MS v hokeji – Lotyšsko vs Slovinsko, preview a tip na výsledek


24 hodin po zápase s českým týmem Slovinci musí absolvovat další utkání. Je třeba zapomenout na zklamání, že příznivý vývoj zápasu proti Jalonenovým svěřencům zmařila třetí třetina. V pátek 19. 5. 2023 od 15:20 čelí hokejisté alpské země na MS v hokeji 2023 pořadatelům šampionátu. Lotyši jsou ve formě, připsali si historickou výhru proti českému mužstvu v prodloužení a následně získali skalp Norů. Čtvrtfinále nemusí být nereálné.

MS v hokeji – Lotyšsko vs Slovinsko, preview a tip na výsledek

  • Lotyši už jsou v tabulce skupiny B čtvrtí, přeskočili i své přemožitele Slováky
  • Slovincům k prvním bodům na MS v hokeji nepomohlo ani vedení 2:0 po 1. třetině s Čechy
  • Tipsport spoléhá na dobrou formu lotyšského mužstva, přisoudil mu kurz 1.41 na výhru
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Lotyšsko 1.39 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Lotyšsko vs Slovinsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 19. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Lotyšsko vs Slovinsko

Obě země mají skoro stejnou populaci kolem 2 milionů lidí, obě existují na politické mapě světa přibližně 30 let. V hokejovém projevu Lotyšska a Slovinska ale jsou rozdíly. To ukáže jistě i živý přenos utkání, který 19. 5. 2023 od 15:20 začíná na TV Tipsport, nebo na ČT Sport. Na obou je k dispozici live stream zdarma.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Lotyšsko vs Slovinsko 19. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Na lavičce lotyšského národního mužstva je Harijs Vītoliņš

Na lavičce lotyšského národního mužstva je Harijs Vītoliņš, jeden z hrstky hráčů baltské země, jenž se dostal i do NHL. V roli asistentů je několik dalších legendárních hokejistů. Irbe, Ābols, Dārziņš a také Fin Petteri Nummelin. Dlouholetého rekordmana v počtu startů na MS v hokeji sesadil z trůnu až Švýcar Ambühl. Nummelin se mu může pomstít v úterý příští týden. To Lotyši sehrají veledůležitý zápas, kde zřejmě půjde o postup do čtvrtfinále. Ale ještě je třeba zvládnout zápas se Slovinskem. Na MS se tito soupeři potkali jen 4x. A naposledy v roce 2011 Slovinci překvapivě vyhráli 5:2.

Na lavičce lotyšského národního mužstva je Harijs Vītoliņš

Zdroj: iihf

Slovinci zažívají na MS hořká zklamání

Slovinci zažívají na MS hořká zklamání. Až na úvodní duel se Švýcarskem měli vždy přinejmenším jeden bod na dosah. Proti favorizované Kanadě a Česku vedli. V druhém případě dokonce o dva góly. Ale koncovka zápasů svěřencům Matjaže Kopitara zatím moc nejde. Slovinci mají už jen 3 zápasy na to odvrátit hrozbu vyřazení. Proti Lotyšsku zkusí Slovinci asi znovu vycházet z pozorné obrany. Kopitar doposud spoléhal na góly z ojedinělých brejků nebo z přesilovek, které má tento tým celkem slušně secvičené. Ale pozor na Lotyše: hru v oslabení mají reprezentanti baltské země vysoce efektivní. Inkasovali jen 1 gól ze 13 oslabení.

Slovinci zažívají na MS hořká zklamání

Zdroj: dnevnik

Kurzy Lotyšsko vs Slovinsko

Lotyšům na Tipsport vypsali na výhru kurz 1.39. Remíze přísluší kurz 6.12 a výhře soupeře 7.01. Ani Fortuna Slovincům nevěří. Pro Lotyše připravila ještě nižší kurz 1.37. Na remízu je kurz 6.20 a na výhru Slovinska 7.30. Soudě dle kurzů na počet gólů bookmakeři čekají spíše defenzivnější projev ze strany obou mužstev. Na to, že padne více než 5.5 gólů, Tipsport vypsal kurz 2.31. Že jen Lotyši dají více než 3.5 gólů, na to najdeme kurz 1.98. .

Tip redakce: Vyhraje Lotyšsko

V tomto zápase favorizujeme lotyšský tým. Může se opřít o nadšeně fandící publikum a kvalitně poskládaný tým, který se v posledních dnech slušně rozjel. Historická výhra nad českým mužstvem zapůsobila jako injekce endorfinu, Lotyši pak zvládli i zápas s Norskem. Před turnajem Lotyši avizovali, že chtějí postoupit do čtvrtfinále. Je to realistický cíl, ale pak si nesmějí hráči v karmínově červených dresech dovolit ztratit byť jediný bod se Slovinskem. Podle nás to s mužstvem, které je unavené ze včerejší bitvy s českým výběrem, zvládne.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Lotyšsko 1.39 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna