MS v hokeji – Maďarsko vs Finsko, preview a tip na výsledek


Finové patří k největším zklamáním MS v hokeji. Dvě porážky s rovnocennými soupeři a dvě udřené výhry proti hokejovým trpaslíkům, to je dosavadní bilance svěřenců Jukky Jalonena. Další zápas sehraje bílomodrá družina v pátek 19. května od 15:20. Proti ní se postaví maďarský tým, který včera zažil návrat do reality. Euforii po senzačním úspěchu proti Francii rázně utnul švédský výběr, jenž s Maďary zametl 7:1.

MS v hokeji – Maďarsko vs Finsko, preview a tip na výsledek

  • Za Maďarsko zatím v každém zápase získal bod útočník István Bartalis
  • Největší hvězdy Finska Rantanen a Kakko jsou stále zatím bez gólu
  • Na Maďarsko bookmakeři Tipsportu zvolili kurz 60.00, na Finsko pouhých 1.02
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól vstřelí Sakari Manninen 2.11 1.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Maďarsko vs Finsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 19. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Maďarsko vs Finsko?

V Nokia Areně v Tampere to bouří o poznání více než v Riga Areně. Na každý zápas Finska zatím dorazilo přes 10 tisíc lidí. Podobná návštěva bude určitě i v pátek, třebaže Maďarsko není nejatraktivnější soupeř. Duel začne 19. 5. 2023 od 15:20. Český divák se na něj může podívat na TV Tipsport, nebo na ČT Sport. Na obou je k dispozici live stream zdarma.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Maďarsko vs Finsko 19. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Maďaři mají dobré vstupy do zápasů

Maďaři mají dobré vstupy do zápasů. Až na duel s Dánskem dali gól v každé první třetině. Dokonce i proti Švédům ve čtvrtek, což bylo zatím poslední vystoupení svěřenců kanadského kouče Primeaua. Pak už se ale projevila únava, už na konci první třetiny a v druhé třetině se hra maďarského výběru sesypala. Prohrál 1:7. Maďaři platí nováčkovskou daň. Když hraje tým po dlouhé roky divizi 1A, musí také sehrát všechny zápasy turnaje v rychlém sledu. Ale pořád jde jen o čtyři, respektive pět utkání. Nyní Maďaři vstoupí do pátého duelu s vidinou toho, že nejdůležitější momenty teprve přijdou.

Maďaři mají dobré vstupy do zápasů

Zdroj: jegkorongszovetseg

Finsko má po čtyřech zápasech záporné skóre

Finsko má po čtyřech zápasech záporné skóre. To by nikdo nehádal, zvláště finský fanoušek ne. Reprezentace neobstála v klíčových bitvách se Švédskem a USA. Proti Němcům se natrápila a uvolnění nepřinesl ani duel s Francií. Zatím jsou tedy svěřenci trenéra Jukky Jalonena v tabulce čtvrtí, což by znamenalo do čtvrtfinále buďto Kanadu, nebo Švýcarsko. Ještě horší je hrozba, že Finsko by tuto fázi turnaje muselo sehrát v Rize. Za Suomi se zatím vůbec nechytají největší hvězdy. Kakko, Kapanen a Rantanen jsou bez gólu, gólově se prosazují jen stálice Hartikainen, Anttila a Manninen – třicátníci působící v Evropě.

Finsko má po čtyřech zápasech záporné skóre

Zdroj: jatkoaika

Kurzy Maďarsko vs Finsko

Kurz na Maďarsko začínal na Tipsportu na hodnotě 33.00. Ale aktivita sázkařů jej vyhnala až na 60.00. Tipéři totiž jako jeden muž dávají na tiket výhru Finska. Na tuto příležitost už Tipsport přijal sázky v celkové výši 5,5 milionu korun. Shodou okolností stejné číslo, kolik ve Finsku žije obyvatel. Na Fortuně je kurz na Maďarsko 45.00. Kurz na výhru pořadatele Mistrovství je stejný jako na Tipsportu, 1.02. Dalším oblíbeným tipem je sázka na více než 4.5 gólů v zápase. Kurz je 1.20. .

Tip redakce: Gól vstřelí Sakari Manninen

Zkusíme sázku na střelce a vybíráme si Sakariho Manninena. Tento 30letý útočník sbírá gólové zápisy zvláště proti papírově slabším týmům. Proti Německu skóroval dvakrát, proti Francii jednou, i když se tak stalo do prázdné branky. Ještě zaknihoval jednu asistenci. Jukka Jalonen na něj a také na Hartikainena a Anttilu začíná stále více a více spoléhat. Rantanen nebo Kapanen sice přijeli s pověstí pánů střelců, ale na širokém kluzišti se zatím ne a ne chytit. Kurz je podle nás příznivý, v Maninenův gól věříme. Tušíme totiž, že dnes proti už unavenému soupeři se Finové konečně rozestřílí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól vstřelí Sakari Manninen 2.11 1.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna