MS v hokeji – Kazachstán vs Slovinsko, preview a tip na výsledek


Na stadionu v Rize se 22.5. od 19:20 odehraje souboj Kazachstánu a Slovinska, týmů z posledních dvou pozic skupiny B na MS v hokeji 2023. Pro oba týmy je tento zápas ve skupině posledním. Slovinsko má po prohře 0:1 se Slovenskem jistý sestup do divize I, zápas s Kazachstánem pro Slovince představuje příležitost získat na mistrovství alespoň jeden vítězný zápas. Výkon proti Slovensku napovídá, že mají na vítězství alespoň malou šanci. Přece jenom dokázali udržet téměř čisté konto, skoro se vyrovnali také počtem střel.

MS v hokeji – Kazachstán vs Slovinsko, preview a tip na výsledek

  • Tým Kazachstánu vstupuje do zápasu jako mírný favorit, jde si pro šanci na lepší pozici v tabulce.
  • Slovinsko má sestup jistý, zápas představuje spíše šanci na jediné vítězství na celém turnaji.
  • Kurz na prosté vítězství Kazachstánu je 2.23, na Slovinsko potom 2.78. Další zajímavou možností je sázka na remízu, na tu je kurz 4.24.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Kazachstánu 2.23 2.22

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kazachstán vs Slovinsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 22. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kazachstán vs Slovinsko?

Jedenáctý hrací den a poslední zápas ve skupině pro Kazachstán i Slovinsko. Oba týmy budou 22.5. ukončovat program na ledě v Rize, od 15:20 jim bude předcházet zápas mezi Kanadou a Norskem. Podobně jako všechny další zápasy, Kazachstán vs Slovinsko můžete shlédnout živě na České televizi v pondělí 22. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Kazachstán vs Slovinsko 22. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kazachstán si může vybojovat šesté místo

Kazachstán si letos v rámci MS v hokeji skupiny nevedl příliš dobře. Tým, který byl vyslán na mistrovství postrádal mnoho klíčových hráčů. Ti se odmítli vzdát cizího občanství, a proto za Kazachstán nastoupit nemohli. I přesto se Kazachstánu nakonec podařilo dvakrát vyhrát, přestože obě vítězství byla skrz samostatné nájezdy. Jedním z těchto vítězství byla i překvapivá porážka Slovenska, kterému se naposledy sotva podařilo porazit Slovince. V posledním zápase už Kazachstánu o tolik nejde, přestože představuje příležitost posunout se v tabulce na šesté místo. Očekávat tak od nich můžeme relativně dobrý výkon, ale žádná gólová smršť to asi nebude.

Kazachstán si může vybojovat šesté místo

Zdroj: iihf

Slovinci mají sestup jistý

Také Slovinci nemají v zápase co ztratit. MS v hokeji pavouk pro ně byl mimo od počátku turnaje, nyní je dokonce čeká sestup do divize I. Zápas s Kazachstánem tak pro ně představuje pouze otázku hokejové cti, mohou zde získat jediné vítězství na letošním šampionátu. Jejich výkon proti Slovákům nebyl vůbec špatný, za celý zápas pustil gólman Luka Gračnar pouze jeden gól, který Slovákům nakonec stačil na utrápené vítězství. Uvidíme-li od Slovinců podobnou snahu i posledním zápase je otázka, ale tato možnost zde určitě je. Pro Kazachstán tak tento souboj nebude žádným snadným vítězstvím.

Slovinci mají sestup jistý

Zdroj: mtvuutiset

Kurzy Kazachstán vs Slovinsko

Bookmakeři hodnotí tento zápas relativně vyrovnaně. Na Kazachstán je u Tipsportu vypsán kurz 2.23, u Betana pak 2.22. Také Fortuna se drží podobné linie, kurz je zde 2.18. Na vítězství Slovinska je pak u Tipsportu kurz 2.78, u Betana potom velmi podobných 2.77. Sázkaři u Tipsportu věří většinově Kazachstánu, podali na něj přes 80 % tiketů. Pokud věříte v nízké nasazení obou týmů, můžete vsadit na remízu v základní hrací době. Na tuto příležitost je vypsán relativně vysoký kurz 4.24. Zajímavou možností může být také sázka na to, že oba týmy dají v zápase alespoň dva góly. Na tu je kurz 1.59.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ KAZACHSTÁNU

Slovinci hráli v posledním zápase dobře, ale jinak byl jejich hokej spíše podprůměrný. Kazachstán má šanci zlepšit si reputaci posledním posunem v tabulce, zatímco Slovinci mají sestup už jistý. I proto si myslíme, že Kazachstán se bude v zápase mnohem více angažovat a Slovince nakonec přestřílí. Sázíme na vítězství Kazachstánu s kurzem 2.23.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Kazachstánu 2.23 2.22

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia