MS v hokeji – Rakousko vs Německo, preview a tip na výsledek


V pátek 19.5. od 19:20 můžete na ledě v Tampere sledovat bratrský souboj mezi Rakouskem a Německem. Pro Němce je tento zápas na MS v hokeji 2023 velmi důležitý, po výhře nad Dánskem potřebují pokračovat se sbírání bodů. Rakousko je nově vystřídalo na poslední příčce ve skupině a v tomto zápase se bude snažit Němce obrat alespoň o jeden bod. Podle očekávání toho totiž Rakušané na mistrovství moc nepředvedlo, uhráli pouze jediný bod s Francií. Naopak Německo nejprve čelilo velmi silným protivníkům a nevedlo si vůbec špatně. Se Švédskem prohra 0:1, s Finy zase 3:4. Proti USA potom 2:3. V posledním zápase s Dánskem už si vítězství nenechali utéct a v gólově bohatém zápase porazili Dánsko 6:4.

MS v hokeji – Rakousko vs Německo, preview a tip na výsledek

  • Rakousko se musí snažit alespoň o bod, na vítězství v tomto zápase to asi nebude.
  • Němci právě možná rozjíždějí vítěznou sérii, začali porážkou Dánska 6:4.
  • Kurz na prosté vítězství Německa je 1.36, na Rakousko pak 6.84. Sázku na Německo lze dobře doplnit o handicap.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -1.5 1.67 1.78

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Rakousko vs Německo
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 19. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Rakousko vs Německo?

Osmý den zápasů skupin a pátý zápas na MS pro Rakousko i Německo. Oba týmy budou 19.5. zakončovat dění v Tampere aréně, předcházet jim bude zápas mezi Maďarskem a Finskem. Stejně jako předchozí utkání ze skupiny, Rakousko vs Německo můžete sledovat na České televizi v pátek 19. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Rakousko vs Německo 19. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Rakousko zatím příliš neoslnilo

Rakousko rozhodně nepatří mezi hokejově významné země, v rámci MS v hokeji skupiny A tak neměli velké ambice. Na většině mistrovství se Rakušané snaží spíše udržet mimo sestupovou pozici. Na tomto šampionátu získali ale jenom jeden bod, v prodloužení proti Francii. Zbylé zápasy byly samé prohry, a relativně výrazné. 0:5 proti Švédsku, 2:6 proti Dánsku a 1:4 proti USA. V jejich týmu je pouze jediný hráč, který podává slušný výkon, Thomas Raffl z druhého útoku. Zbylí kvalitní hráči, na které se Rakušané spoléhali zatím moc dobře nefungují, zejména Thimo Nickl.

Rakousko zatím příliš neoslnilo

Zdroj: hockey.news

Němci potřebují získat další body

Německo si zatím na turnaji nevede vůbec špatně. V úvodních zápasech se muselo pustit do hlavních favoritů, a přestože si odnesli porážky, předvedli velmi dobrý výkon. Proti Švédsku se ubránili skoro celý zápas, Finové je nakonec porazili jenom 3:4. Proti USA to nakonec dopadlo také velmi dobře, prohra pouze 2:3. A poslední zápas proti Dánsku už byl v režii Německa a výsledek je vítězství 6:4. Souboj s Rakouskem je dobrá příležitost na získání dalších 3 bodů, aby Němcům neunikl MS v hokeji pavouk. Pravděpodobně po zbytek šampionátu se budou Němci muset obejít bez své hlavní hvězdy ze zámoří, Leona Draisaitla. Ten musí nabrat síly po náročné sezóně v NHL.

Němci potřebují získat další body

Zdroj: iihf

Kurzy Rakousko vs Německo

Bookmakeři mají o výsledku tohoto zápasu jasno. Na Tipsportu je na prosté vítězství Německa vypsán kurz 1.36, Betano uvádí podobný kurz 1.26, také Fortuna odhaduje šance Německa kurzem 1.38. Vítězství Rakouska ohodnotili sázkové kanceláře různě, v Tipsportu kurzem 6.84, na Betanu pak rovnou 4.00. Přestože jde o relativně velký rozdíl, o výhře Německa pochybuje jenom málokdo. Sázkaři na Tipsportu vsadili na Německo přes 1.9 milionů Kč, na Rakousko ani ne 10 tisíc. Tiket na Německo můžete vylepšit o zajímavý handicap. Pokud nevíte, jak handicap funguje, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: Vítězství Německa s handicapem -1.5

V tomto zápase to není ani o tom, jestli Německo vyhraje, ale o kolik. Při vší úctě k výběru Rakouska, na německý tým prostě nemá. Sázíme proto na vítězství Německa s handicapem -1.5 s kurzem 1.67. Pokud věříte v Němce ještě více a ještě méně v rakouskou obranu, můžete zkusit i vyšší handicap. Například -2.5 má kurz 2.27.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -1.5 1.67 1.78

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport