MS v hokeji – Německo vs Francie preview a tip na výsledek


V Tampere se 23.5. od 11:20 odehraje zápas mezi Německem a Francií. Pro oba týmy to bude poslední souboj v rámci skupiny A na MS v hokeji 2023. Pro Německo představuje toto utkání ideální příležitost, jak si pojistit postup do čtvrtfinále. Momentálně jsou Němci na poslední postupové pozici, s jednobodovým náskokem nad Dánskem. A přestože Dánové už ve zbývajících dvou zápasech pravděpodobně další vítězství nezískají, další 3 body by Německu upevnily náskok. Oproti tomu Francie do zápasu vstupuje jako jasný outsider. Momentálně je na šestém místě v tabulce, pokud by ale Maďarsko porazilo Rakousko, mohla by se propadnout až na místo sedmé. Otázka je, zda to pro ni bude dostatečná motivace o to snažit se Němce dostat alespoň do prodloužení. Francouzský tým toho jinak na turnaji moc nepředvedl, naposledy si odnesl brutální porážku 0:9 od Američanů.

MS v hokeji - Německo vs Francie preview a tip na výsledek

  • Německo přichází do zápasu jako jasný favorit, hodlá si upevnit vedení v tabulce nad Dánskem.
  • Pro Francouze může toto utkání pojistit jejich šesté místo v tabulce.
  • Kurz na prosté vítězství Kazachstánu je 2.23, na Slovinsko potom 2.78. Další zajímavou možností je sázka na remízu, na tu je kurz 4.24.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -2.5 2.19 2.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Německo vs Francie
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Německo vs Francie?

Dvanáctý hrací den a poslední zápas ve skupině pro Německo i Francii. Oba týmy budou 23.5. zahajovat dění na ledě v Tampere, následovat po nich bude zápas Švédska a USA, na závěr dne souboj Finsko vs Dánsko. Podobně jako předchozí zápasy, Německo vs Francie můžete shlédnout živě na České televizi v úterý 23. 5. od 11:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport. Nejlepší momenty z předchozích zápasů obou týmů si můžete pustit také na oficiálním YouTube kanále Mezinárodní federace ledního hokeje, případně v češtině zde:Zápas Datum a čas Kde sledovat
Německo vs Francie 23. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Německo si pojistí náskok nad Dánskem

Německo předvedlo v rámci MS v hokeji skupiny A výborný výkon. Nejprve čelilo náročným soupeřům, kterým nad očekávání pořádně zatopilo. V posledních třech zápasech proti slabším týmům se pak Němci nenechali rozhodit a sesbírali jasných 9 bodů. Nejprve porazili právě Dánsko 6:4, následovalo vítězství nad Rakouskem 4:2. A do třetice Německo porazilo Maďarsko 7:2. Stejně dobrý výkon od nich můžeme očekávat i v zápase proti Francii. Německo táhne kupředu především velmi dobře sestavený tým, který dokáže kvalitně bránit, ale i vytvářet gólové šance. Útočník Nico Sturm, který v NHL hraje za San Jose Sharks, je v počtu vstřelených gólů na mistrovství třetí.

Německo si pojistí náskok nad Dánskem

Zdroj: iihf

Francouzi musí zabojovat o šesté místo

Francie je momentálně se čtyřmi body na šestém místě v tabulce. MS v hokeji pavouk je pro Francouze rozhodně mimo, otázka je, jaké místo v tabulce nakonec obsadí. Přeskočit je může ještě Maďarsko, které má šanci na výhru v posledním zápase s Rakouskem. I proto by Francie potřebovala v zápasu s Německem alespoň jeden bod. Pokud by ho získala, skončili by i v případě maďarského vítězství na šesté pozici. Otázka je, zda je Francie schopna dostat zápas do prodloužení, protože na vítězství rozhodně nemá. A po porážce s Američany 0:9 jsou šance na prodloužení s Němci také velmi malé.

Francouzi musí zabojovat o šesté místo

Zdroj: iihf

Kurzy Německo vs Francie

Bookmakeři mají o tomto zápasu jasno. Na Německo je u Tipsportu vypsán kurz 1.34, u Betana pak 1.35. Podobně odhaduje zápas i Fortuna, u té je kurz 1.36. Na vítězství Francie je pak u Tipsportu kurz 7.88, u Betana potom velmi podobných 7.80. Sázkaři u Tipsportu věří pouze Německo, podali na něj téměř 100 % tiketů. V tomto zápase se může vyplatit rozšířit sázku o handicap. Pokud nevíte, jak použít asijský handicap na MS v hokeji, připravili jsme pro vás článek.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ NĚMECKA S HANDICAPEM -2.5

Německo je v zápase jasným favoritem, Francouzi na jejich tým opravdu nemají. Otázka tedy zní, o kolik Němci vyhrají. Francie dovede za určitých okolností předvést dobrou obranu, proti Německu si bude věřit více než v zápase s brutálně rozjetými Američany. I proto sázíme na vítězství Německa s handicapem -2.5. Na tento tiket je kurz 2.19.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Německa s handicapem -2.5 2.19 2.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia