MS v hokeji – Švédsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek


Podle papírových předpokladů je Rakousko druhým nejslabším týmem skupiny A MS V hokeji 2023. Náš jižní soupeř se tedy chce v první řadě vyhnout poslednímu místu a tím vyřazení z elitní skupiny šampionátu. Začal dobře, protože hned v prvním zápase potrápil Francii. Bod je cenný a může motivovat Rakušany ke kvalitnímu výkonu i proti mnohem silnějšímu soupeři. Je to Švédsko, s nímž se utká 14. 5. od 19:20.

MS v hokeji – Švédsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek

  • Švédové pod novým koučem v prvním zápase moc nezářili, Německo porazili jen 1:0
  • Rakousko se v prvním duelu mohlo opřít o spolehlivého gólmana Kickerta
  • Na Švédy je vypsán kurz 1.10, kurz na Rakušany ve výši 19.30 využijí jen odvážlivci
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Rakousko s handicapem +3.5 1.81 1.82

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs Rakousko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švédsko vs Rakousko?

Oči českých hokejových fanoušků budou v neděli 14. května od 19:20 napnuty především na duel Česka a Kazachstánu. Ze sázkařského hlediska ale může být zajímavý i střet hokejistů Švédska a Rakouska. Lze jej sledovat na ČT Sport. Live stream zdarma ale nabízí také TV Tipsport. Je dostupný pro klienty sázkové kanceláře Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švédsko vs Rakousko 14. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Éra Johana Garpenlöva je u konce

Éra Johana Garpenlöva je u konce. Rodák ze Stockholmu vešel do dějin jako první trenér, pod jehož vedením Švédové nepostoupili do čtvrtfinále MS v hokeji. Stalo se na MS v Rize 2021, přes modrožluté se v tabulce vtěsnali nejen Češi či Rusové, ale také Švýcaři a Slováci. Garpenlöv dostal ještě jednu šanci na MS 2022. Tam už Švédi čtvrtfinále hráli, ale vyřadil je tým Kanady. Nový kouč se jmenuje Sam Hallam. Premiéru na šampionátu si odbyl v pátek proti Německu. Ale také to nebyl žádný zázrak. Hubené vítězství 1:0 zařídil až v poslední třetině Lindberg. Elitní útočníci zatím spí.

Éra Johana Garpenlöva je u konce

Zdroj: areena

Rakousko je známé coby typický jojo tým

Rakousko je známé coby typický jojo tým, pendlující na mistrovstvích světa mezi elitní skupinou a divizí 1. Loni ale odehrál výběr našeho jižního souseda slušný šampionát. Nejdříve Rakušané obrali o body tým USA – to byl velký šok. Poté dokonce porazili Česko po samostatných nájezdech. Třetí prodloužení hráli proti Lotyšsku, tentokrát neúspěšně. Po úžasném obratu zápasu proti Velké Británii a výhře 5:3 nakonec obsadili v tabulce 6. místo. Na poměry této reprezentace výborný výsledek. Letos jsou Rakušané připraveni znovu kousat. V sestavě mají několik hráčů švýcarské ligy i Nickla ze švédského AIK IF. V prvním zápase získali bod proti Francii.

Rakousko je známé coby typický jojo tým

Zdroj: ecrbs

Kurzy Švédsko vs Rakousko

Na Švédsko je u Tipsportu vypsán kurz 1.10. A komunita sázkařů jej ochotně využívá. Remíze odpovídá kurz 12.90 a výhře Rakouska 19.30. Fortuna vypadá, jako by opisovala. 1.10 na Rakousko, 14.00 na remízu a 19.00 na výhru Rakouska. Tipéři mohou zkusit svoje štěstí i u sázky na autory branek. Útočníci Švédska zatím až na Lindberga na tomto šampionátu střelecky mlčí. Podle kurzů má největší šanci na gól proti Rakousku Raymond, Nylander a Berggren. Kurzy se pohybují kolem hodnoty 2.00.

Tip redakce: Vyhraje Rakousko s handicapem +3.5

Tyto týmy se utkali na minulém šampionátu a letos očekáváme podobný průběh. Švédové sice vyhráli, ale dost se na to nadřeli. Výsledek 3:1 nemluví o žádné dominanci. Tu ostatně Švédové nepředvedli ani v úvodním zápase tohoto mistrovství, kdy Němce zlomili až v poslední třetině. V mužstvu chybí některé výjimečné střelecké talenty, jako by mohli být Filip Forsberg z Nashvillu nebo Mika Zibanejad z Rangers. Hvězdám NHL se poslední dobou na šampionáty nechce. Tím lépe pro týmy úrovně Rakouska, které podle našeho názoru mohou Švédy značně potrápit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Rakousko s handicapem +3.5 1.81 1.82

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport