MS v hokeji – Norsko vs Česko, preview a tip na výsledek


V sobotu od 11:20 na stadionu v Rize odehrají Češi další zápas, tentokrát proti Norsku. Pro českou reprezentaci jde o dobrou příležitost, jak nasbírat body do tabulky. Norský tým se s tím českým opravdu nemůže měřit. Češi zatím na MS v hokeji 2023 podávají smíšené výkony, ze čtyřech zápasů sice 3 vyhráli, ale fanoušky opravdu znepokojila prohra s Lotyšskem 3:4. Český tým se musí dobře vypořádat se zraněním mnoha hráčů a postupně je zapojit do hry před těžšími soupeři. I proto je zápas s Norskem dobře načasován. Norsko je v tabulce na šestém místě, na mistrovství porazili zatím pouze Slovinsko 1:0, ve zbytku zápasů si odnesli prohru. Na Kazachstánu sice získali alespoň jeden bod, ale stejně podlehli 3:4 na nájezdy. Pak už přišly jenom prohry s Lotyšskem a Švýcarskem.

MS v hokeji – Norsko vs Česko, preview a tip na výsledek

  • Češi si jdou pro další body a zároveň potřebují čas na uzdravení některých hráčů.
  • Norsko se bude snažit získat alespoň jeden bod, ale bude to mít hodně těžké.
  • Kurz na prosté vítězství Česka je 1.26, na Norsko pak 9.59. Sázku na Čechy se může vyplatit doplnit o handicap.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Česka s handicapem – 2.5 1.93 1.88

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Norsko vs Česko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 20. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Norsko vs Česko?

Devátý hrací den a pátý zápas na turnaji pro Česko i Norsko. Oba týmy budou 20.5. otevírat dění na ledě v Rize, následovat bude zápas mezi Kanadou a Švýcarskem, od 19:20 pak mezi Kazachstánem a Lotyšskem. Stejně jako v případě předchozích utkání, Norsko vs Česko můžete shlédnout živě na České televizi v sobotu 20. 5. od 11:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Norsko vs Česko 20. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Česko podává mixovaný výkon

Čeští hokejisté podávají velmi smíšený výkon. Papírově to vypadá dobře, 10 bodů a třetí místo ve skupině. Navíc Kanada je před Čechy pouze o bod a Švýcarsko o dva. Problémem je ale výkon na ledu a velké množství zranění, které tým v zápasech utrpěl. Porážka proti Lotyšsku byla pořádná studená sprcha, také začátek utkání proti Slovinsku vypadal bídně. V tomto zápase se ale Češi vzchopili, a nakonec přestříleli Slovince v poslední třetině. Čechy ještě čekají zápasy proti nejsilnějším týmům v rámci MS v hokeji skupiny B. Štěstí je v tom, že nejprve proběhne právě zápas s Nory, takže český tým má příležitost nahrát další body a nechat zraněným hráčům čas na regeneraci.

Česko podává mixovaný výkon

Zdroj: iihf

Norsko balancuje nad propastí

Norsko nepřichází na mistrovství s velkými cíli, obvykle se pouze snaží o to, aby nesestoupilo do nižší divize. MS v hokeji pavouk tak pro ně opravdu není cílem. Jejich výkon jim zatím stačil na pohodlné šesté místo, pod sebou mají Kazachstán a Slovinsko. Problém by pro Norsko mohl představovat nízký bodový rozdíl oproti oběma týmům. Ty navíc ještě čekají zápasy, kde je mohou snadno doplnit. Oproti tomu Norsko už sehraje pouze souboje s těžkými oponenty. Musí se proto snažit získat alespoň jeden bod, což není úplně nereálné. Norové předvedli, že za určitých okolností umí hrát defenzivně. Otázka je, zda se jim to v následujících zápasech povede.

Norsko balancuje nad propastí

Zdroj: iihf

Kurzy Norsko vs Česko

Dle sázkových kanceláří je výsledek jasný, na vítězství Česka je u Tipsportu vypsaný kurz 1.26, u Betana pak 1.16. Také Fortuna vydala podobný kurz, konkrétně 1.12. Vítězství Norska pak bookmakeři ohodnotili kurzem 9.59 u Tipsportu nebo 10.50 u Fortuny. Samotní sázkaři věří samozřejmě ČR, na naši reprezentaci jich vsadilo 99 %. Je proto jasné, kdo je favorit. V takovém případě je namístě sázka s handicapem. Pokud ještě nevíte, jak funguje handicap, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: Vítězství Česka s handicapem – 2.5

V tomto zápase nečekáme žádná překvapení, Norsko na Čechy jednoduše nemá. Půjde tedy o to, jak velké bude české vítězství. Sázíme s handicapem -2.5, na tuto příležitost je vypsán kurz 1.93. Pokud Čechům věříte ještě více, můžete podat tiket s vyšším handicapem.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Česka s handicapem – 2.5 1.93 1.88

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport