MS v hokeji – Slovinsko vs Kanada, preview a tip na výsledek


Kdyby každý třetí Slovinec hrál profesionálně hokej, přičemž počítáme také důchodce a malé děti, měla by země asi stejnou hráčskou základnu jako Kanada. V zemi javorových listů se totiž na ledě prohání skoro tři čtvrtě milionu lidí. To se to potom trenérovi Claude Julienovi vybírá, koho pozve do národního týmu. Nejen proto jsou Kanaďané jasnými favority nedělního utkání proti Slovinsku v rámci mistrovství světa v hokeji. Hraje se 14. 5. 2023 od 11:20 v Rize.

MS v hokeji – Slovinsko vs Kanada, preview a tip na výsledek

  • Trenér Slovinců Matjaž Kopitar doufal, že jeho tým posílí jeho syn Anže, ale ten nedorazí.
  • Kanada si v prvním utkání hladce poradila s výběrem Lotyšska 0:6.
  • O favoritovi utkání ani nemá cenu se bavit. Na Kanadu je kurz 1.03, na Slovinsko 40.00.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól vstřelí Adam Fantilli 2.70 2.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovinsko vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Slovinsko vs Kanada?

Nedělní program MS v hokeji 2023 otevřou duely USA a Maďarska a Slovinsko vs Kanada. První jmenovaný se hraje v Tampere, druhý pak patří do programu skupiny B, takže jej hostí lotyšská Riga. Zápas Slovinsko vs Kanada je pro Čechy zajímavý i proto, že jde o budoucí soupeře Jalonenových svěrenců. Živý přenos zdarma sledujte na ČT Sport a na TV Tipsport. Zápas začíná 14. 5. od 11:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Slovinsko vs Kanada 14. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Slovinský tým si pamatují hokejoví fanoušci v Ostravě

Slovinský tým si pamatují hokejoví fanoušci v Ostravě. Když se naposledy hrálo MS v Česku, Slovinci účinkovali právě v ostravské skupině. Na záchranu mezi elitou to nestačilo, ale hráči alpské země se prezentovali sympatickými výkony. Trénoval je tehdy známý ambasador slovinského hokeje Matjaž Kopitar. Ten je na lavičce národního týmu i dnes. Nemůže ale nasadit nejlepšího hráče Slovinska všech dob. Anže Kopitar nosící v Los Angeles Kings kapitánské céčko svou reprezentaci odmítl. Po dlouhé sezóně se cítil obouchaný. Už také není nejmladší, je mu 35 let. Bez této osobnosti Slovinci do turnaje nevstoupili právě šťastně, se Švýcarskem prohráli 7:0.

Slovinský tým si pamatují hokejoví fanoušci v Ostravě

Zdroj: sport1

Kanada zahájila MS v hokeji zápasem s pořadatelskou zemí

Kanada zahájila MS v hokeji zápasem s pořadatelskou zemí. A Lotyšsko nijak nešetřila. Už po 5 minutách svítil na ukazateli skóre stav 2:0. Kanaďané zachovali normu dvě branky na třetinu a po 60 minutách spokojeně odjížděli z ledu s vítězstvím 6:0 v kapse. Vedení v tabulce produktivity se po prvním zápase ujal obránce MacKenzie Weegar, jenž proti Lotyšům zaznamenal gól a dvě nahrávky. Útočník vítězů Joe Veleno si po výhře pochvaloval hru v přesilovce i v oslabení. Podle něj má ovšem jeho tým pár mezer v obraně. Hodnocení hodné perfekcionalistů, s ohledem na to, že Kanada gól neobdržela.

Kanada zahájila MS v hokeji zápasem s pořadatelskou zemí

Zdroj: cbc

Kurzy Slovinsko vs Kanada

Na výhru Kanady ani nemá cenu sázet. S kurzem 1.03 na Tipsportu taková sázka z nikoho boháče neudělá. Fortuna věří alpskému mužstvu ještě méně, protože na Kanadu vypsala 1.02. Na vítězství mužstva, jež je vedeno v plánu organizátorů jako domácí, sázkové kanceláře vypisují kurz 40.00, respektive 39.00. Tipéři tak raději volí sázky na to, kolik padne branek. Například že jich celkem bude více než 5.5 je ohodnoceno kurzem 1.33. Že pouze Kanada samotná dá více než 5.5 branek, tomu odpovídá kurz 1.70.

Tip redakce: Gól vstřelí Adam Fantilli

Otázka není, jestli Kanada vyhraje, otázka je, o kolik gólů. Proto sázkařům doporučujeme volit spíše sázku s handicapem. My ale vyzkoušíme ještě jiný tip. Tipsport i Fortuna umožňují sázku na střelce, takže zkusíme na tiket vložit tip na gól Adama Fantilliho. Kanadský mladík se nám proti Lotyšům líbil. Naplňuje pověst, která jej předchází – má jít o dvojku draftu za fantomem Connorem Bedardem. Podle nás by první gól MS mohl zaznamenat právě proti Slovincům. Ti by měli být snazší soupeř než Lotyši.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól vstřelí Adam Fantilli 2.70 2.60

Zdroje článku: tipsport, fortuna, reddeeradvocate