MS v hokeji – Kanada vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek


V sobotu 20.5. v 15:20 bude stadion v Rize hostit souboj Kanady a Švýcarska, dvou týmů, které stojí v čele skupinové tabulky. Oba týmy mají velmi dobře našlápnuto k vítězství celé skupiny. Tým Kanady zatím na MS v hokeji 2023 téměř nezaváhal, ze všech zápasů si odnesl vítězství. Jediný bod ztratila Kanada při zápase se Slováky, který byl rozhodnut až na samostatné nájezdy. Právě tento jeden ztracený bod zatím pomohl Švýcarsku k prvnímu místu ve skupinové tabulce. Ve čtyřech zápasech Švýcaři zatím neudělali žádnou chybu, a proto získali plných 12 bodů. Jak Kanadu, tak Švýcarsko teď čeká na MS v hokeji první složitější soupeř, mnozí fanoušci zároveň mluví o tom, že tento zápas nemusí být jejich posledním.

MS v hokeji – Kanada vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek

  • Tým Kanady jde do prvního těžšího zápasu na šampionátu.
  • Vítězství by Švýcarska nasměrovalo k vítězství ve skupině B.
  • Kurz na prosté vítězství Kanady je 2.28, na Švýcarsko pak 2.69. Oba týmy jsou velmi vyrovnané, nabízí se proto v zápasu vsadit na jinou příležitost než jenom vítězství.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů v zápase více než 4.5 1.48 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Švýcarsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 20. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kanada vs Švýcarsko?

Devátý hrací den a pátý zápas na turnaji pro Kanadu i Švýcarsko. Během soboty se v Rize odehrávají tři zápasy, prvním z nich je duel Norsko vs Česko, po kterém následuje právě zápas Kanady a Švýcarska. Dění na ledě bude uzavírat souboj Kazachstánu a Lotyšska. Stejně jako předchozí zápasy, Kanada vs Švýcarsko můžete shlédnout živě na České televizi v sobotu 20. 5. od 15:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Kanada vs Švýcarsko 20. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kanada čelí prvnímu těžšímu soupeři

U Kanady jsme zvyklí na to, že turnaji dominuje od chvíle, kdy se rozehrají MS v hokeji skupiny. A i přestože si letos připsali všechna vítězství, jejich hra není tak špičková, jak by mohla být. Kanadě chybí několik hráčů z NHL, a proto museli tým doplnit posilami z univerzitních týmů. Pro mnoho kanadských hráčů tak toto mistrovství představuje premiéru. Mezi nejlépe skórující kanadské hráče zatím patří útočník Lawson Crouse a obránce MacKenzie Weegar, oba z NHL. Kanada si v tomto zápase projde prvním velkým testem, s výběrem Švýcarska bude zápas velmi vyrovnaný.

Kanada čelí prvnímu těžšímu soupeři

Zdroj: iihf

Švýcarsko zatím na mistrovství bezchybné

Švýcaři patří na MS v hokeji mezi překvapení, dle kurzů vypsaných před turnajem by je nikdo netipoval na tak dobrý výkon. Pravdou je, že Švýcaři mají tým dobře složený. Funguje obrana i kvalitní útok, jak ukázala přesvědčivá vítězství ve čtyřech zápasech. Tým je plný hráčů ze švýcarské ligy, ale i posil ze zámoří. Mezi ty patří například Nico Hischier, který vedl Švýcary na loňském MS v hokeji. Dále pak hráči jako Janis Moser z Arizony nebo Malgin z Colorada. O tom, že na Švýcary čeká MS v hokeji pavouk tak už není pochyb. I tento zápas mimo jiné napoví, jestli to bude z první pozice nebo ne.

Švýcarsko zatím na mistrovství bezchybné

Zdroj: iihf

Kurzy Kanada vs Švýcarsko

Bookmakeři v tomto zápase vypsali velmi podobné kurzy, čímž dávají najevo nejistotu ohledně výsledku. U Tipsportu je kurz na Kanadu 2.28, na Švýcarsko pak 2.69. U Betana je kurz na Kanaďany 1.75 a pro Švýcarsko 2.12. Také Fortuna má kurzové příležitosti podobné. Sázkaři u Tipsportu věří více Kanadě, přes 50 % jich vsadilo na její vítězství. 31 % sází na Švýcarsko, zbytek na remízu v základní hrací době. Jak je vidět, výsledek je velmi nejistý.

Tip redakce: POČET GÓLŮ V ZÁPASE VÍCE NEŽ 4.5

Oba týmy jsou velmi dobře sestaveny a předem nelze s jistotou odhadnout, kterým směrem se zápas vyvine. Ale jedno je jasné, oba týmy mají velký gólový apetit. Ten budou chtít ukázat i v tomto zápase. A je jasné, že ani ta nejlepší obrana tomu nezabrání. Sázíme proto na počet gólů v zápase vyšší než 4.5 s kurzem 1.48. Sázka je možná i na prosté vítězství jednotlivých týmů, pokud jednomu z nich věříte více. Kurzy jsou na to dostatečně vysoké.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů v zápase více než 4.5 1.48 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia