MS v hokeji – Švédsko vs Francie, preview a tip na výsledek


Tým Francie zjevně miluje hru v prodloužení. Na MS v hokeji 2023 si ji zahrál už 3x. A ani v posledním duelu proti Finsku k tomu nebylo daleko, Finy definitivně uklidnil až gólem do prázdné klece Sakari Manninen. Francouzský výběr by podobně chtěl zaskočit i Švédy. Ti mají na kontě čtyři výhry, z toho jednu v prodloužení. Tentokrát Tre kronor nechtějí připustit scénář posledního MS v Rize roku 2021, kdy byli vyřazeni už v základní skupině. Zápas Švédsko vs Francie začíná 20. 5. v 19:20.

MS v hokeji – Švédsko vs Francie, preview a tip na výsledek

  • Švédové si ve čtvrtek hladce poradili s Maďarskem, Tömmernes nasbíral 4 asistence.
  • Francii se v případě prohry se Švédskem výrazně sníží naděje na postup do čtvrtfinále.
  • Na Švédy lze sázet u Tipsportu pod kurzem 1.06, na Francii je vypsáno 27.70
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Francie vstřelí více než 0.5 gólů 1.46 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs Francie
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 20. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švédsko vs Francie?

Sobotní program bude bohatý, diváci budou mít možnost vidět celkem 6 utkání MS v hokeji. Konkrétně zápas Švédsko vs Francie začíná 20. 5. 2023 v 19:20. Přímý přenos zdarma přináší ČT Sport, potažmo TV Tipsport. U sázkové kanceláře Tipsport, stejně jako u Chance, Fortuny nebo Betana, lze uzavírat sázky.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švédsko vs Francie 20. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švédové mohou být s vývojem turnaje zatím spokojeni

Švédové mohou být s vývojem turnaje zatím spokojeni. Nějaké nedostatky se ale přece jen najdou. Svěřenci 43letého trenéra Sama Hallama mají problém v přesilových hrách. Využili jen 2 přesilovky z 9. Nyní budou mít možnost tuto herní situaci pořádně natrénovat. Francouzi jsou totiž extrémně nedisciplinovaní, v počtu trestných minut jsou druzí za Slovenskem. Kde jsou naopak Švédové vynikající, to je hra v oslabení. Zvládli všech deset situací, kdy byl švédský hráč na trestné lavici. Celkově mají Švédové vynikající obranu, inkasovali zatím jen dvě branky. Naposledy se rozstříleli proti Maďarům. Na výsledku 7:1 se 4 asistencemi podílel Henrik Tömmernes.

Švédové mohou být s vývojem turnaje zatím spokojeni

Zdroj: frolundahockey

Francouzský hokej jde nahoru

Mistrovství potvrzuje, že francouzský hokej jde nahoru. Galský kohout se po MS 2019 zdravě naštval. Tehdejší vyřazení z elitní skupiny MS v hokeji způsobilo, že se Francouzi ocitli na 3 roky v izolaci. O rok později totiž přišel covid, takže návrat do hlavní skupiny MS se o rok odložil. Až na loňském MS 2022 se Francouzi vrátili a získali solidních 5 bodů. Letos mají už 4 bodíky. A mohlo jich být více. Francouzi zbytečně ztratili 2 body, když jim nevyšla dvě ze tří prodloužení. Proti Rakousku uspěli, ale zde zase trenéra mrzí, že hráči dovolili soupeři těsně před koncem srovnat.

Francouzský hokej jde nahoru

Zdroj: idahostatejournal

Kurzy Švédsko vs Francie

Tre Kronor tento zápas nemůžou vypustit, chtějí se udržet mezi TOP 2 týmy skupiny A. V Tampere je jim dobře, o stěhování do Rigy nikdo ze žlutomodrých nesní. Na potomky Vikingů Tipsport určil kurz 1.05. Na remízu je 17.80 a na výhru Francie 28.50. Fortuna z kurzu na Švédy ještě setinku ubrala. Na remízu zvolila 17 rovných a na výhru Sachy Treille a spol. je 31.00. Celkový počet gólů v zápase by mohl být vyšší než 4.5. Kdo ze sázkařů je o tom přesvědčen, ten na to může u Tipsportu vsadit pod kurzem 1.33.

Tip redakce: Francie dá více než 0.5 gólů

My si ale vybereme sázku na to, že se Francouzi gólově prosadí. Kurz 1.46 nám přijde sympatický. Francouzi zaznamenali v každém zápase nejméně 2 střelecké úspěchy. Vyšlo jim to i proti Finům, tedy jedněm z favoritům mistrovství. Bílomodří se sice nezdají být v TOP formě, ale tři francouzské góly do sítě Emila Larmiho se počítají. V excelentní formě se ukazuje obránce Florian Chakiachvili, který už má 4 body na šampionátu. Švédové sice pozorně brání, ale myslíme si, že Francouzi jim gól dají. Jen to asi nebude stačit na výhru.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Francie dá více než 0.5 gólů 1.46 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia