MS v hokeji – Maďarsko vs Švédsko, preview a tip na výsledek


Švédové v klidu hájí postupové pozice na MS v hokeji 2023. Ve třech zápasech inkasovali jedinou branku, modrožlutou obranu jako první dobyl Fin Lammikko. Jinak zapsali svěřenci trenéra Hallama tři výhry, i když proti Finům to bylo v prodloužení. Proti Švédsku se 18. května od 15:20 postaví maďarský tým, kterému vlil krev do žil včerejší duel s Francií. Tam se Maďarsko dočkalo své premiérové výhry na šampionátu.

MS v hokeji – Maďarsko vs Švédsko, preview a tip na výsledek

  • Maďaři učinili včera důrazný krok směrem k záchraně mezi elitou MS
  • Švédové mají na šampionátu šest různých střelců, jediný Lindberg se trefil dvakrát
  • Na vítězství Maďarska Tipsport vypsal obrovský kurz 60.00, na výhru Švédska je pak 1.03
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Maďarsko vyhraje s handicapem +6.5 1.32 1.31

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Maďarsko vs Švédsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Maďarsko vs Švédsko?

Jedná se o utkání skupiny A, takže místem konání je klasicky Nokia Arena v Tampere. Zápas začíná ve čtvrtek 18. května od 15:20. Čeští fanoušci budou koncentrovaní na souběžně hraný duel Česka a Slovinska, koho ale zajímá vystoupení Švédska, může sledovat zápas buď na TV Tipsport, nebo na ČT Sport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Maďarsko vs Švédsko 18. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Maďaři předvádí na MS nevídanou bojovnost

Maďaři předvádí na MS nevídanou bojovnost. Tu jim zjevně vštípil jejich kanadský trenér Primeau, protože takový elán od nehokejové země nikdo neočekával. Už Dánové měli co dělat, včera proti Francii ale Maďaři předvedli svůj TOP výkon. Dvakrát prohrávali, vždy ale našli odpověď. Nakonec utkání dospělo do prodloužení. A tam István Bartalis vystřelil Maďarům premiérovou výhru. Záchrana mezi elitou tak může být reálná. Aktuálně je Maďarsko v tabulce šesté a má pod sebou Rakušany a Němce. Němci asi ještě půjdou nahoru, ale země sousedící s Českem na jihu se může obávat.

Maďaři předvádí na MS nevídanou bojovnost

Zdroj: iihf

Důsledná obrana, kvalitní disciplína

Důsledná obrana, kvalitní disciplína. To jsou tradiční ingredience švédského hokeje. Na MS v hokeji 2023 si rázně kráčí pro postup. Švédští hráči jsou vylučovaní minimálně – Rakušané dostali výhodu jediné přesilovky, Finové dvou. Švédští brankáři čelili doposud 67 střelám, což je ve třech zápasech celkem nízké číslo. Absolutorium zaslouží pozorná obrana. Švédské vlaječky ale nenajdeme na předních příčkách střeleckých listin. Doposud dali ze hry Tre Kronor jen 7 branek. Jediný Oscar Lindberg zaznamenal 2 trefy, jinak každý gól dal jiný hráč.

Důsledná obrana, kvalitní disciplína

Zdroj: iihf

Kurzy Maďarsko vs Švédsko

Myšlenky, že Maďaři Švédy zaskočí, považují bookmakeři sázkových kanceláří za absurdní. Tipsport i Fortuna shodně vypsala na vítězství Primeauovy družiny kurz 60.00. Na vítězství favorita je pak kurz 1.03 – takřka nevsaditelný. Kdo chce sázet na Švédy a chce i něco vyhrát, ten může využít třeba kurz na to, že Švédové vyhrají 1. třetinu. Zde už je kurz příznivější, 1.28. Na druhou stranu, riziko je zde trochu vyšší. Maďaři jsou v euforii po včerejšku, možná dnes na Švédy vlétnou. Ještě zmiňme kurz na celkový počet gólů. Že jich bude více než 5.5, na to je 1.49.

Tip redakce: Maďarsko vyhraje s handicapem +6.5

Dnes z kurzové nabídky vybíráme sázku na to, že Maďaři neprohrají až tak vysoko. Švédové nejsou nijak střelecky aktivní, 7 gólů ve třech zápasech není tak moc. Rakušany Švédy porazili 5:0, přičemž pořádně se žlutomodří útočníci odvázali až ve třetí třetině. Nečekáme proto výrazný debakl, Maďaři navíc jsou letos lepší, než všichni čekali. Tato sázka by byla bývala úspěšná dokonce i v zápase Maďarska s USA. A Američané získali kontrolu nad zápasem už ve druhé třetině.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Maďarsko vyhraje s handicapem +6.5 1.32 1.31

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport