazí na – podle názoru argentinských fanoušků jistě snesitelnou – Austrálii.

Po prvním zápase to vypadalo, že Argentina z mistrovství vyletí

Kolaps se Saúdskou Arábií je zapomenut

Kolaps se Saúdskou Arábií je zapomenut, pořád ale Argentinci mají o čem přemýšlet. Například jestli Lionel Messi má kopat penalty. V zápase s Polskem jej vychytal Wojciech Szczęsny. To už je přitom druhá penalta, kterou Messi na mistrovství světa pokazil. Před 4 roky si na Messim udělal jméno islandský brankář Hannes Þór Halldórsson. Není moc hráčů, kteří by neproměnili pokutový kop na dvou různých šampionátech. Dalšími jsou ghanský útočník Asamoah Gyan a pak zde možná můžeme počítat Roberta Baggia, jenž ale jednou selhal v rámci penaltového rozstřelu.

Australané jsou na nohou

Australané jsou na nohou. Země, která má mnohem raději rugby nebo basketbal, se dostala do vyřazovací části MS ve fotbale teprve podruhé v historii. A to jsme před začátkem turnaje tvrdili, že Austrálie má nyní jeden ze slabších výběrů. Lucas Neill, Mark Schwarzer, Tim Cahill, Mark Viduka, Brett Emerton – nikdo z těchto legend už ve žlutozeleném dresu nehraje. V současném kádru najdeme jednoho zástupce španělské ligy, dva v italské a sem tam někdo v anglických nižších soutěžích. To je všechno. Přesto Australané hlavně týmovým výkonem získali druhé místo ve skupině D.

Australané jsou na nohou

Důležitá je práce trenérů

Toto mistrovství je dobře vidět, jak důležitá je práce trenérů. A Austrálie jednoho kvalitního má. Jmenuje se Graham Arnold, v necelých 60 letech už spíše stará škola. Ale ví přesně, co svému mužstvu nadiktovat. Promluvil svým hráčům do duše po úvodním nářezu 1:4 od Francie a další zápasy proti Tunisku a Dánsku byly z australského pohledu zcela jiné. Mužstvo disciplinovaně bránilo, obrana byla zahuštěná, což Tunisany i Dány vysloveně deptalo. V určitých chvílích to vypadalo, že jsou Australané unavení a šlapou vodu. Ale zafungoval i faktor štěstí, když přestáli největší šance soupeřů. Nakonec je Austrálie jediným postupujícím, který má záporné skóre vstřelených a obdržených branek.

Tip redakce: Argentina vyhraje

Argentina zvládla náročnou situaci, kterou si úvodní prohrou způsobila sama. Podle posledního zápasu to ale vypadá, že z této situace vyjde ještě silnější. Výkon proti Polsku byl dominantní a pokud se k němu přiblíží iv osmifinále, tak nejen Austrálie nemá šanci. Výhru Argentiny považujeme za jasný tip a přidáváme k němu podmínku, že bude s čistým kontem. Tak jak jej udržela při porážce silnějšího Mexika a Polska.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentina vyhraje 1.25 1.26

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓