MS v hokeji – Slovensko vs Lotyšsko, preview a tip na výsledek


Žádnému z domácích týmů na mistrovství světa v hokeji vstup do turnaje nevyšel. Finové museli strpět porážku 1:4 s USA, Lotyši dostali od Kanaďanů nařezáno ještě více. Porážka 0:6 je ale až tak moc mrzet nemusí – s Kanadou se body moc nečekají. I když třeba před 2 lety, také doma v Rize, hráči v karmínově červených dresech vyhráli. Nicméně, na tomto MS se bude Lotyšsko snažit získat vítězství jinde. Třeba již v sobotu 13. 5. 2023 v 19:20 proti Slovákům.

MS v hokeji - Slovensko vs Lotyšsko, preview a tip na výsledek

  • Slovensko se proti České republice prezentovalo důraznou hrou a častým střílením.
  • Utkávají se dvě mužstva, která mají po Česku nejvyšším počet hráčů v extralize.
  • Slovensko až tak výrazným favoritem není, kurz na výhru je 1.95. Na Lotyše je 3.35
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 4.5 branek 1.67 1.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovensko vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 13. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Slovensko vs Lotyšsko?

V sobotu se hraje hned 6 zápasů MS v hokeji 2023. Dopolední a odpolední zápasy patří spíše průměrným mužstvům, takže ty asi nejzajímavější partie přijdou večer. V Tampere se bude hrát Finsko vs Německo a v Rize zase Slovensko vs Lotyšsko. Druhý jmenovaný zápas lze sledovat na ČT Sport a na TV Tipsport. Live stream zdarma začíná 13. 5. od 19:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Slovensko vs Lotyšsko 13. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Slovensko proti Česku působilo až přemotivovaným dojmem

Slovensko proti Česku působilo až přemotivovaným dojmem. Pokud to takto má pokračovat i v dalších zápasech, těžko říci, jestli to bude ku prospěchu. Ramsayho výběr sice hýřil pohybem, často střílel a na Čechy jistě platila i důrazná hra. Ovšem také z toho plynula často až zbytečná agresivita. Takto Slováky vidíme hrát málokdy – Černoch ještě tvrdý zákrok Rosandiče se štěstím ustál, ale Chlapík bude po Kochově zásahu ramenem do hlavy nejméně zápas absentovat. Slováci o body přišli po české trefě z přesilovky. V dalších zápasech si nemohou dovolit často nabízet soupeřům hrát 5 na 4.

Slovensko proti Česku působilo až přemotivovaným dojmem

Zdroj: cas

Lotyšsko každoročně touží po čtvrtfinále

Lotyšsko každoročně touží po čtvrtfinále. A pořád jim to uniká. Za posledních 13 MS v hokeji proklouzli mezi TOP osmičku jen na šampionátu 2018 v Dánsku. Vysněný postup nepřišel ani na domácím MS v Rize 2021, přestože zde turnaj zahájili fantastickou výhrou proti Kanadě. S tou letos na úvod prohráli. Stejně jako Slováci mají i Lotyši hodně hráčů v české extralize. Přesně řečeno 8. Hráči baltské země dříve často působili v KHL, hrát hokej v Rusku se ale stalo pro občany dvoumilionové země po loňském roce nemyslitelné. Hodně jich tedy zakotvilo právě v Česku, kde si trenéři váží jejich pracovitosti.

Lotyšsko každoročně touží po čtvrtfinále

Zdroj: cas

Kurzy Slovensko vs Lotyšsko

Více skeptická je k vítězství Slováků Fortuna, která na Ramsayho svěřence vypsala kurz 2.02. 4.30 přísluší remíze a 3.25 je hodnota kurzu na vítězství Lotyšů. Tipsport se rozhodl pro 1.95 na Slováky, 4.26 na remízu a 3.35 pro mužstvo v karmínově červených dresech. Klienti Tipsportu favorizují mužstvo, které v pátek podlehlo Česku 3:2. Na vítězství Slovenska už byly přijaty sázky ve výši přes 2 miliony korun. Oblíbenou sázkou je také to, že padne více než 5.5 gólů – kurz je 2.25.

Tip redakce: Padne více než 4.5 branek

Budeme tentokrát sázet na vyšší počet branek. Slovensko má na MS mladý tým, což je na ledě vidět. Hráči hýří pohybem a k vidění jsou nápadité kombinace. Proti Čechům rovněž Slováci až nevídaně často stříleli. Zároveň se s tím pojí špatná disciplína a časté vyloučení hráčů. Z toho vyplývající přesilové hry vybízí ke skórování soupeře. Nevíme, jestli Lotyši pokoří brankáře Škorvánka vícekrát nežli dají gól Slováci, ale celkově vzato očekáváme vyšší počet branek. Střelecký úspěch by podle nás mohli zaznamenat Cehlárik a Regenda.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 4.5 branek 1.67 1.60

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk