MS v hokeji – Německo vs Francie preview a tip na výsledek


V Tampere se 23.5. od 11:20 odehraje zápas mezi Německem a Francií. Pro oba týmy to bude poslední souboj v rámci skupiny A na MS v hokeji 2023. Pro Německo představuje toto utkání ideální příležitost, jak si pojistit postup do čtvrtfinále. Momentálně jsou Němci na poslední postupové pozici, s jednobodovým náskokem nad Dánskem. A přestože Dánové už ve zbývajících dvou zápasech pravděpodobně další vítězství nezískají, další 3 body by Německu upevnily náskok. Oproti tomu Francie do zápasu vstupuje jako jasný outsider. Momentálně je na šestém místě v tabulce, pokud by ale Maďarsko porazilo Rakousko, mohla by se propadnout až na místo sedmé. Otázka je, zda to pro ni bude dostatečná motivace o to snažit se Němce dostat alespoň do prodloužení. Francouzský tým toho jinak na turnaji moc nepředvedl, naposledy si odnesl brutální porážku 0:9 od Američanů.

MS v hokeji - Německo vs Francie preview a tip na výsledek

  • Německo přichází do zápasu jako jasný favorit, hodlá si upevnit vedení v tabulce nad Dánskem.
  • Pro Francouze může toto utkání pojistit jejich šesté místo v tabulce.
  • Kurz na prosté vítězství Kazachstánu je 2.23, na Slovinsko potom 2.78. Další zajímavou možností je sázka na remízu, na tu je kurz 4.24.
Náš tipKurz TipsportKurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -2.52.192.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Německo vs Francie
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Německo vs Francie?

Dvanáctý hrací den a poslední zápas ve skupině pro Německo i Francii. Oba týmy budou 23.5. zahajovat dění na ledě v Tampere, následovat po nich bude zápas Švédska a USA, na závěr dne souboj Finsko vs Dánsko. Podobně jako předchozí zápasy, Německo vs Francie můžete shlédnout živě na České televizi v úterý 23. 5. od 11:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. Nejlepší momenty z předchozích zápasů obou týmů si můžete pustit také na oficiálním YouTube kanále Mezinárodní federace ledního hokeje, případně v češtině zde:ZápasDatum a časKde sledovat
Německo vs Francie23. 5. 2023, 11:20ČT Sport, TV Tipsport

Německo si pojistí náskok nad Dánskem

Německo předvedlo v rámci MS v hokeji skupiny A výborný výkon. Nejprve čelilo náročným soupeřům, kterým nad očekávání pořádně zatopilo. V posledních třech zápasech proti slabším týmům se pak Němci nenechali rozhodit a sesbírali jasných 9 bodů. Nejprve porazili právě Dánsko 6:4, následovalo vítězství nad Rakouskem 4:2. A do třetice Německo porazilo Maďarsko 7:2. Stejně dobrý výkon od nich můžeme očekávat i v zápase proti Francii. Německo táhne kupředu především velmi dobře sestavený tým, který dokáže kvalitně bránit, ale i vytvářet gólové šance. Útočník Nico Sturm, který v NHL hraje za San Jose Sharks, je v počtu vstřelených gólů na mistrovství třetí.

Německo si pojistí náskok nad Dánskem

Zdroj: iihf

Francouzi musí zabojovat o šesté místo

Francie je momentálně se čtyřmi body na šestém místě v tabulce. MS v hokeji pavouk je pro Francouze rozhodně mimo, otázka je, jaké místo v tabulce nakonec obsadí. Přeskočit je může ještě Maďarsko, které má šanci na výhru v posledním zápase s Rakouskem. I proto by Francie potřebovala v zápasu s Německem alespoň jeden bod. Pokud by ho získala, skončili by i v případě maďarského vítězství na šesté pozici. Otázka je, zda je Francie schopna dostat zápas do prodloužení, protože na vítězství rozhodně nemá. A po porážce s Američany 0:9 jsou šance na prodloužení s Němci také velmi malé.

Francouzi musí zabojovat o šesté místo

Zdroj: iihf

Kurzy Německo vs Francie

Bookmakeři mají o tomto zápasu jasno. Na Německo je u Tipsportu vypsán kurz 1.34, u Betana pak 1.35. Podobně odhaduje zápas i Fortuna, u té je kurz 1.36. Na vítězství Francie je pak u Tipsportu kurz 7.88, u Betana potom velmi podobných 7.80. Sázkaři u Tipsportu věří pouze Německo, podali na něj téměř 100 % tiketů. V tomto zápase se může vyplatit rozšířit sázku o handicap. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás článek.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ NĚMECKA S HANDICAPEM -2.5

Německo je v zápase jasným favoritem, Francouzi na jejich tým opravdu nemají. Otázka tedy zní, o kolik Němci vyhrají. Francie dovede za určitých okolností předvést dobrou obranu, proti Německu si bude věřit více než v zápase s brutálně rozjetými Američany. I proto sázíme na vítězství Německa s handicapem -2.5. Na tento tiket je kurz 2.19.

Náš tipKurz TipsportKurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -2.52.192.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia