MS v hokeji – Švédsko vs Finsko, preview a tip na výsledek


Kdo ve Finsku ještě nezachytil hokejovou horečku spojenou s MS V hokeji 2023, tomu se zvýší srdeční tep právě teď. Na výběr Suomi čeká největší rival. Švédsko v minulosti uštědřilo modrobílým mnoho bolestivých porážek, ale v posledních letech se karta obrátila. Švédové končí na mistrovstvích světa mimo medailové příčky, Finové hrají o zlato. Suomi severský souboj ovládlo na MS 2019 i loni na ZOH v Pekingu. Další derby se koná 15. 5. od 19:20.

MS v hokeji – Švédsko vs Finsko, preview a tip na výsledek

  • Finsko zatím tápe, po porážce s USA přišla těsná výhra nad Německem.
  • S Německem se natrápili i Švédové.
  • Asi poprvé na MS přichází zápas bez jasného favorita. Na Finy je kurz 2.36, na Švédy 2.71.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne méně než 6.5 branek 1.24 1.31

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs Finsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 15. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švédsko vs Finsko?

Derby Finsko vs Švédsko patří k vrcholům programu skupiny A. Finové mají výhodu domácího prostředí, zápas se bude hrát v Tampere. Ale Švédové jsou zatím v tabulce nad Finskem. Live stream zdarma zápasu mistrovství světa v hokeji lze sledovat na TV Tipsport nebo na ČT4 Sport. Úvodní buly padne 19. 5. od 19:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Švédsko vs Finsko 15. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švédové minulý týden už s Finskem jeden souboj svedli

Švédové minulý týden už s Finskem jeden souboj svedli. Ve finále Eurovize došlo k napínavému souboji mezi zástupci obou severských zemí, zpěváky Loreen a Käärijou, kteří v Evropě oslovili nejvíce diváků. Prvenství nakonec získala Švédka Loreen, což celé Finsko rozesmutnilo. A naopak Švédy dostalo do stavu euforie. Eurovize se ve Skandinávii těší velké oblibě. Na ledě to u Švédů až taková sláva není. Žlutomodrý stroj se rozjíždí celkem pozvolna. Po prvních dvou papírově slabších soupeřích Německu a Rakousku přichází vážný protivník.

Švédové minulý týden už s Finskem jeden souboj svedli

Zdroj: sportbibeln

Ani na opačné straně Baltského moře nepanuje radost

Ani na opačné straně Baltského moře nepanuje bůhvíjaká radost. Finové mají za sebou výhru nad Německem 4:3 a vysokou porážku s USA 1:4. Mužstvo Suomi má na své straně nejen výhodu domácího prostředí, ale také nejvíce hvězd NHL ze všech účastníků mistrovství světa. Diváci se proto podivují, kde to vázne. Kaapo Kakko, Mikko Rantanen i Patrick Laine, největší hvězdy výběru, střelecky mlčí. Kaštany z ohně proto za Finy tahají osvědčené stálice. Proti Američanům jako jediný skóroval Hartikainen, zápas s Němci rozhodl Sakkari Manninen. Nejsou z NHL, ale jsou zvyklí na široké kluziště – štěstí pro trenéra Jalonena.

Ani na opačné straně Baltského moře nepanuje radost

Zdroj: lapinkansa

Kurzy Švédsko vs Finsko

Takto vyrovnané kurzy u zápasu na tomto MS v hokeji zatím ještě nebyly. Favorit není jasný. Tipsport vybral pro vítězství Finska kurz 2.37 a pro výhru Švédska 2.73. Na remízu je poměrně nízkých 3.94. Fortuna věří Finům o něco více, má 2.33 na Suomi a 2.70 na Švédy. Remíza má zase vyšší kurz 3.95. Tipéři jsou rozděleni na dva tábory – 47 % vsadilo na Finsko, 31 % na soupeře. Poměrně hodně dává sázkařů dává i tu plichtu. Kurz 1.35 je vyměřen příležitosti, že padne více než 3.5 gólů.

Tip redakce: Padne méně než 6.5 gólů

Kanada je známá tím, že základní skupinu hraje spíš na půl plynu. Občas rozdá nějaký ten debakl, proti týmům typu Slovensko či Švýcarsko ale hraje raději soustředěně. Nemyslíme si, že javorové listy budou chtít už v první třetině nasázet ranec gólů. A Slováci by podle nás něco takového ani nepřipustili. V prvních zápasech se jeví být poměrně silní a odhodlaní vybojovat čtvrtfinále. Věříme, že s Kanadou svedou vyrovnanou partii.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne méně než 6.5 gólů 1.24 1.31

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport