MS v hokeji – Švédsko vs USA preview a tip na výsledek


Je tady poslední den základních skupin MS v hokeji 2023. A stále zbývá zodpovědět mnoho otázek. Například není jasné, kdo vyhraje základní skupinu A. Zatímco v Rize jasně kralovali Švýcaři, v Tampere jsou hned dva neporažené týmy – USA a Švédsko. V úterý 23. května od 15:20 si to tyto celky rozdají o prvenství. Vítěz si ve čtvrtfinále zahraje se snesitelným Lotyšskem nebo Slovenskem, na poraženého zbyde náročnější soupeř postupující z Rigy ze 3. místa.

MS v hokeji - Švédsko vs USA preview a tip na výsledek

  • Švédové mají fantastické oslabení, v přesilovkách soupeřů neinkasovali ani jeden gól
  • Američané zase disponují nejlepším útokem, 30 vstřelených branek mluví za sebe
  • Na Švédy Tipsport vypsal kurz 2.09, na Američany 3.17
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Švédsko bude mít více střel 2.63 2.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs USA
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švédsko vs USA

Góly, krásné přihrávky a skvělé zásahy brankářů můžete sledovat na mnoha adresách. Živý přenos zdarma nabízí TV Tipsport nebo Česká televize. Konkrétně zápas Švédsko vs USA lze sledovat v úterý 23. května od 15:20. Jako zdroj pro shlédnutí nejlepších momentů z předchozích zápasů poslouží YouTube. Můžete se naladit například u sestřihu utkání USA vs Francie, kde Američané zaznamenali dosud nejvyšší výhru šampionátu 9:0.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Finsko vs Dánsko 23. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Obrana žlutomodrých je postavena z kvalitní švédské žuly

Obrana žlutomodrých je postavena z kvalitní švédské žuly. Seveřané inkasovali jen 3 góly z předchozích 6 zápasů. Částečně je to zásluha vynikajících brankářů. Lars Johansson a Jesper Wallstedt mají úžasné statistiky. Ale absolutorium zaslouží také obrana. Maďaři na Švédy vystřelili jen 9x za celý zápas, což je až tristní. Francouzi vyprodukovali 15 střel. Dány sice naladil gól už ve třetí minutě z hole Nicklase Jensena, jenž ten byl nakonec v zápase jediný. Celkem Dánové vystřelili 11x. A to přitom šlo o klíčový zápas, kde se rozhodovalo o dánském postupu do play-off.

Obrana žlutomodrých je postavena z kvalitní švédské žuly

Zdroj: iihf

Američané mají na kontě 30 branek

Jak na tak kvalitní obranu? Třeba skvělým útokem. Američané mají na kontě 30 branek. V této statistice jsou na MS v hokeji jasně první. Svěřenci trenéra Davida Quinna působí na šampionátu o poznání svěžeji než jejich sousedé Kanaďané. Ti se v Rize nějak trápí. Bookmakeři začínají o Američanech uvažovat jako o vážných kandidátech na medaile. Nejlepším střelcem USA je Cutter Gauthier, který dýchá ve střelecké tabulce na záda Dominiku Kubalíkovi. Gauthier se trefil 6x. Špatně si ale nevedou ani Rocco Grimaldi a Alex Tuch, každý se 4 zásahy do černého.

Američané mají na kontě 30 branek

Zdroj: iihf

Kurzy Švédsko vs USA

Tipsport určil výši kurzu na vítězství USA na 2.09. Na remízu je 4.38 a na výhru Tre Kronor 3.17. U Fortuny je 2.12 na Spojené státy americké, 4.30 na remízu a 3.05 na Švédsko. Jako vždy Tipsport uvádí mezi nejoblíbenějšími sázkami tip na celkový počet gólů, kdy na více než 3.5 branky sázkaři dávají své peníze pod kurzem 1.29. 4.5 branky a výše je oceněno kurzem 1.50. Že každý tým vstřelí více než dvě branky, na to je vypsán kurz 1.82.

Tip redakce: Švédsko bude mít více stře

Na vítěze utkání jsou kurzy celkem vyrovnané, na střely ale ne. To je pro nás celkem překvapivé. Ano, Američané mají celkem na kontě více střeleckých pokusů než jejich soupeř. Jenže zápasy proti Maďarsku, Dánsku nebo Francii nejsou ze statistického hlediska moc průkazné. V zápase dvou silných týmů proti sobě to bude vypadat jinak. Počet střel bude záviset na průběhu zápasu. Více na bránu soupeře bude patrně bušit ten, který bude prohrávat. Proto si myslíme, že zde je to více méně fifty fifty. Jestliže na vítězství Švédska v počtu střel je vypsán kurz 2.63, pak jej rádi zkusíme.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Švédsko bude mít více střel 2.63 2.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia