MS v hokeji – Slovensko vs Kanada, preview a tip na výsledek


Už třetí zápas MS V hokeji 2023 mají před sebou celky Slovenska a Kanady. Slováci po prohře s Českem uspěli proti domácímu Lotyšsku, takže mají v tabulce skupiny B 3 body. Kanaďané jsou zatím stoprocentní, i když jejich nedělní výkon proti Slovincům byl poněkud mdlý. Slovenští diváci se na tento zápas těší, jejich reprezentace dokázala v minulosti svést s hokejovým obrem řadu skvělých bitev. Tento duel se odehraje 15. 5. od 15:20.

MS v hokeji – Slovensko vs Kanada, preview a tip na výsledek

  • Slovensko v minulém zápase udolalo Lotyše až v závěru zápasu.
  • Kanada byla proti Lotyšům suverénní, proti Slovincům se ale tolik nevyznamenala.
  • Bookmakeři sázkových kanceláří Kanadě až tolik nevěří, 1.34 nesvědčí o tom, že by byla jasným favoritem.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Slovensko s handicapem +3.5 1.33 1.31

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovensko vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 15. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Slovensko vs Kanada?

Pondělí odpoledne servíruje dva duely, které mají mimořádný význam pro vývoj ve skupinách. V Tampere hraje Německo s USA, v Rize pak Slovensko vs Kanada. Evropské týmy jsou v obou případech outsidery, ale může se stát, že někdo z nich zaskočí svého hvězdného soupeře. Dobrý důvod zapnout si live stream zdarma na TV Tipsport či na ČT4 Sport. Slovensko vs Kanada začíná v pondělí 15. 5. od 15:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Slovensko vs Kanada 15. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Slovensko chce svými výkony navázat na úspěch z loňské olympiády

Je vidět, že Slovensko chce svými výkony navázat na úspěch z loňské olympiády. Tehdejší hlavní hvězda týmu Slafkovský chybí, ale trenér Ramsay povolal mnoho dalších hrdinů z Pekingu. Opět je patrná sázka na mládí a na dravost. Proti Čechům to v úvodním zápase MS v hokeji na ledě jen kmitalo. Slováci navíc byli i důrazní. Toto jsou zbraně, se kterými se dá vyrukovat i na silného soupeře ze zámoří. Třeba právě na olympiádě 2022 Slováci ve čtvrtfinále skolili USA. A také proti Kanadě už v minulosti svedli řadu skvělých bitev.

Slovensko chce svými výkony navázat na úspěch z loňské olympiády

Zdroj: raisport

Tahounem Kanady zatím obránce MacKenzie Weegar

Hlavním tahounem Kanady je zatím překvapivě obránce MacKenzie Weegar. Proti Lotyšsku i proti Slovinsku zaznamenal vždy po 3 bodech a vede tak tabulky kanadského bodování MS v hokeji. Hlavně proti Slovincům byl jeho příspěvek klíčový, protože Kanada se trápila. Slovinsko podalo bojovný výkon, bylo agresivní a čekalo na brejkové příležitosti. Využitá přesilovka v 1. třetině znamenala vedení 1:0 pro alpský tým. Kanaďané nakonec i díky Weegarovi otočili, ale takové peripetie si favorit šampionátu nemůže dovolit. Nejtěžší zápasy teprve přijdou: Slovensko, Švýcarsko a pak Česko.

Tahounem Kanady zatím obránce MacKenzie Weegar

Zdroj: lematin

Kurzy Slovensko vs Kanada

Tipsport vyčíslil naděje slovenských hokejistů na 7.83. Tolik činí hodnota kurzu na vítězství Cehlárika a spol. Remíza má kurz 6.17 a favorit se musí spokojit s kurzem 1.32. Na tomto mistrovství panuje mezi Tipsportem a Fortunou většinou kurzová shoda a tento zápas není výjimkou. Na Slovensko 8.00, na remízu 5.90 a na Kanadu 1.32. A jak vypadají kurzy na počet gólů v zápasu? Více než 4.5 gólů má kurz 1.48, více než 5.5 gólů 1.92 a více než 6.5 gólů 2.82.

Tip redakce: Vyhraje Slovensko s handicapem +3.5

Kanada je známá tím, že základní skupinu hraje spíš na půl plynu. Občas rozdá nějaký ten debakl, proti týmům typu Slovensko či Švýcarsko ale hraje raději soustředěně. Nemyslíme si, že javorové listy budou chtít už v první třetině nasázet ranec gólů. A Slováci by podle nás něco takového ani nepřipustili. V prvních zápasech se jeví být poměrně silní a odhodlaní vybojovat čtvrtfinále. Věříme, že s Kanadou svedou vyrovnanou partii.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Slovensko s handicapem +3.5 1.33 1.31

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport