MS v hokeji – Slovensko vs Česko preview a tip na sázení


Lotyšskou skupinu mistrovství světa otevře zápas Slovensko vs Česko. Češi loni získali na šampionátu bronzové medaile, slovenští hokejisté zase medaile stejné barvy z Olympijských her. Oba týmy jsou vedle Kanady a Švýcarska favority na postup ze skupiny. Vzájemný souboj tak může hodně napovědět, který z celků bude k postupu do play-off blíž. Rozuzlení sledujte 12. května od 15:20 na ČT Sport.

MS v hokeji - Slovensko vs Česko preview a tip na sázení

  • Týmy spolu sehrály v přípravě dvě utkání, obě vyhráli Češi (5:1 a 3:2 po nájezdech).
  • Na mistrovství se potkají po dvou letech, tehdy Česko zvítězilo 7:3.
  • Ve skupině ještě mužstva čekají zápasy s Kanadou, Švýcarskem, Lotyšskem, Norskem, Kazachstánem a Slovinskem.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Česka 1.58 1.27

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovensko vs Česko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 12. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Slovensko vs Česko?

Federální derby Slovensko vs Česko můžete v živém přenosu sledovat na stanici ČT Sport, která vysílá všechny zápasy MS v hokeji 2023. Slovenští diváci se mohou dívat také na RTVS Šport. Očekávaný zápas se odehraje v pátek 12. května od 15:20 v Rize, kde jsou na programu všechny zápasy skupiny B.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Mistrovství světa v hokeji 12. května v 15:20 Arena Riga (Riga) 4.54 vs 1.58 ČT Sport

Přijde další úspěch dřív než za deset let

V roce 2012 Slováci na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku získali stříbrné medaile. Loni na olympijských hrách pak brali bronz. Na další hokejový úspěch nechtějí fanoušci, hráči ani funkcionáři čekat podobně dlouho, a proto je cílem přidat další medaile co nejdřív. Na posledním šampionátu se jim to nepodařilo a vypadli ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi turnaje Finy. I tak má trenér Craig Ramsay plnou důvěru. Ale postup z MS v hokeji 2023 skupiny musí být ten nejmenší cíl, kterého by mělo Slovensko dosáhnout.

Brankářská otázka

Příprava je sice jen příprava, ale výsledky přátelských zápasů musí dělat vrásky na čele nejednomu fanouškovi. Hra sice není nejhorší a ofenzíva si umí proti soupeřům poradit, ale obrana v čele s chybujícími brankáři prozatím byla největší bolestí hry slovenského týmu. Mimo hru jsou totiž brankáři z KHL a v kádru jsou jen brankáři z domácí ligy. Vytrhnout trn z paty by jim mohl Jaroslav Halák, jehož příjezd ovšem není moc pravděpodobný. Navíc v obraně hrají převážně mladí a nezkušení obránci, takže Ramsayho čeká ještě těžká práce.

Brankářská otázka

Zdroj: cas

Česká cesta s finským koučem

Když loni po neúspěchu na olympijských hrách nahradil Filipa Pešána v roli hlavního trenéra reprezentace Kari Jalonen, část hokejové společnosti byla proti. Bronzem na mistrovství světa si mnoho fanoušků získal na svou stranu. Řada diváků mu ale vyčítá příliš svázaný herní styl, který nenabízí ofenzivní podívanou a spoustu šancí. Na druhou stranu, o úspěchu na turnaji mnohdy rozhodují kvalitní obrany. Zvláště ve vyřazovací fázi. A takovým hokejem uspěl národní tým i loni, takže možná právě tento styl je klíčem k úspěchu.

Davidové tým letos nespasí

Přílet Davida Pastrňáka loni totálně změnil kurz, kterým se reprezentace ubírala. S parťákem Davidem Krejčím se na ledě našli i poslepu a společně s Červenkou v týmu vynikali. Letos ani jeden z Davidů na šampionát nepřiletí kvůli zdravotním potížím a v českém týmu se musí najít jiná esa. Z NHL by to mohli být Filip Chytil nebo Dominik Kubalík, kterým se letos střelecky dařilo. Při absenci největších hvězd ale bude o to víc záležet na příspěvku ostatních hráčů, kteří spolu často hráli na turnajích Euro Hockey Tour.

Davidové tým letos nespasí

Zdroj: sueddeutsche

Slovensko vs Česko kurzy

I kvůli mizerné formě Slováků v přípravě je v souboji Slovensko vs Česko poměrně jasný favorit. Na výhru českého národního týmu si můžete vsadit s kurzem 1.58. Remíza se dá trefit s kurzem 4.50 a ještě o čtyři setiny je vyšší kurz na výhru Slovenska. Zajímavý kurz 1.99 je vypsán na výhru Česka v jednogólovém handicapu. Inspirovat se můžete i našimi dalšími tipy, jak sázet na MS v hokeji 2023, které naše redakce připravila.

Tip redakce: Výhra Česka

Kvalita kádru, lepší poslední vzájemná utkání a špatná forma Slovenska v přípravě jasně mluví pro český tým v kurzu 1.58. Ačkoliv každý ve skupině odehraje ještě šest zápasů, tento duel značně nastíní možné postavení obou týmů v tabulce. Vyhnout se ve čtvrtfinále obhájcům z Finska a Švédům je rozhodně cíl Česka pro skupinovou fázi a toho půjde jen těžko dosáhnout s prohrou v úvodním utkání v zádech. Už jen proto by měli svěřenci Kariho Jalonena utkání zvládnout.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Česka 1.58 1.27

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk