MS v hokeji – Norsko vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek


Oba týmy patří stabilně k účastníkům elitní skupiny mistrovství světa v hokeji. Je ale mezi nimi výkonnostní rozdíl. Zatímco Švýcaři už mají poslední dobou automaticky jistou účast ve čtvrtfinále. Norsku se postup mezi nejlepší osmičku povedl naposledy v roce 2011. A soudě dle úvodních zápasů by to letos mohlo být podobné. Zatímco Norsko podlehlo Kazachstánu, Švýcaři v suchém triku deklasovali Slovince. Zápas Norsko vs Švýcarsko se hraje 14. 5. v 15:20.

MS v hokeji – Norsko vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek

  • Norové prochází generační obměnou, například v obraně jsou všichni hráči mladší 27 let
  • Švýcarsko v sestavě s veteránem Ambühlem se hezky rozehřálo proti Slovinsku, vyhrálo 7:0
  • Ve výši kurzů na vítězství je propastný rozdíl, Norsko má 10.50, Švýcaři jen 1.22
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Švýcarsko s handicapem -1.5 1.41 1.50

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Dánsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Norsko vs Švýcarsko?

Zápasy nedělního brzkého odpoledne se nezdají být tak atraktivní. Ale možná to budou zajímavé nerovné souboje. V Tampere hraje Francie vs Dánsko, v Rize zase Norsko vs Švýcarsko. Norové a Švýcaři budou patřit příští týden k soupeřům české hokejové reprezentace. Živý přenos zdarma sledujte na ČT Sport a na TV Tipsport. Zápas začíná 14. 5. od 15:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Norsko vs Švýcarsko 14. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Z bratrů Olimbových má trenér k dispozici jen Kena Andreho

Norský tým dlouhá léta připomínal partu ze střední, která se i po letech stále jednou za rok sejde a vyrazí spolu na výlet. Trenéři sázeli na tentýž kolektiv, který v letech 2010 a 2011 postoupil do čtvrtfinále. Ale už je vše jinak. Holøs, Røymark či Bonsaksen zestárli. Někteří ukončili kariéry, jiní se před šampionátem zranili. Z bratrů Olimbových má současný trenér Johansson k dispozici jen Kena Andreho. Jedenácté mistrovství odehraje Martinsen. Jinak jsou v norském celku nové tváře. Zejména pak v obraně, kde nikdo není starší 27 let. Norům to ale v prvním zápase proti Kazachstánu nepomohlo, v prodloužení prohráli.

Z bratrů Olimbových má trenér k dispozici jen Kena Andreho

Zdroj: 4ng2buybuy

Švýcaři mají v kádru také jednoho dinosaura

Švýcaři mají v kádru také jednoho dinosaura. Je to Ambühl, který hraje svůj osmnáctý šampionát. Žádné vrstevníky ale tento 40letý útočník v národním týmu nemá. Švýcaři mají perspektivní tým vesměs poskládaný z hráčů, kteří nastupují v domácí lize. A švýcarská liga je velmi kvalitní. Helvétský kříž na hrudi nesou i zástupci NHL. Z Arizony přijel Janis Moser, z Colorada Malgin. Největší hvězdou je Nino Niederreiter momentálně hrající za Winnipeg. Tito muži se podíleli na úvodní výhře Švýcarska 7:0 proti Slovinsku.

Švýcaři mají v kádru také jednoho dinosaura

Zdroj: sport

Kurzy Norsko vs Švýcarsko

Seveřanům v tomto zápase bude věřit málokdo. Bookmakeři Tipsportu jim napařili kurz na výhru 10.50, nad kterým se pozastaví i ti největší odvážlivci. Remíze odpovídá 7.74, na výhru Švýcarů na stránkách Tipsportu svítí číslo 1.22. Kurzy Fortuny jsou oproti Tipsportu jako vejce vejci. Na Norsko rovněž 10.50, na Švýcarsko 1.23. Lze sázet i na střelce. U Norů jsou nejnižší kurzy na osvědčené střelce Olimba a Trettenese. Pořád ale mají vyšší kurzy než Švýcaři Malgin či Niederreiter. Není se co divit, tyto hvězdy NHL už góly dali v prvním zápase Slovincům.

Tip redakce: Švýcaři vyhrají s handicapem -1.5

Norové nám na tomto mistrovství bez Olimba, Röymarka či Zuccarella nepřijdou nebezpeční. Národní tým Kazachstánu by evropský tým měl zdolat bez problémů, jenže Norsko ztratilo vedení a nakonec prohrálo v prodloužení. Aby nakonec místo postupových plánů nepřišly starosti o udržení mezi elitou MS v hokeji. Švýcaři podle nás s tímto týmem nebudou mít žádné problémy. Dokonce si myslíme, že vítězství helvétského kříže bude výrazné.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Švýcaři vyhrají s handicapem -1.5 1.41 1.50

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport